www.mamboteam.com
 
Strona główna
środa, 27 styczeń 2021
 
 
Paulina Majewska
"JAK PACHNIE PINIĄDZ" (blog pielęgniarki ze Starogardu). Włoska kuchnia Drukuj E-mail


Zima 2015

Dzięki przeniesieniu się do Oxfordu poznałam wielu nowych ludzi. Firma rekrutacyjna zadbała nie tylko o zapewnienie pracy i wprowadzenie do niej, ale również o stronę integracyjną. W tym samym czasie przyjechało kilka pielęgniarek i pielęgniarzy z Włoch, Hiszpanii i Portugalii.
Czytaj całość...
 
Blog pielęgniarki ze Starogardu podbija serca czytelników! Zapowiedzi Drukuj E-mail


O, jestem na 28. miejscu w top 1000 blogów! ... Jestem na stronie głównej "Gazeta.pl" jako polecany blog! ... O, blog tygodnia - w zestawieniu blogów! ... Wydrukowano mój tekst z bloga w "Rejsach" (prestiżowy magazyn "Dziennika Bałtyckiego") aż na 2 stronach! ... O, kolejny mejl - z prośbą o udostępnienie tekstów (tu wymienione odcinki) do pisma o seniorach (wydawca w Katowicach), ... Znowu prośby o zamieszczenie reklamy... Fajne, tymczasem.... tęsknota. Dla czytelników magazynu "Kociewiacy.pl" kilka zdań o moim blogu i, no właśnie, o tęsknocie...
Czytaj całość...
 
PAULINA - BLOG. 16.04.2017 polskanightingale. TABULA RASA Drukuj E-mail

box1209969_1920

Tabula rasa

Lato 2014

Nasza seniorka w domu opieki, 102-letnia Teresa, zaczęła płakać. Objęłam ją ramieniem. Próbowałam ją pocieszyć, ale wywołało to odwrotny efekt.

Czytaj całość...
 
PAULINA - BLOG "JAK PACHNIE PINIĄDZ". Pokolenie 1500 brutto Drukuj E-mail
polskanightingale

Wiosna 2014

W końcu nadszedł wyczekany czas urlopu. Pięć dni. Wiedziałam, że minie jak z bicza strzelił, dlatego skrzętnie zapisałam sobie na kartce, co planuję na każdy wolny dzień. Trzeba iść na przegląd do dentysty, bo w Anglii drogo, a poza tym nie ma to jak Polski dentysta.
Czytaj całość...
 
BLOG PAULINY "JAK PACHNIE PINIĄDZ" - drugi dzień na portalu Gazeta.p!l Drukuj E-mail
polskanightingale

Wiosna 2014

W wyjątkowo słoneczny wiosenny dzień stałam na placu Piccadily w Manchesterze czekając na swojego wybranka numer jeden z portalu randkowego.

Czytaj całość...
 
PAULINA - BLOG "JAK PACHNIE PINIĄDZ". 50 TWARZY... STAROŚCI Drukuj E-mail
polskanightingale

Wiosna 2014

- Pięknie dzisiaj wyglądasz – powiedziałam do naszej seniorki w domu opieki, 102-letniej Teresy. Jej twarz rozjaśniła się w uśmiechu z powodu komplementu. Był środowy poranek.
Czytaj całość...
 
PAULINA - BLOG PIELĘGNIARKI. "Jak pachnie piniądz" - Czas na zmiany Drukuj E-mail


Każdy dzień w domu opieki wyglądał podobnie. Rano - raport pielęgniarski, przejażdżka z wózkiem z lekami po długich korytarzach mojego oddziału. Codzienne rytuały, dopilnowanie, aż moi podopieczni połkną podane leki, potem pisanie dokumentacji.
Czytaj całość...
 
PAULINA - BLOG PIELĘGNIARKI. Gdzie szukać szczęścia? Drukuj E-mail


W dobrym domu opieki na wolne miejsce można czekać miesiącami. Rzadziej się zdarza, że rodzina weźmie babcię czy dziadka do domu rodzinnego, by tam się staruszkiem opiekować. Najczęściej pacjent zostaje w placówce aż do śmierci. Gdy ona nastąpi, rzeczy osobiste z jego pokoju są pakowane w worki i oddawane najbliższej rodzinie. Ta z kolei oddaje je często do „charity shopów”.

Czytaj całość...
 
PAULINA - BLOG PIELĘGNIARKI. Życie w luksusie. Niebieska broszura Drukuj E-mail

Życie w luksusie


Praca, dom, praca, dom. 4 – 5 długich, prawie 13-godzinnych dyżurów w tygodniu. To wszystko, aby spełnić swoje marzenie – kupić mieszkanie w Polsce. W domu w Manchesterze zyskaliśmy nowych współlokatorów.
Czytaj całość...
 
PAULINA - BLOG PIELĘGNIARKI. Wiosna 2013. Neo Drukuj E-mail
PAULINA - BLOG PIELĘGNIARKI Polskanightingale - jak pachnie piniądz [już na 1. miejscu w swojej kategorii!]

Wiosna 2013. Neo

To, gdzie będę pracować danego dnia, zależało od kierowniczki Karen. Każdy z czterech oddziałów miał swoje pielęgniarki. Na oddziale demencyjnym pierwszeństwo miała Loraine. Jeżeli akurat wypadł jej dzień wolny, mogłam zająć jej miejsce. Jeżeli akurat miała dyżur, zostawałam alokowana gdzie indziej.
Czytaj całość...
 
 
Top! Top!