www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow ZBLEWO. Kolędy i opłatek w dniu św. Łucji
poniedziałek, 18 styczeń 2021
 
 
ZBLEWO. Kolędy i opłatek w dniu św. Łucji Drukuj E-mail
czwartek, 22 grudzień 2016
Wigilijne spotkanie seniorów ze Zblewa to z pewnością jedno z największych spotkań opłatkowych w gminie. W tym roku uroczystość odbyła się 13 grudnia – w dniu św. Łucji.

Wigilijne spotkanie seniorów ze Zblewa to z pewnością jedno z największych spotkań opłatkowych w gminie. W tym roku uroczystość odbyła się 13 grudnia – w dniu św. Łucji.

W uroczystości wzięło udział liczne grono naszych seniorów. Wśród nich zaproszeni goście – m.in. ks. prałat Zenon Górecki, wójt gminy Zblewo Artur Herold, przewodniczący Rady Gminy Zblewo Leszek Burczyk, kierownik GOPS w Zblewie Anna Wojak oraz Jan Brdak, przewodniczący Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI w Starogardzie Gdańskim. Spotkanie uświetnił nasz chór, który zaśpiewał nie tylko najpiękniejsze, polskie kolędy, ale i współczesne pastorałki. Wielkie brawa publiczności zebrało przepiękne wykonanie „Kolędy dla nieobecnych” Zbigniewa Preisnera.

Po kolędach przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i życzenia. Na ręce gospodyni spotkania – Renaty Słomińskiej, przewodniczącej zblewskiego koła PZERI – jako pierwszy złożył je ks. prałat Zenon Górecki, który przypomniał przy tej okazji życiorys św. Łucji. „Patronką 13 grudnia jest św. Łucja, a imię Łucja oznacza „światło”. Dlatego jest patronką osób niewidomych. A jako, że święta Bożego Narodzenia są światłem, życzę Wam właśnie światła – gorącego, jasnego, które pozwoli odróżnić, co jest dobrem a co złem, co jest prawdą a co fałszem. By w tym świetle budować to, co piękne i sprawiedliwe…” – mówił ksiądz prałat.

Również wójt Artur Herold skierował do seniorów wiele ciepłych słów, dziękując za podejmowane przez nich działania i za aktywność w mijającym roku. Wójt przedstawił zebranym krótkie podsumowanie mijającego roku, opowiedział o inwestycjach, zmianach w systemie gospodarowania odpadami i o innych działaniach gminy. Jak podkreślił, to wszystko wpływa na rozwój gminy, ale najważniejsze jest co innego. „Najważniejszym przesłaniem jest, by po prostu być – ciałem, duchem i sercem. I wy, drodzy seniorzy jesteście, a ja jestem niezmiennie pod wielkim wrażeniem waszej działalności i wspaniałej aktywności. Wasze koło rozrasta się z roku na rok. Organizujecie wspaniałe wycieczki, koncerty, ale też bierzecie udział w rozgrywkach sportowych. Nie znam przypadku, by jakiekolwiek koło po raz ósmy z rzędu wygrało powiatową spartakiadę. Wy to zrobiliście! I za to piękne świadectwo, jakie dajecie nam swoją obecnością – dziękuję wam i chylę przed wami czoło…” – mówił wójt, życząc wszystkim wiele dobra, miłości i pozytywnej energii, płynącej ze Świąt Bożego Narodzenia.

Z krótkim, ale bardzo optymistycznym i radosnym przesłaniem zwrócił się do zebranych Jan Brdak. „Cieszcie się, radujcie, uśmiechajcie, bądźcie mili – ci co się uśmiechają, będą długo żyli!”, po czym dodał – „Jaka gmina, takie koło… Jakie koło, taka gmina!” i pogratulował zblewskiemu kołu wspaniałej działalności.
Wzruszona tak wieloma wyrazami sympatii, gospodyni uroczystości - Renata Słomińska – podziękowała wszystkim, którzy nie tylko od święta, ale każdego dnia wspierają seniorów. Słowa wdzięczności wraz z pamiątkowym grawertonem otrzymał m.in. wójt Artur Herold. Jak zaznaczyła przy tym R. Słomińska: „ Mimo, że nasz wójt jest młodym człowiekiem, to zawsze ma do nas szacunek i znajduje dla nas czas oraz okazuje nam wsparcie. Z pewnością wyniósł to z domu rodzinnego, z dobrej tradycji i za to bardzo mu dziękujemy!”

Podziękowania trafiły też do rąk m.in. Anny Wojak, Anety Osowskiej z GOK-u, Czesława Kuczkowskiego - sołtysa Zblewa oraz państwa Herold, którzy od lat wspierają działalność koła. Specjalne słowa wdzięczności skierowano do ks. prałata Z. Góreckiego, któremu odśpiewano gromkie „Sto lat!” Nasz ksiądz prałat za kilka dni obchodzić będzie kolejne urodziny i jak zapowiedział podczas uroczystości, już za 9 lat zapisze się do zblewskiego koła seniorów! 
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!