www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow PINCZYN. Z kulturą brytyjską za pan brat - innowacji c.d.
niedziela, 17 styczeń 2021
 
 
PINCZYN. Z kulturą brytyjską za pan brat - innowacji c.d. Drukuj E-mail
czwartek, 13 kwiecień 2017


Jak już wcześniej informowaliśmy w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie realizowana jest innowacja pedagogiczna - „Z kulturą brytyjską za pan brat", dzięki której uczniowie zdobywają wiedzę na temat kultury i obyczajów krajów brytyjskich.

Tym razem mówiliśmy o świętach w Wielkiej Brytanii. Uczniowie klasy IIa gimnazjum przygotowali prezentacje na temat wybranych świąt i przeprowadzili zajęcia warsztatowe dla swoich rówieśników i młodszych kolegów. Oprócz typowych pogadanek miały też miejsce zabawy ruchowe, quizy i zadania konkursowe. Nasi gimnazjaliści świetnie odnaleźli się w rolach prezenterów i przeprowadzili ciekawe zajęcia, podczas których panowała wesoła i świąteczna atmosfera.

Tematyka warsztatów była różnorodna. Uczniowie klas młodszych, czyli I-IV SP omawiali Wielkanoc w krajach brytyjskich. Po obejrzeniu prezentacji przyszedł czas na karty pracy, szukanie wielkanocnych jajeczek oraz wykonanie plakatów o tematyce świątecznej. Klasy starsze, czyli V-VI SP oraz I-II gimnazjum rozmawiały o świętym Patryku – słynnym patronie Irlandii. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas klasowych turniejów, układaniu wierszyków i rymowanek związanych z tym świętem oraz wykonaniu klasowego plakatu poświęconego uroczystym obchodom tego dnia. Wszystkie prace ozdobiły szkolne korytarze. Mogliśmy podziwiać pomysły naszych uczniów, ich kreatywność, zdolności plastyczne, ale także wiedzę jaką wykazali się tworząc tak ciekawe plakaty.

W tak wyjątkowym wiosennym dniu nie zabrakło też słodkości. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali słodkie nagrody.

Anna Morawiec

Justyna Zielińska-Myszk

 


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!