www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 17 styczeń 2021
 
 
INFORMACJE PODSTAWOWE
GMINA ZBLEWO
ul. Główna 40, 83-210 Zblewo, Tel. 58 588 45 67, 588 43 81, Fax (0 58) 588 45 69, e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
NIP: 592-12-02-586, Numer konta bankowego: Bank Spółdzielczy Skórcz O/Zblewo,
55 8342 0009 4000 0101 2000 0002

WÓJT GMINY: Artur Herold, Tel. 58 588 43 70, e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
SEKRETARZ: Daniel Szpręga, tel. 58 588 43 81, e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
SKARBNIK: Hanna Puttkammer, tel. 58 588 43 81 wew. 30, e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Gmina Zblewo na III Wojewódzkich Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych LZS
wtorek, 12 lipiec 2016


GMINA ZBLEWO TRZECIA W WOJEWÓDZTWIE!

W Żelistrzewie (gmina Puck), odbyły się III Wojewódzkie Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne LZS mieszkańców gmin i miast o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego.

 
Czytaj całość...
 
50-lecie pożycia małżeńskiego Państwa Danieli i Ryszarda Szarkowskich
wtorek, 12 lipiec 2016
Dnia 12 lipca 2016 r. jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Daniela i Ryszard Szarkowscy z Kleszczewa Kościerskiego. Jubilatów z gratulacjami, życzeniami i medalem odwiedzili wójt gminy Zblewo Artur Herold oraz kierownik USC w Zblewie Hanna Dunajska.

Dnia 12 lipca 2016 r. jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Daniela i Ryszard Szarkowscy z Kleszczewa Kościerskiego.
Jubilatów z gratulacjami, życzeniami i medalem odwiedzili wójt gminy Zblewo Artur Herold oraz kierownik USC w Zblewie Hanna Dunajska.
 
Pani Franciszka Grzeszkiewicz z Pinczyna obchodziła 90-te urodziny
wtorek, 12 lipiec 2016
Dnia 7 lipca 2016 r. 90-te urodziny obchodziła Pani Franciszka Grzeszkiewicz z Pinczyna. Z tej okazji Jubilatkę odwiedziła dyrektor GOk-u Aneta Osowska i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Wojak.Życzymy Pani Franciszce zdrowia oraz wszelkiej pomyślności!
 
Dnia 7 lipca 2016 r. 90-te urodziny obchodziła Pani Franciszka Grzeszkiewicz z Pinczyna. Z tej okazji Jubilatkę odwiedziła dyrektor GOk-u Aneta Osowska i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Wojak.
Życzymy Pani Franciszce zdrowia oraz wszelkiej pomyślności!

 
W sobotę w Radziejewie otworzyli plac zabaw. Fotoreportaż
wtorek, 12 lipiec 2016


W sobotę 9 lipca w Radziejewie uroczyście oddano do użytku plac zabaw, po czym odbył się festyn. Przedstawiamy to wydarzenie w fotoreportażu. Zdjęcia: Jacek Stachowiak
Czytaj całość...
 
Mały Bukowiec - festyn. Nie przestraszyli się wichury i ulewy
niedziela, 10 lipiec 2016


W ubiegłą sobotę 2 lipca w Małym Bukowcu zorganizowano w godzinach wieczornych festyn. Jadąc do tej uroczej miejscowości tuż po ulewie i wichurze, która znowu powyrywała drzewa przy szosach, wątpiliśmy, czy festyn się odbędzie.   
Czytaj całość...
 
Zakończenie roku szkolnego w szkole w Borzechowie
niedziela, 10 lipiec 2016
Dnia 24 czerwca nadszedł czas, aby oficjalnie zakończyć rok szkolny i powitać wspaniałe wakacje. Tego właśnie dnia obyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. W tym szczególnym dniu gratulowano klasie VI ukończenia szkoły podstawowej, a absolwentom klasy III- ukończenia gimnazjum. Uczniowie tych klas otrzymali świadectwa oraz nagrody z rąk Pani Dyrektor- Marii Tomana i wychowawców: Pani Agnieszki Guz (kl. VI) i Pani Wiolety Dunst (klasa III)..

Dnia 24 czerwca nadszedł czas, aby oficjalnie zakończyć rok szkolny i powitać wspaniałe wakacje. Tego właśnie dnia obyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. W tym szczególnym dniu gratulowano klasie VI ukończenia szkoły podstawowej, a absolwentom klasy III- ukończenia gimnazjum. Uczniowie tych klas otrzymali świadectwa oraz nagrody z rąk Pani Dyrektor- Marii Tomana i wychowawców: Pani Agnieszki Guz (kl. VI) i Pani Wiolety Dunst (klasa III).
Czytaj całość...
 
BORZECHOWO. Święto Patrona i Przyjaciół Szkoły
niedziela, 10 lipiec 2016
Lucjan Rydel dawno temu powiedział": "Tak mało na świecie dobroci, a tyle jej światu potrzeba! Nią życie jak słońcem się złoci, nią ziemia się zbliża do nieba". Patron to bardzo znacząca postać w życiu społeczności Zespołu Szkół Publicznych w Borzechowie. Wokół niej buduje się tradycje, wprowadza uczniów w świat wartości. W czasach, kiedy notujemy upadek autorytetów, wybór patrona to trudne zadanie. Nasza szkoła dokonała tego wyboru przed sześcioma laty.

Lucjan Rydel dawno temu powiedział": "Tak mało na świecie dobroci, a tyle jej światu potrzeba! Nią życie jak słońcem się złoci, nią ziemia się zbliża do nieba".

Patron to bardzo znacząca postać w życiu społeczności Zespołu Szkół Publicznych w Borzechowie. Wokół niej buduje się tradycje, wprowadza uczniów w świat wartości. W czasach, kiedy notujemy upadek autorytetów, wybór patrona to trudne zadanie. Nasza szkoła dokonała tego wyboru przed sześcioma laty.
Czytaj całość...
 
Piękne pożegnanie długoletniej kucharki szkoły w Pinczynie Pani Mirosławy
piątek, 08 lipiec 2016
Bo życie na emeryturze szczytem marzeń jest … - pożegnanie długoletniej kucharki szkoły w Pinczynie P. Mirosławy Bernackiej Życie tak pisze scenariusz, że po latach pracy nadchodzi czas na zasłużony odpoczynek.  Taki etap nastąpił także dla P. Mirosławy Bernackiej - długoletniej, najpierw intendentki, następnie kucharki, a w ostatnich latach szefowej kuchni w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie.

Bo życie na emeryturze szczytem marzeń jest … - pożegnanie długoletniej kucharki szkoły w Pinczynie P. Mirosławy Bernackiej


Życie tak pisze scenariusz, że po latach pracy nadchodzi czas na zasłużony odpoczynek.  Taki etap nastąpił także dla P. Mirosławy Bernackiej - długoletniej, najpierw intendentki, następnie kucharki, a w ostatnich latach szefowej kuchni w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie.
Czytaj całość...
 
O wizycie Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego w Karolewie w kronice szkoły
piątek, 08 lipiec 2016


Stare kroniki szkół to bezcenne źródła wiedzy dla historyków. Na około 100 przedwojennych z powiatu starogardzkiego zachowało się z 10 - ocenia historyk Zbigniew Sakowski, autor jeszcze niedokończonego dzieła o szkolnictwie międzywojennym. W szkole w Pinczynie znajdują się dwie - kronika szkoły w Karolewie (od 1897 r.) i Pałubinku (od 1894 r.). Do 1920 r. rzecz jasna były prowadzone w jeżyku niemieckim. Porobiliśmy zdjęcia stron obu kronik. W kronice szkoły w Karolewie znaleźliśmy relację z wizyty w tej miejscowości Prezydenta Ignacego Mościckiego...  
Czytaj całość...
 
PINCZYN. Pożegnanie absolwentów PG i zakończenie roku szkolnego. Fotorelacje
piątek, 08 lipiec 2016
 PINCZYN. Pożegnanie absolwentów PG i zakończenie roku szkolnego. Fotorelacje

PINCZYN. Pożegnanie absolwentów PG i zakończenie roku szkolnego. Fotorelacje
Czytaj całość...
 
To był bal! Tak się bawili uczniowie klas trzecich gimnazjum w Zblewie
czwartek, 07 lipiec 2016
 Tydzień przed uroczystością kończącą rok szkolny, uczniowie klas trzecich gimnazjum bawili się podczas tradycyjnego wieczorku pożegnalnego w sali GOK-u, która przypominała swoim wyglądem przybrane w setki ryb, muszli i sieci rybackich dno oceanu. A nad głowami rozpościerała się wielka, wesoła ośmiornica.

Tydzień przed uroczystością kończącą rok szkolny, uczniowie klas trzecich gimnazjum bawili się podczas tradycyjnego wieczorku pożegnalnego w sali GOK-u, która przypominała swoim wyglądem przybrane w setki ryb, muszli i sieci rybackich dno oceanu. A nad głowami rozpościerała się wielka, wesoła ośmiornica.
Czytaj całość...
 
Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016 w Publicznym Gimnazjum im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewi
czwartek, 07 lipiec 2016
W czwartkowe popołudnie 23 czerwca 2016 r.  zblewscy gimnazjaliści z rodzicami, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i zaproszeni goście zgromadzili się na uroczystej akademii kończącej rok szkolny 2015/2016.Dyrektor Lucyna Błaszak podsumowała mijający rok i gratulowała uczniom, ich rodzicom i nauczycielom wysokich wyników w nauce oraz osiągnięć w konkursach. Również wójt gminy Zblewo Artur Herold oraz przewodnicząca Rady Rodziców Lucyna Herold-Wąs składali serdeczne gratulacje i życzyli udanych i bezpiecznych wakacji.

W czwartkowe popołudnie 23 czerwca 2016 r. zblewscy gimnazjaliści z rodzicami, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i zaproszeni goście zgromadzili się na uroczystej akademii kończącej rok szkolny 2015/2016.
Dyrektor Lucyna Błaszak podsumowała mijający rok i gratulowała uczniom, ich rodzicom i nauczycielom wysokich wyników w nauce oraz osiągnięć w konkursach. Również wójt gminy Zblewo Artur Herold oraz przewodnicząca Rady Rodziców Lucyna Herold-Wąs składali serdeczne gratulacje i życzyli udanych i bezpiecznych wakacji.
Czytaj całość...
 
KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE. Gminny Konkurs Czytelniczy „Mistrzowie lektur szkolnych”
sobota, 02 lipiec 2016
Choć nadeszły już wakacje, temat aktualny. Może lektura tego tekstu spowoduje, że sięgniecie po książkę?  Dnia 30 maja 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy „Mistrzowie lektur szkolnych”. Celem konkursu było  propagowanie kultury czytelniczej, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury, a także doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych lektur.

Choć nadeszły już wakacje, temat aktualny. Może lektura tego tekstu spowoduje, że sięgniecie po książkę?
 
Dnia 30 maja 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy „Mistrzowie lektur szkolnych”. Celem konkursu było  propagowanie kultury czytelniczej, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury, a także doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych lektur.
Czytaj całość...
 
Panie z KGW i ich goście zwiedzają Arboretum w Wirtach
sobota, 02 lipiec 2016
Dnia 22.06.2016r. w Arboretum Wirty odbyło się spotkanie członkiń KGW Zblewo oraz zaproszonych gości połączone ze interesującym zwiedzaniem Arboretum z panem leśniczym Kubą Piechowiakiem, który w przystępny sposób opowiedział historię tego miejsca.

Dnia 22.06.2016r. w Arboretum Wirty odbyło się spotkanie członkiń KGW Zblewo oraz zaproszonych gości połączone ze interesującym zwiedzaniem Arboretum z panem leśniczym Kubą Piechowiakiem, który w przystępny sposób opowiedział historię tego miejsca.
Czytaj całość...
 
HANNA HERMAN. Co wynikło ze spotkania trzech "rodzimych" maratończyków w szkole w Bytoni
piątek, 01 lipiec 2016
Jeszcze kilka tygodni temu większość uczniów naszej szkoły ich nie znała. Dzisiaj wszyscy wiedzą, że przed laty również uczyli się w murach bytońskiej szkoły, że są naszymi absolwentami i mają niezwykłą pasję – biegi długodystansowe. To nasi Maratończycy:  Mariusz Kowalewski, Szymon Skalski i Paweł Herman. Biegają od wielu lat. Codzienny trening to średnio kilkanaście kilometrów, w roku około 2300 km. Każdy z nich ukończył kilka maratonów (42,195 km), rekordzistą jest Mariusz – 16, Paweł - 3, Szymon - 3. Ponadto mają na swym koncie 100-kilometrowe marsze na orientację  oraz  półmaratony i wiele innych biegów na długi dystans. Dzisiaj są dorośli, ale swoją przygodę ze sportem rozpoczęli w gimnazjum.

Jeszcze kilka tygodni temu większość uczniów naszej szkoły ich nie znała. Dzisiaj wszyscy wiedzą, że przed laty również uczyli się w murach bytońskiej szkoły, że są naszymi absolwentami i mają niezwykłą pasję – biegi długodystansowe. To nasi Maratończycy:  Mariusz Kowalewski, Szymon Skalski i Paweł Herman. Biegają od wielu lat. Codzienny trening to średnio kilkanaście kilometrów, w roku około 2300 km. Każdy z nich ukończył kilka maratonów (42,195 km), rekordzistą jest Mariusz – 16, Paweł - 3, Szymon - 3. Ponadto mają na swym koncie 100-kilometrowe marsze na orientację  oraz  półmaratony i wiele innych biegów na długi dystans. Dzisiaj są dorośli, ale swoją przygodę ze sportem rozpoczęli w gimnazjum.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 141 - 175 z 1966

Polecamy

Kociewie to urokliwy obszar pełen pięknych krajobrazów, przyrodniczych cudów i ciekawych zabytków. Żeby to wszystko zobaczyć wystarczy sprawny rower. Możesz to zrobić już dzisiaj - nie zwlekaj, wsiadaj na rower i ruszaj poznawać swoją okolicę.

Na tej stronie zamieszczamy opisy szlaków rowerowych, które sami wyznaczyliśmy. Opracowanie wzbogaciliśmy dużą ilością zdjęć, które mają za zadanie ułatwić wędrówkę i ukazać piękno regionu.

Zapraszamy

Grupa "Szkoła Marzeń"
WIEŚCI Z KOCIEWIA
  TYTUŁ DATA PUBLIKACJI SERWIS POPULARNOŚĆ 
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - V kadencja - zdjęcia [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [5901]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - IV kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6850]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - III kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6328]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - II kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6803]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - I kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [7688]  
NIEKONIECZNIE STAROGARD. Śluza, kanał, młyny - to jest oś historii tego miasta! [2018-07-31] STAROGARD GDAŃSKI [3721]  
Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Twardym Dole - 19 - 12.05 [2018-05-14] GMINA ZBLEWO [2137]  
W maju pojawi się pierwsze tczewskie piwo Gryf. Z tej okazji odbędzie się impreza [2018-05-02] STAROGARD GDAŃSKI [2125]  
ANTONI CHYŁA. Spotkanie lisiarzy w Pażęcach [2018-02-10] WIRTUALNE KOCIEWIE [4265]  
ANTONI CHYŁA. „Zapach pierników rozchodził się po całym budynku ‘sekretarzówki’” [2017-12-21] WIRTUALNE KOCIEWIE [3232]  
Billy the Kid i Pat Gerrett jedzą bożonarodzeniowego karpia w Puerto de Luna u padre Polaco [2017-12-21] GMINA LUBICHOWO [1971]  
Rekonstrukcja Starogardu. Wąwóz Piekiełki ciągnął się trzy kilometry [2017-11-25] STAROGARD GDAŃSKI [3500]  
MICHAŁ MAJEWSKI. Szachy [proza] [2017-11-20] WIRTUALNE KOCIEWIE [2427]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Z życiorysu Stefana Gełdona - część III [2017-11-20] WIRTUALNE KOCIEWIE [1852]  
Pełna mobilizacja. To już ostatnie dni głosownia! Grodzisko Owidz walczy o certyfikat [2017-11-19] GMINA STAROGARD GDAŃSKI [1925]  
KRZYSZTOF KOWALKOWSKI. Czy żyją krewni ks. dr Jana Muszyńskiego? [2017-11-19] WIRTUALNE KOCIEWIE [1098]  
EUGENIUSZ CHEREK. Krótki rys historyczny Pieców jednej z najładniejszych wsi Kociewia [2017-11-13] GMINA KALISKA [2972]  
ANTONI CHYŁA. Msza hubertowska i polowanie [2017-11-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [2172]  
151. rocznica śmierci żołnierzy austriackich w Tczewie [2017-11-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [924]  
ANTONI CHYŁA. To polowanie miało dać nam poprawę w odstrzale dzików [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [2650]  
KRZYSZTOF BAGORSKI. XI „kaczmarski underground” - Moja kronika i refleksje [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [1940]  
Wróblewo - najpiękniejsza wieś w województwie pomorskim [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [971]  
ANTONI CHYŁA. Po raz V Dzień Kuropatwy w Rajkowach [2017-10-23] WIRTUALNE KOCIEWIE [2765]  
Ulica Kościerska w Zblewie, czyli niesamowita lekkość traw! FOTOREPORTAŻ [2017-10-19] GMINA ZBLEWO [3062]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Nauczyciel – Bernard Zieliński [2017-10-19] WIRTUALNE KOCIEWIE [1976]  
Odszedł Zasłużony Obywatel Skórcza [2017-10-17] MIASTO SKÓRCZ [1955]  
STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ROZBILI SZAJKĘ ZŁODZIEI SAMOCHODÓW [2017-10-17] WIRTUALNE KOCIEWIE [1101]  
KRONIKA STRAŻACKA. Powiat starogardzki. Działania ratowniczo-gaśnicze 9.10 - 15.10.2017 [2017-10-16] WIRTUALNE KOCIEWIE [948]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Z życiorysu Stefana Gełdona – część II [2017-10-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [1945]  
PELPLIN - MIEJSKI OŚRODEK KULTURY. Oferta wydarzeń kulturalnych w gminie [2017-10-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [2381]  

Więcej...
BIP
GMINY PARTNERSKIE
GMINA GNIEWINO GMINA ŁAPSZE NIŻNE GMINA SMĘTOWO GRANICZNE
POMOC DLA CZWORACZKÓW
Beata Dembek, Zblewo
Nr konta 41 8342 0009 4004 2776 3000 0001 – tytuł – darowizna dla czworaczków
Pomoc rzeczową prosimy kierować na adres Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zblewie ul. Główna 17, 83-210 Zblewo

TURYSTYKA


REKLAMA

Z lotu ptaka


Gościmy
 
Top! Top!