www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 31 maj 2020
 
 
AKADEMIA ORLIKA - EDYCJA 2010 W PINCZYNIE Drukuj E-mail
niedziela, 20 czerwiec 2010

RODZINNY PIKNIK SPORTOWY -  AKADEMIA ORLIKA - EDYCJA 2010 W PINCZYNIE

13 czerwca w niedzielę na kompleksie boisk sportowych ORLIK 2012 w Pinczynie odbyły się testy sprawnościowe dla dzieci z terenu gminy Zblewo organizowane w ramach Projektu AKADEMIA ORLIKA – SZUKAMY PIŁKARSKICH TALENTÓW.Celem Projektu o nazwie Akademia Orlika jest identyfikacja talentów ruchowych wśród dzieci, zarówno chłopców jak i dziewczynek w wieku 6-8 lat, a następnie skierowanie ich do szkolenia na wybranych Boiskach Programu „Orlik 2012”.

Akademia Orlika – Edycja 2010 skierowana jest do dzieci z roczników, 2002, 2003 i 2004.

Organizatorem Akademii Orlika jest Bank Zachodni WBK, Patronem Ministerstwo Sportu i Turystyki, a Partnerem Programu Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy. Program organizowany jest w ramach Programu „Moje Boisko ORLIK 2012”.

Do testów w Pinczynie zgłosiło się 40 dzieci z miejscowości: Pinczyn, Zblewo, Bytonia, Borzechowo, Radziejewo, Pałubinek i Białachowo. Koordynatorem testów był trener piłki nożnej i nauczyciel wychowania fizycznego w szkole w Pinczynie Mirosław Urban.

Test polegał na dwukrotnym wykonaniu toru przeszkód z elementami podstaw techniki piłki nożnej.

I miejsce wśród chłopców zdobył Mikołaj Bramiński z Bytoni. Wśród dziewczynek najlepszy wynik osiągnęła Karolina Labuda z Pinczyna. Każdy uczestnik testów otrzymał koszulkę z logo projektu, dyplom, a najlepsi medale.

Dodatkową atrakcją imprezy były zawody sportowe dla rodziców, którzy walczyli o nagrody dla swoich dzieci, a były nimi piłki nożne. Największą atrakcja był niewątpliwie mecz piłki nożnej, w którym walczyły mamusie startujących dzieci.

Kolejnym etapem Akademii Orlika będą piłkarskie wakacje – na które zapraszamy w sierpniu na obiekt ORLIK 2012 do Pinczyna. Może w nich uczestniczyć każde dziecko startujące w testach. Na początku września z grupy dzieci uczestniczących w sportowych wakacjach zostanie wyłoniona najlepsza piętnastka, która zostanie objęta szkoleniem i nauczaniem piłkarskim przez okres 10 miesięcy na obiekcie w Pinczynie oraz w okresie zimowym w sali sportowej w Kleszczewie.

Zdjęcia 

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!