www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Pinczyn grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy po raz 17!
niedziela, 17 styczeń 2021
 
 
Pinczyn grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy po raz 17! Drukuj E-mail
sobota, 21 styczeń 2017


15 stycznia 2017 r. był wielkim dniem dla mieszkańców Pinczyna, bowiem po raz 17. zagrała tu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przygotowania do jubileuszowego, 25. finału WOŚP trwały kilka miesięcy, m.in. koordynatorka WOŚP w Pinczynie - p. Ewa Niemczyk odwiedziła główny sztab WOŚP w Warszawie. Atmosfera, jaką tam żyli ludzie pracujący przy organizacji orkiestry, była wspaniała, podobna do tej, jaką możemy obserwować w TV.

Przejdźmy do tego, co działo się w Pinczynie.
W godzinach rannych na ulice naszej miejscowości wyszło 18 wolontariuszy, którzy w swoich puszkach uzbierali kwotę: 3,809,23 zł.    
Od godz. 15 orkiestra Jurka Owsiaka rozpoczęła swoje wielkie granie w szkole w Pinczynie. Działo się tyle, że uzbieraliśmy rekordową kwotę: 16.145,10 zł!

Na orkiestrowej scenie podczas tegorocznego finału wystąpili kolejno: regionalny zespół „Brzady” i chór szkolny pod przewodnictwem p. Wojciecha Gdańca, Kornel Literski z kl. IIIa i Łukasz Orłowski z kl. IIIb zaprezentowali swoje możliwości gry na keyboardzie, dziewczęta z kl. VIa i VIb zaprezentowały się w układach tanecznych, podobnie grupa dziewczynek z pomponami, które przygotowała p. Beata Trygalska oraz grupa tańca nowoczesnego, której opiekunem jest p. Joanna Marcinczyk.
Oprawę muzyczną zapewniała w tym dniu, jak zresztą od kilku lat grupa DJ MAX TEAM: p. Wojciech Nadolski i Bartek Sosnowski.
Swoją cegiełkę dla WOŚP dołożyli także zaproszeni w tym dniu artyści: zespół muzyczny FOCUS BAND, p. Ewelina Rytelewska, wodzirej Krzysztof Gdaniec - Forty Degress oraz w dwóch pokazach tańca towarzyskiego: Aleksandra Skrzypczak i Filip Lubiński.
Poza sceną działy się równie ciekawe rzeczy, które przyciągnęły rzesze osób, m.in. w świetlicy działała kawiarenka „Caffe”, bar fast-food i fontanna czekoladowa. Tu  handlowali nauczyciele: p. Magdalena Mechlińska, p. Agnieszka Radkowska, p. Barbara Fierka,  p. Barbara Kosecka, p. Anna Morawiec i  rodzice: p. Iwona Bernacka, Adriana Szachta i p. Paulina Różańska oraz uczniowie; zarobili  oni kwotę: 1.958,00 zł.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się, jak co roku, loteria fantowa, którą prowadziły: p. Justyna Szarkowska i p. Grażyna Pellowska. Sprzedały losów za 1.750 zł, jednak zainteresowanie było o wiele większe.
Mniejsze dzieci miały okazję skorzystać z sali zabaw oraz kącika filmowego. Zorganizowały go i czuwały nad bezpieczeństwem dzieci nauczycielki z przedszkola w Pinczynie: Małgorzata Loroch, Anna Wiśniewska, Wioleta Grobelna, Małgorzata Dzienniak, Karolina Dolna. 
Ponadto odbywał się kiermasz z balonami na patykach i serduszkami, zabawkami, słodkościami i napojami. Tym zajęły się nauczycielki  klas I-III szkoły podstawowej: Hanna Burczyk, Beata Trygalska, Bożena Nadolska i Angelika Prabucka.

25 finał WOŚP był finałem jubileuszowym, podczas którego zostały podsumowane dotychczasowe finały WOŚP organizowane w Pinczynie. Przypomniały o tym „Wspominki    o Orkiestrze” w formie prezentacji multimedialnej  z minionych finałów organizowanych w tutejszej szkole.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!