www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 22 styczeń 2021
 
 
ZBLEWO. PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ Drukuj E-mail
niedziela, 16 maj 2010
6 maja 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie odbył się już II Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Wesołe Nutki”.

Organizatorem tego przedsięwzięcia było Gminne Przedszkole w Zblewie, a uczestnikami - dzieci, w wieku od 3 do 6 lat, występujące indywidualnie lub grupowo z 5 palcówek oświatowych: Zespół Szkół Publicznych w Bytoni, Zespół Szkół Publicznych w Borzechowie, Zespół Szkół w Kleszczenie, Zespół Szkół Publicznych w Zblewie, Publiczne Przedszkole w Pinczynie oraz organizatorzy - Gminne Przedszkole w Zblewie.

Imprezę prowadziły nauczycielki Gminnego Przedszkola w Zblewie, które zainaugurowały spotkanie witając serdecznie wszystkich gości i życząc dzieciom wspaniałej zabawy.
Przegląd rozpoczęła najmłodsza uczestniczka, Amelia piosenką „Zuzia”, a następnie prezentowały się kolejno dzieci z poszczególnych placówek. W repertuarze zaprezentowanym przez uczestników znalazły się również takie piosenki jak: „Puszek Okruszek”, „Wiosenny marsz”, „Wiosna”, „Babyjagi”, „Kotek”, „Bal naszych lalek”, „Być dzieckiem”, „Piosenka ekologiczna”, „Hej, pojedzim..”, „Przedszkole drugi dom”, „Maszeruje wiosna” oraz „Lato”.
Artyści przygotowywali się już od dawna i bardzo przeżywali całe wydarzenie. Dla większości z nich był to pierwszy występ na wielkiej scenie, z mikrofonami i przed licznie zgromadzoną publicznością. Mimo to nasze małe gwiazdy były bardzo dzielne. Wykazały się nie lada zdolnościami wokalnymi, i estradowymi. Odważnie reprezentowały swoje grupy i zebrały ogromne brawa. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem tychże wykonań.
Na zakończenie pani dyrektor pochwaliła niezwykle wysoki i bardzo wyrównany poziom tegorocznego przeglądu i podziękowała uczestnikom za wspaniałe prezentacje i dobrą zabawę, a nauczycielom za przygotowanie dzieci do występu. W podziękowaniu mali artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a po wspólnej fotografii wszyscy uczestnicy udali się na słodki poczęstunek.
Udział dzieci w tego rodzaju imprezach pozwala im otworzyć się na nową sytuację, wyeliminować stres i tremę. Poprzez występ przed szerszą publicznością i kontakty z dziećmi z innych placówek dzieci poznają swoje mocne strony i wzmacniają poczucie własnej wartości.
Przegląd Piosenki stał się już stałym punktem w pracy zblewskiego przedszkola. Dzięki tym działaniom wszystkie przedszkola i szkoły z naszej gminy miały możliwość zaprezentować się w środowisku, a nasza placówka – Gminne Przedszkole w Zblewie stworzyło własny zwyczaj i tradycję, jaką jest zachęcanie do wspólnego śpiewania.
Justyna Dorawa i Joanna Martin

Zdjęcia 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!