www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Klucze do nowych mieszkań trafiły w ręce mieszkańców!
poniedziałek, 18 styczeń 2021
 
 
Klucze do nowych mieszkań trafiły w ręce mieszkańców! Drukuj E-mail
czwartek, 22 grudzień 2016
Przedświąteczna środa (21 grudnia) była prawdziwie świątecznym i radosnym dniem dla czterech rodzin z terenu naszej gminy. W ich bowiem ręce trafiły klucze do pięknych, nowych mieszkań w oddanym wczoraj do użytku budynku komunalnym. Obiekt poświęcił ks. prałat Zenon Górecki, a drzwi do nowego domu uroczyście przed nowymi mieszkańcami otworzył wójt Artur Herold. On też przekazał rodzinom klucze do ich nowego domu.

Przedświąteczna środa (21 grudnia) była prawdziwie świątecznym i radosnym dniem dla czterech rodzin z terenu naszej gminy. W ich bowiem ręce trafiły klucze do pięknych, nowych mieszkań w oddanym wczoraj do użytku budynku komunalnym. Obiekt poświęcił ks. prałat Zenon Górecki, a drzwi do nowego domu uroczyście przed nowymi mieszkańcami otworzył wójt Artur Herold. On też przekazał rodzinom klucze do ich nowego domu.

Budynek mieści się na ul. Chojnickiej. To parterowy obiekt, w którym są cztery lokale mieszkalne, każdy z nich o powierzchni 32,10 m2. Koszt inwestycji budowy domu socjalnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz kosztem dokumentacji projektowych wyniósł niespełna 414 tys. zł. Gmina Zblewo wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie tej inwestycji do Banku Gospodarstwa Krajowego, dzięki czemu otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości ponad 121 tys. zł.
Przypomnijmy, iż budowa nowego domu socjalnego rozpoczęła się w kwietniu 2016 r., a zakończyła się 30 listopada 2016 r.  W trakcie budowy, ze względu na fakt przyszłej gazyfikacji gminy Zblewo, zmieniono w budynku instalację grzewczą z elektrycznej na gazową. Przygotowano tym samym lokale mieszkalne do tego, aby w przyszłości bezproblemowo podłączyć je do sieci gazowej.
Nowym lokatorom życzymy pełnego radości, spokojnego i dobrego życia w nowym domu!

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!