www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
sobota, 04 kwiecień 2020
 
 
GMINNE WARSZTATY EKOLOGICZNE - Kleszczewo Drukuj E-mail
środa, 13 czerwiec 2012
GMINNE WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA UCZNIÓW KLAS I –III SZKOŁY PODSTAWOWEJ
PT. „ TAJEMNICE LASU”
23 maja 2012 roku Szkoła Podstawowa w Kleszczewie K. była organizatorem w/w warsztatów. Gościliśmy 30 uczniów i 4 nauczycieli z wszystkich szkół naszej gminy. Każdą szkołę reprezentowało 6 uczniów.
Uczestników warsztatów serdecznie powitała pani wicedyrektor Krystyna Olszowa. Tematem przewodnim tych zajęć był las i jego bogactwa. Uczniowie wymieniali się wiadomościami na temat fauny i flory leśnej, skarbów i darów leśnych, sposoby ochrony środowiska...W czasie dwugodzinnych zajęć  dzieci wykonywały różne czynności: wysłuchały opowiadania, wykonały w grupach plakaty ukazujące życie w trzech warstwach lasu, nauczyły się piosenki „Rozśpiewany las”, tańczyły z wstążkami na cześć lasu, brały udział w doświadczeniach dotyczących właściwości powietrza, wykonały wiatraczki. Prezentacja multimedialna przybliżyła dzieciom wiedzę na temat funkcji jakie spełnia las oraz usystematyzowała wiadomości na temat darów lasu. Uczniowie  chętnie i czynnie uczestniczyli we wszystkich zadaniach i wykonywali je z wielkim entuzjazmem. Mogli zabrać z sobą wszystkie wypracowane materiały i pomoce, z których korzystali w czasie przeprowadzania doświadczeń. Dodatkowo otrzymali bańki mydlane, dyplomy dla szkół i jodłę koreańską, aby mogli posadzić ją pod szkołą i pielęgnować, by nasze otoczenie było piękne i bogatsze w tlen.
Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. W czasie pożegnania zapewniali, że świetnie się bawili. Warsztaty przygotowały i przeprowadziły: H. Jankowska, W. Kujach, K. Olszowa i M. Trawicka.
Opracowanie: M.Trawicka

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!