www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
czwartek, 28 maj 2020
 
 
Wielki sukces młodych sportowców z Kleszczewa!!! Drukuj E-mail
wtorek, 30 listopad 2010
Ogromnym i niebywałym  sukcesem zakończyły się dla uczniów z Kleszczewa zawody w halowej piłce nożnej szkół wiejskich.

W dniach 26 – 28 listopada w Elblągu na odbywających się XXVII Krajowych Finałach zespół trenowany przez Macieja Kubika zajął wspaniałe V miejsce. Wśród  16 najlepszych ekip z całego kraju były drużyny  z województw: małopolskiego, wielkopolskiego, warmińsko – mazurskiego, lubelskiego i pomorskiego.

Żeby dojść do finału krajowego,  zespół z Kleszczewa rozegrał w sumie 20 spotkań. Od zawodów gminnych, przez rejonowe, powiatowe, półfinały wojewódzkie i  finały wojewódzkie .  Zespół składał się wyłącznie z uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej z Kleszczewa.  Oto oni :

Bielang Seweryn,
Jurczyk Damian,
Krysiak Paweł,
Porazik Dominik,
Rekowski Szymon,
Sikora Szymon,
Szatkowski Łukasz.
Przygotował i poprowadził przez wszystkie etapy  Maciej Kubik.

DROGA DO XXVIII FINAŁU KRAJOWEGO WIEJSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ.

1.Eliminacje gminne
16 października w Kleszczewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Zblewo. Wyniki zawodów : Kleszczewo – Zblewo 2-0, Kleszczewo – Pinczyn 3-0, Kleszczewo – Bytonia 1-0. Kleszczewo – Borzechowo 2-1
2.Eliminacje rejonowe
18 października 2010 w Kleszczewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Skarszewskiego, gdzie po zwycięstwie 8-1 z Godziszewem awansowaliśmy do dalszego etapu.
3.Eliminacje powiatowe
20 października 2010r w Kaliskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Starogardzkiego. Tam również zajęliśmy I miejsce. Oto wyniki : Kleszczewo – Kopytkowo 3-2, Kleszczewo – Rywałd 2-2, Kleszczewo – Kaliska 1-0.
4.Półfinały wojewódzkie
29 października 2010r. w Karsinie odbyły się półfinały wojewódzkie , gdzie zajęliśmy premiowane II miejsce. Wyniki : Kleszczewo – Karsin 1-2, Kleszczewo – Pszczółki 1-1 i Kleszczewo – Lichnowy 6-0.
5.Finały wojewódzkie
6 listopada 2010r. w Przechlewie odbyły się  zawody finału wojewódzkie. Do finału krajowego kwalifikowały się 3 najlepsze drużyny. I my  zajęliśmy właśnie  III miejsce. Wyniki : Kleszczewo – Karsin 1-0, Kleszczewo – Borzytuchom 1-1, Kleszczewo – Łęczyce 0-3  i  Kleszczewo – Sycewice 1-2.
6.Finały krajowe
W grupie eliminacyjnej spotkaliśmy się z SP Mikołajki Pomorskie wygrywając 6-0. Następnie zremisowaliśmy 0-0  ze  SP Tylmanowa (Małopolska) , a o pierwsze miejsce w grupie rywalizowaliśmy z SP Wysoka (Wielkopolska).  W tym meczu również padł remis 1-1. Lepszym stosunkiem bramek wyszliśmy do dalszych gier eliminacyjnych walcząc o miejsca od 1-8.
Niestety trafiliśmy na Mistrza Województwa Pomorskiego  SP Sycewice i ten mecz jako jedyny w finałach przegraliśmy 1-4. Notabene  SP z Sycewic to tegoroczny zwycięzca Turnieju  Tymbark Cup (w nagrodę pojechali do Mediolanu! ) oraz  finalista krajowego  pucharu Orlika  u  puchar Donalda Tuska.

Rywalizowaliśmy jeszcze ze SP Żegocina ( późniejszy wicemistrz - Małopolska) osiągając remis 0-0 , a  o miejsce V walczyliśmy ze SP Łęczyce (Pomorskie).
Ten mecz bardzo chcieliśmy wygrać, ponieważ zależało nam na rewanżu za finały wojewódzkie (przegrana 0-3). Po bardzo emocjonującym meczu zwyciężyliśmy 2-0, a dwie zwycięskie bramki strzelił najlepszy zawodnik meczu Seweryn Bielang.

Słowa pochwały należą się wszystkim członkom zespołu, ponieważ każdy odegrał wspaniale  swoją rolę na każdym etapie  turnieju i w każdym meczu.

Podziękowanie składam dyrektorowi PSP Kleszczewo za pomoc w organizacji wyjazdu na wszystkie etapy zawodów.
                 Maciej Kubik

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!