www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
poniedziałek, 30 marzec 2020
 
 
Zblewo. Nagroda Wójta Drukuj E-mail
piątek, 11 kwiecień 2008
ZBLEWO. Dwa niezwykłe dni. Piątek – w sali tutejszego domu kultury wręczano Nagrody Wójta. W sobotę – uroczyście obchodzono 50-lecie zblewskiego Koła Gospodyń Wiejskich. Dziś szerzej o tym pierwszym

Nagroda wszystkich mieszkańców

Nagroda Wójta Gminy Zblewo - taka nazwa. Podobnie jak w Lubichowie. Możne się podobać – prosta, jednoznaczna i dla mieszkańców gminy. Inna niż na przykład w Kaliskach, gdzie są Słoneczniki czy w Starogardzie, gdzie przed laty był Ben, a teraz jest Wierzyczanka. Nagroda Wójta... Trawicki marzył o czymś takim od lat. Wreszcie się stało. W tej różnorodnej i dynamicznie rozwijającej się gminie wyraźnie jej brakowało. Oczywiście będą komentarze. Pierwszy? Może nawet po części informacyjnej tego tekstu. Zaczynamy.

Gala. W sali jest ładnie, kolorowo, dostojnie. Wśród gości starosta Kazimierz Chyła i Patryk Gabriel – dyrektor biura poselskiego Sławomira Naumanna. Reszta to swoi, czyli ważni ludzie z gminy Zblewo.

Scena. Mówi wójt Trawicki. Między innymi o tym, że wiele imprez nie odbyłoby się bez pomocy przedsiębiorców, że ludzie kultury są wspaniałymi ambasadorami gminy i że sport reklamuje gminę nawet na krajowych arenach. I że to nagroda wszystkich mieszkańców gminy.

Po chwili na scenę wchodzą wyróżnieni. Najpierw w dziedzinie społeczno-gospodarczej. Piotr Krpidłowski – Piekarnia-Cukierna Kropidłowski ze Zblewa, Janusz Richter z Borowego Młyna – Firma Handlowo-Usługowa i Barbara Klońska – Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Pogoda” z Kleszczewa. Chwila napięcia. Kto dostanie nagrodę – Benkowego Żurawia (rzeźbę

Benka Ossowskiego z Wirt). A jakże – Edmund Herold! Człowiek – marka, współwłaściciel masarni „Herold” ze Zblewa. Pan Edmund jest bardzo wzruszony. Piękna nagroda. Na dodatek na 50-lecie pracy zawodowej. „To bardzo zobowiązuje, aby produkować jeszcze lepsze wędliny i jeszcze lepiej działać na niwie społecznej”. Takie proste i z serca podziękowanie.


Pamiątkowe zdjęcia. Po chwili muzyczny przerywnik. Gra mistrz szantów Ryszard Muzaj z Pinczyna. Trzydzieści lat na rozmaitych scenach, a głos młodzieńczy. Później w przerwie zagra jego córka Małgorzata – mistrzyni wiolonczeli, niedawno dziewczynka i talent, teraz już dojrzała i wybitna muzyczka. Oprócz Muzajów występuje też zespół regionalny „Brzady” - również z Pinczyna.


Kultura i oświata... Znowu wchodzą wyróżnieni. Wanda Pelowska – folk-gwiazda ze Zblewa, Dagmara Mazurek z Mermetu i... właśnie Magłosia tym razem po nagrodę.

I trzecia kategoria. Sport... Wyróżnieni: Mirosław Urban – trener piłkarek nożnych z Pinczyna, znanych na stadionach całej Polski, Dariusz Brzoza ze Starogardu - wielce zasłużony patron piłki nożnej w Kleszczewie, obecnie działający w Sokole Zblewo. I zwycięzca - Wojciech Nadolski – znany kulturysta ze Zblewa.

Przemówienia, podziękowania. No a potem? Jak to w Zblewie – suto zastawione stoły. Przy nich już luźne rozmowy.

Jeszcze z kronikarskiego obowiązku dodajmy, kto był w kapitule. Krzysztof Trawicki – wójt, Janusz Trocha - przewodniczący Rady Gminy, Franciszek Bieliński - prezes Stowarzyszenia LZS w Zblewie, Leszek Burczyk - prezes Forum Gospodarczego i Marek Draws - dyrektor GOK w Zblewie. Zgłoszenia kandydatów dokonali: Forum Gospodarcze Gminy Zblewo, Zrzeszenie LZS, GOK w Zblewie, Stowarzyszenie „Powiew Tradycji z Kociewia i Kaszub”, SON „Pogoda” z Kleszczewa.

Ciekawe są uzasadnienia komisji. Więc cytujmy. Wyróżnienie dla Piekarni – Cukierni Kropidłowski - za dynamiczny rozwój firmy połączony z zapewnieniem wielu miejsc pracy w środowisku lokalnym, za całokształt działań na rzecz gminy Zblewo, obejmujący solidne wykonawstwo inwestycji dla firmy Janusza Richtera z Borowego Młyna, dla „Pogody” za całokształt działań społeczno-rozwojowych na rzecz osób niepełnosprawnych i aktywizację

lokalnego społeczeństwa, dla firmy „Herold” za wieloletnią działalność w sferze gospodarczej oraz współpracę na rzecz rozwoju gminy, dla Wandy Pelowskiej za całokształt działań na rzecz animacji kultury w gminie Zblewo oraz propagowanie folkloru kociewskiego, dla Dagmary Mazurek za propagowanie dziedzictwa kulturowego Kociewia oraz promowanie gminy Zblewo w kraju i za granicą, dla Małgorzaty Muzaj z Pinczyna za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz zdobycie wielu prestiżowych nagród w konkursach muzycznych i udział w wielu koncertach w

Polsce i poza granicami kraju. Dla Mirosława Urbana za wieloletnie trenowanie piłkarek nożnych i osiągnięcie przez nie wielu sukcesów sportowych, dla Dariusza Brzozy za wieloletnią działalność na rzecz Ludowych Zespołów Sportowych oraz promocję sportu w środowisku lokalnym, dla Wojciecha Nadolnego za wielokrotne osiągnięcia sportowe w kulturystyce oraz propagowanie tej dziedziny sportu wśród młodzieży.

Tadeusz Majewski -Polska  Dziennik Bałtycki, Wirtualne Kociewie

ZdjeciaEdmunt Herold - Człowiek – marka, współwłaściciel masarni „Herold” ze ZblewaDziękuje Małgorzata Muzaj. Po lewej prowadzący imprezę Dorota Piechowska i Marek Draws.Gra mistrz szantów Ryszard Muzaj. Fot. Tadeusz Majewski


To już nie jest dziewczynka – talent. To już profesjonalistka. Fot. Tadeusz Majewski


Elegancko, przy stolikach... Fot. Tadeusz Majewski
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!