www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 07 czerwiec 2020
 
 
Zblewo. SPOTKAJMY SIĘ W TEATRZE. SZRANKI TEATRALNE 2010 Drukuj E-mail
niedziela, 16 maj 2010
W poniedziałek, 19 kwietnia 2010 roku, pięć zespołów teatralnych z Gminy Zblewo  już po raz trzeci wzięło udział w Gminnym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych „SZRANKI TEATRALNE 2010” zorganizowanym przez panie: Halinę Jaworską i Ewę Ciecholewską- Litzau z Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie.


Wszystkich przybyłych gości, młodzież   i rodziców powitała dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie – pani Lucyna Błaszak. Jak co roku uczniowie serdecznie  witali również wójta Gminy Zblewo Krzysztofa Trawickiego, który  zawsze wspiera młodych artystów i ich nauczycieli zajmujących się propagowaniem sztuki w szerokim tego słowa znaczeniu.
Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w spotkaniach amatorskich zespołów teatralnych. Wiele bowiem można się nauczyć, oglądając przedstawienia przygotowane przez różne grupy teatralne; wymienić się doświadczeniami, podyskutować i porozmawiać o teatrze.
 W tym roku w Szrankach Teatralnych wzięły udział następujące zespoły:


Zespół „SKRZATY” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie, prowadzony pod kierunkiem pani Ewy Ciecholewskiej-Litzau, przedstawił inscenizację bajki „Szewczyk Dratewka”.

Zespół teatralny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bytoni, prowadzony pod kierunkiem pani Barbary Kamysz, zaprezentował inscenizację baśni „ Bociany”.

Zespół „ATELIER” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie, przygotowany przez panią Halinę Jaworską, zaprezentował się w inscenizacji bajki „Piękna i Bestia”.

W Szrankach Teatralnych wzięły również udział dwa zespoły z Publicznego Gimnazjum w Zblewie i tak:

Zespół „ORCHESTRA”, pod kierunkiem pani Haliny Jaworskiej, zaprezentował pełne humoru i dowcipu przedstawienie pt. „Książę szuka żony”.


Zespół „ŁAJZY”, przygotowany przez panią Beatę Kośnik, zaprezentował się                 w przedstawieniu pt. „O Bursztynie i Królowej Bałtyku”, propagując walory morza           i wprowadzając widownię w piękny liryczny nastrój.


Wszystkie zespoły obdarowane zostały upominkami i otrzymały dyplomy – „Złotą Maskę” za udział w promowaniu sztuki teatralnej. Impreza ta nie tylko zachęca młodzież do poznawania niepowtarzalnej atmosfery teatru, jego piękna, ale również wywołuje wiele pozytywnych emocji. Warto czasami, choć na chwilę, przenieść się w inny, wymarzony  świat, wchodząc   w role i bawiąc przy tym widownię. Mamy nadzieję, że jeszcze długo będziemy organizatorami spotkań młodzieży z teatrem.

 
                                        Halina Jaworska
Zespół „Orchestra” PG ZblewoZespół teatralny PSP w BytoniZespół „Łajzy” PG ZblewoZespół „Skrzaty” PSP Zblewo Zespół ”Atelier” PSP Zblewo
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!