www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
czwartek, 16 lipiec 2020
 
 
Mikołajkowe spotkania w Zblewie Drukuj E-mail
czwartek, 13 grudzień 2007
Mikołajkowe spotkanie muzyczne z Izabellą Klebańską


Gminna Biblioteka Publiczna w Zblewie po raz kolejny zorganizowała spotkanie autorskie z cyklu „Literatura dla malucha”. W spotkaniu wzięło udział około 60 dzieci z przedszkola i kl „O” z Szkoły Podstawowej w Zblewie. Gościem spotkania była Izabella Klebańska - autorka scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak „Tut turu” i „Miganki” czy „Piosenkarnia”, emitowanych przez Program 1 TVP. Autorka współpracowała również z programami: „5,10,15” i „Domowe przedszkole”.
Poza twórczością telewizyjną, na koncie Izabelli Klebańskiej znajdują się teksty piosenek dla dzieci, stworzone na potrzeby programów telewizyjnych i radiowych. Część z nich ukazała się na kasetach audio: „Kocham rap”, „Nogi Angeli” i „Śpiewaj”.
Pisze również scenariusze teledysków muzycznych. W 2001 otrzymała statuetką Yacha za najlepszy scenariusz roku do piosenki pt. „Rowerek” w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi.
Izabella Klebańska popularyzowała muzykę wśród najmłodszych w niezwykle dowcipny i przystępny sposób. Dzieci brały czynny udział, miały okazje śpiewać, tańczyć i pokazywać nutki w dowcipny sposób. Najmłodsi czytelnicy otrzymali zakładki książkowe ukazujące z jednej strony twórczość autorki, z drugiej strony informacje dotyczące spotkania i dane biblioteki, na których po spotkaniu można było otrzymać autograf z rysunkiem.
Spotkanie wszystkim bardzo się podobało, dzieci nagrodziły poetkę wielkimi brawami oraz pięknym bukietem kwiatów.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!