www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
czwartek, 09 lipiec 2020
 
 
Promocja książki K.Bączkowskiego „Gawańdi kociewskie Kubi z Pińczina” Drukuj E-mail
niedziela, 03 październik 2010
W dniu 24 września 2010 roku w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Pińczynie odbyła się promocja książki, K.Bączkowskiego „Gawańdi kociewskie Kubi z Pińczina”, której wydanie zostało wznowione po blisko 35 latach.

W promocji wzięli udział mieszkańcy Pińczyna i ludzie na co dzień zajmujący się Kociewiem. Spotkanie poprowadził Andrzej Grzyb, który jest pomysłodawcą wznowienia wydania gawęd.

W trakcie spotkania głos zabrali prof. dr hab. Maria Pająkowska-Kensik, która zwróciła uwagę na bogactwo językowe gawęd, prof. dr hab.Tadeusz Linkner, który przedstawił zebranym postać Konstantego Bączkowskiego, podkreślając przy tym jego związek z Kociewiem i Borami. O pracy nad gawędami opowiedziały także Magdalena Pozorska, redaktorka książki oraz Katarzyna Sturmowska, która dokonała niezbędnej korekty książki, podkreślając przy tym, że starała się nie ingerować w tekst, zachowując tym samym oryginalną pisownię K.Bączkowskiego.

W promocji książki wzięła także udział Iwona Murawska, absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, której rodzina częściowo pochodzi z Kociewia. Iwona Murawska przygotowała ilustracje do książki, warto zaznaczyć że znakomicie uzupełniają one całość, wpisując się idealnie w klimat i humor gawęd. Autorka ilustracji przyznała, że zanim zabrała się za stworzenie ilustracji, dokładnie zapoznała się z kulturą i sztuką Kociewia tak, aby jej rysunki nie tylko uzupełniały książkę, ale też były odzwierciedleniem ducha regionu.


ZDJĘCIA


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!