www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
poniedziałek, 25 styczeń 2021
 
 
„Jesienne cudaki” z przedszkola w Pinczynie Drukuj E-mail
środa, 13 październik 2010
Nadeszła jesień i w związku z tym, aby tradycji stało się za dość w Publicznym Przedszkolu w Pinczynie, panie wychowawczynie (M. Loroch, W. Grobelna, A Wiśniewska, R. Jodko) zorganizowały 28 września rodzinny konkurs artystyczno-plastyczny pod hasłem „Jesienny cudaczek z wykorzystaniem warzyw i owoców”.  Chociaż konkurs o tej tematyce wpisany jest już od kilku lat w harmonogram działalności przedszkola i mogłoby się wydawać, że nie można już stworzyć nic nowego z warzyw i owoców, to jednak wyobraźnia naszych wychowanków i ich rodziców jest nieograniczona. I dlatego również w tym roku mogliśmy podziwiać wspaniałe i oryginalne prace.

Komisja, w skład której wchodziły p. dyrektor Iwona Loroch, p. wicedyrektor Alicja Przybylska, p. Gabriela Miksza, p. Natalia Nadolska miała nie lada problem z wytypowaniem pierwszych trzech miejsc w trzech grupach wiekowych. Kiedy decyzje już zapadły, pani dyrektor wręczyła laureatom pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami w postaci książeczek z bajkami. Zaproszono najpierw najstarszą grupę, czyli sześciolatki w tej grupie laureatami zostali: I miejsce Kacper Moller , swojemu „cudakowi” nadał imię „Ślimak”, II miejsce Karina Kluck i jej „Królowa Jarzyn”, III miejsce Klaudia Wilczewska – „Mysia – Pysia”. W grupie pięciolatków I miejsce zajął Adaś Lewandowski

i jego „Jarzynowy Gremlin”, II miejsce zajęła Nikola Sobisz i jej „Jeż”, III miejsce przypadło Irkowi Grzegorzewskiemu – „Jarzynowy Cudak”. W najmłodszej grupie trzy i czterolatków laureatami zostali: I miejsce Ewa Jędrzejewska i jej „Jarzynowa Arka”, II miejsce Bartek Szachta i jego groźny „Wilk”, zaś trzecie miejsce zajęła Matylda Grobelna i jej „Słoń”. Pozostali uczestnicy konkursu również z rąk pani dyrektor otrzymali wyróżnienia

i kolorowanki. Kiedy nagrody zostały wręczone, gratulacje odebrane, prace i ich wykonawcy nagrodzone oklaskami - nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Prace można było podziwiać w świetlicy przedszkolnej, z czego skorzystali uczniowie nauczania zintegrowanego, którzy odwiedzili przedszkole ze swoimi wychowawcami. Dzieci wspominały czas, kiedy to one ze swoimi rodzicami przygotowywały „cudaki” na konkurs. W miejscu tworzenia dzieła panował bałagan – wszędzie owoce i warzywa – ale przede wszystkim wszyscy dobrze się bawili i razem spędzali czas.

Dobrej zabawy i jak najwięcej wspólnie spędzonego czasu - rodziców z dziećmi życzymy przyszłym uczestnikom konkursu, a wszystkim tego rocznym jeszcze raz gratulujemy pomysłów i cierpliwości.

Wioleta Grobelna

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!