www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 22 wrzesień 2020
 
 
Nowy kierownik Zakładu Komunalnego w gminie Zblewo Drukuj E-mail
czwartek, 17 maj 2012
- Małe „who is who”. Kazimierz Borowski. Urodzony...?
- 2 lutego 1959 roku w Starogardzie Gdański. Urodzony i do dnia dzisiejszego zamieszkały w tym mieście.
- Szkoły?
- Wykształcenie podstawowe w Szkole Podstawowej nr 6, średnie w Technikum Przemysłu Skórzanego (dzisiejsze drugie LO), wyższe – Wyższa Szkoła Morska w Gdyni – Wydział Elektryczny.
- Czyli marynarz? Ile lat pan pływał?

- Pięć. Na na masowcach Polskiej Żeglugi Morskiej w Szczecinie, na stanowisko elektryka.
- Krótkie rejsy?
- Przeważnie długie i dalekie, nieraz półroczne. W rejsach poznałem Amerykę Północną, Amerykę Południową, większą część Europy i Afrykę.
- Pięć lat pracy marynarskiej wystarczyło? Podobno po dziesięciu latach marynarz się życiowo gubi... Nie wie, gdzie żyć. Schodzi na ląd, tęskni za morzem. Jest na morzu, tęskni za lądem.
- Coś w tym jest. Skończyłem prace jako marynarz w 1987 roku, gdy urodził się syn, Kornel.
- Inne dzieci?
- Córka, Klara, urodziła się w 1995 roku.
-Hmm... ciekawe imiona. Kornel i Klara. Kto je wybrał?
- Żona, Ewa. Wybór imion dzieci to jej specjalność. Córka ma imię po babci, a syn...? Tak po prostu jej się podobało. Klara to jedyne takie imię w jej szkole, drugim ogólniaku. Kornel ukończył Politechnikę Gdańską, też Wydział Elektryczny.
- Żona pracuje?
- Prowadzi swoją firmę – instalatorstwo elektryczne.
- Więc w 1987 roku skończył pan z morzem i zaczął pracować - gdzie?
- W 1987 r. otworzyłem swoją firmę – instalatorstwo elektryczne. Prowadziłem ją 10 lat. Potem rozpocząłem pracę w zakładach PZZ Stamo (tzw. młyny w Starogardzie) jako pełnomocnik do spraw technicznych. Następnie pracowałem trzy lata w Urzędzie Miejskim w Starogardzie w wydziale techniczno-inwestycyjnym. Po tych trzech latach zostałem w 2002 roku przeniesiony na stanowisko dyrektora Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Starkom. Rozpocząłem tam pracę 10 lat temu 28 marca. Też 28 marca, ale 2012 roku zacząłem pracować jako kierownik Zakładu Komunalnego w gminie Zblewo. Zostałem wybrany z konkursu ogłoszonego przez wójta.
- No to branża ta sama... Nie, szersza! Przecież w Starogardzie Starkom nie zajmuje się wodą.
- Tak, szersza. Zakład Komunalny w Zblewie ma w swojej działalności dystrybucję wody, odbiór ścieków komunalnych, ale też zarządza mieszkaniami komunalnymi oraz gminnym składowiskiem odpadów, które będzie istniało do 31 lipca bieżącego roku.
- W związku z powstanie Zakładu Utylizacji Odpadów w Starym Lesie?
- Przede wszystkim w związku z tym, że z dniem 31 lipca tego roku wszystkie składowiska odpadów w Polsce tracą decyzje na odbiór odpadów. Od tego czasu wszystkie odpady z naszego powiatu trafiać będą do Zakładu Utylizacji Odpadów w Starym lesie.
- Byłem w Starym Lesie. Zakład robi wrażenie. Wiedzie do niego nowa, asfaltowa droga.
- Tą właśnie drogą odpady będą dowożone. Czyli przez Rokocin. To oficjalna droga dojazdowa.
- Czy może pan powiedzieć coś więcej o nowej dla pana firmie?
- Na razie się z nią zapoznaję. Planuję kilka zmian, żeby polepszyć organizację i poprawić dostępność usług dla mieszkańców. Chcę dopasować firmę do mojej wizji Zakładu Komunalnego i nie ukrywam, że będę się wzorował na działaniach w spółce Starkom. Ale na razie za wcześnie o tym mówić.
Rozmawiał Tadeusz Majewski.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!