www.mamboteam.com
 
Strona główna
środa, 26 kwiecień 2017
 
 
Tadeusz Majewski


I o co ten cały wrzask?!!! Odesłać, przecież to imigranci! Drukuj E-mail
czwartek, 13 kwiecień 2017


Nie rozumiem. Przecież płacę podatki i ZUS, więc mam określone prawa, np. fotografować. Godzinę temu zatrzymałem się w Paździe, miejscu właściwie świętym, bo tutaj kiedyś zatrzymał się na spływie kajak
Czytaj całość...
 
To będzie rollercoaster! Kilka zdań o powstawaniu 3 i 4 części "Przeplotni" Drukuj E-mail
środa, 12 kwiecień 2017

To jest dla mnie bardzo długi bieg, może nawet życiówka, 100 km. Ale wreszcie finiszuję. Kto kiedyś biegał, wie, jak to jest na finiszu. Miała być jedna książka, trzecia część "Przeplotni" (w sumie trylogia), ale w trakcie tworzenia rosło i rosło - między innymi dzięki Wam, Znajomym z Fb - będą dwie: "Most w sepii" i "Poziom numer 6". Przedstawiam Wam okładki "Przeplotni" i "Oj, oj, ojczyzny" oraz wstępnie projekty dwóch nowych części (w komentarzach dodatkowy projekt). Do korekty książki prawdopodobnie powędrują jeszcze w kwietniu. Każda będzie miała ok. 340 stron. Co w nich będzie? Prawdziwy rollercoaster! (nie chcę pisać "diabelski młyn", bo to tu nie pasuje). Książki ultranowoczesne, jazda na całego. Absolutnie nie regionalne, chociaż oczywiście akcja toczy się w dużej mierze w południowej części Pomorza. Wkrótce napiszę tekst o autorach okładek moich książek (jeszcze są: "Kronika kronik", "Żaden wójt nie był pewien' i "Starsza pani pilnuje"). ... Dziś jeszcze jeden post, zapowiadany, o Monte Cassino i Czesławie Nadolskim. Monte Cassino musi być w tym rollercoasterze!

Tadeusz Majewski [z Fb - profil T. Majewski]Niektóre inne projekty, które brały udział w "castingu" na Fb


 
TADEUSZ MAJEWSKI. Nieznośna pewność, że jak coś zamkniemy w muzeach... Drukuj E-mail
piątek, 16 grudzień 2016


Tak sobie w listopadzie szedłem w British Museum przez Egipt i czułem się nieswojo, nie jak w Grecji czy Asyrii, gdzie wszystko jest zrozumiałe, po ludzku rozpoznawalne - lew to lew, jak w zoo w Oliwie, naga kobieta, chociaż Afrodyta, śmiało mogłaby po odchudzających fitnessach wskoczyć na okładkę Playboya, koń, chociaż grecki, jaki jest, każdy widzi, jakby zapisał w swojej encyklopedii ks. Benedykt Chmielowski.
Czytaj całość...
 
O Józefie Pukale w jutrzejszych "Rejsach". Zapraszam do lektury Drukuj E-mail
czwartek, 01 grudzień 2016


Zapraszam do "Rejsów", piątkowego magazynu "Dziennika Bałtyckiego", na obszerną relację z pięciu moich spotkań z Józefem Pukałą, mieszkańcem Jezierc, gm. Zblewo, repatriantem z Orzechowca nad rzeką Zbrucz na Wołyniu. Tym razem jest to relacja całościowa. Józef Pukała mówi o mordach w Orzechowcu, o podróży w bydlęcym wagonie mieszkańców wołyńskiej wsi na Pomorze i o życiu w Jeziercach.

Przy okazji - będzie to mój 25 reportaż w tym poczytnym magazynie (od czasu do czasu wysyłam do "Rejsów", o ile materiały tematycznie wybiegają poza nasze regionalne sprawy). 

Tadeusza Majewski

 


 
Tadeusz Majewski. Czasami zabierał się ze mną w rejs Drukuj E-mail
niedziela, 20 listopad 2016Mylą mi się czasy moich bardzo licznych rejsów i również katalogi z materiałami z tych rejsów na dyskach komputera, ale dzielnie porządkuję i nie będzie takiej sytuacji, jak w opowiadaniu Jorge Luisa Borgesa, którego bohater zapętlił się i zamknął swoje życie na indeksowaniu własnych wspomnień. Co do czasów - z biegiem nomen omen mojego osobistego czasu stoją się one coraz bardziej względne i coraz mniej wiadomo, co to jest dziś, wczoraj, niedawno, dawno i dawno, dawno temu.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 52
 
Top! Top!