www.mamboteam.com
 
Strona główna arrow PROZA
środa, 03 czerwiec 2020
 
 
KINGA FOJUT. To dziwne uczucie - być innym... [MŁODZI-STG]
sobota, 21 styczeń 2017

KINGA FOJUT. FantasY

Zaczęło się niepozornie, od kilku przeczytanych książek. Od razu zakochałam się w fantasy i science fiction. Okazjonalnie romans jako "lekka" lektura czy czysta ciekawość, co widzieli inni w tym bestselerze. Pochłaniałam książki od najnowszych takich jak "Klątwa tygrysa", po klasyki, jak "Hamlet" bądź "Romeo i Julia". Jednak przy każdej książce towarzyszyła frustracja co do postępowania głównych bohaterów. I wtedy pojawiło się pytanie: "Jak ja bym postąpiła"? I tak oto zaczęłam pisać. Zaczynało się niewinnie, od kilku opowiadań, potem przyszła fala poezji. Wiersze były ciekawą odmianą, ale to nie było to. Opowiadania były dużo ciekawsze. Stawały się coraz dłuższe, aż w końcu przyszła myśl o spróbowaniu z powieścią. Okazało się to ciekawą odmianą. Planowanie wątków, ukrywanie podpowiedzi w treści, wymyślanie postaci... To było to!

Czytaj całość...
 
JUSTYNA MACHNIKOWSKA. Don't cry
sobota, 17 październik 2015

Z serii „Don’t cry”OPOWIADANIE
Czytaj całość...
 
ADAM STORMOWSKI. Uciec z Kraju Szarej Smotności [opowiadanie]
wtorek, 12 maj 2015
Gdy doskwiera mu samotność, co wiąże się z mniej lub bardziej szarym załamaniem, wychodzi do parku na spacer. Na jednej z takich przechadzek, zaczepił go chłopak. Był wysoki, zadbany, miły, jednak – Alek od razu to wyczuł – też coś go niepokoiło. Miał na imię Roman. Zaczęli rozmawiać.
Czytaj całość...
 
AGATA NALBORSKA. "A słyszała pani...?", "Ask. Ask.fm." [MŁODZI-STG]
niedziela, 28 wrzesień 2014


Agata Nalborska (14 l.), Wielbrandowo. Interesuje się pisaniem, dobrymi książkami i gotowaniem. Pisze bloga http://pani-lecter.blogspot.com. W przyszłości chce być dziennikarką. Jej ulubionym przedmiotem jest język polski.
Czytaj całość...
 
JAKUB KĘPCZYŃSKI. Wszyscy od razu polubili Klaudię [MŁODZI-STG]
niedziela, 06 kwiecień 2014
Nazywam się Jakub Kępczyński, mam 16 lat. Interesuję się biologią i chemią, a moim hobby jest pisanie, głównie opowiadań. Zacząłem pisać w wieku 13 lat.


Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 41
 
Top! Top!