www.mamboteam.com
 
Strona główna
środa, 26 luty 2020
 
 
Tadeusz Majewski


TADEUSZ MAJEWSKI. Mój "Topos" już powinien być w Empikach! Drukuj E-mail
sobota, 23 kwiecień 2016

Ukazał się 2 numer (w tym roku) znakomitego dwumiesięcznika literackiego "Topos". Z wielką satysfakcją informuję, że moje opowiadanie pt. "Szynszyla grau" zajmuje w nim 10 stron. To całkiem miło być w części "proza" za Marcelem Proustem.

"Szynszyla grau" jest fragmentem większej całości. Zarówno to opowiadanie (rozdział), jak i inne powstały na Facebooku.

Kto lubi moją twórczość, znajdzie "Topos" w Empikach (do Starogardu w piątek jeszcze nie dotarł). Z 10 egzemplarzy będzie można nabyć na wieczorze autorskim, jaki poprowadzę - wstępnie 6 maja - z poetą Januszem Ryszkowskim w 24B Autorskiej Galerii Sztuki Zofii Sumczyńskiej i Michała Majewskiego. 
TADEUSZ MAJEWSKI. Nikola liczy drobne kroki w konkatedrze św. Jana Ewangelisty! Drukuj E-mail
wtorek, 12 kwiecień 2016


Znowu Kwidzyn! Fantastyczny zespół zamkowo-katedralny, jedyne w swoim rodzaju - cytuję za bardzo dobrym "Przewodnikiem ilustrowanym" - monumentalne założenie obronne, powstałe z połączenia kościoła i twierdzy, malowniczo położone na wysokim brzegu pradoliny Wisły w zakolu rzeki Liwy.
Czytaj całość...
 
TADEUSZ MAJEWSKI. W Dzień Usłyszenia Całości [proza] Drukuj E-mail
czwartek, 19 listopad 2015


Z FACEBOOKA. Od czasu do czasu ciągnę sobie tutaj (na Fb)  powieść pt. "Postulat numer 14". Kilka z rozdziałów jest już ukończonych. Jeden, pt. "Szynszyla grau", w całości ukaże się na początku 2016 r. w piśmie literackim TOPOS (na Fb mam fragmenty). Dziś fragment rozdziału X pt. "W Dzień Usłyszenia Całości". Powstał w Grecji, kraju, gdzie - jak w piosence - "same układają się historie".

Czytaj całość...
 
Niemka Stefania von Schmude jedzie tirem przez czarną noc stanu wojennego i jeszcze dalej! Drukuj E-mail
piątek, 16 październik 2015


Niedawno otrzymałem maila od dra Tomasza Szwedy:

"Zajmuję się genealogią i od jakiegoś czasu chciałem się z Panem skontaktować. Właśnie spotkałem się z ciekawą osobą związaną z Kociewiem i nie tylko. Stefania von Schmude, Niemka urodzona w Żyrardowie w 1931r., mieszka w Waltop Niemcy. Nieżyjący mąż Zygmunt von Schmude, urodził się w Pionkach (Nowy Bukowiec gm. Skórcz - T.M.) w 1926 r.
Czytaj całość...
 
Husky! Takie to nie fair! [pamięci Jamesa Olivera Curwooda] Drukuj E-mail
wtorek, 13 październik 2015


Piękne husky leżały w cysterskim upale w cieniu olch nad nędzniutką z ich perspektywy rzeczką. Dyszały jakby dopiero co przybiegły z bardzo odległej Alaski albo z kanadyjskiej głuszy. Ich obecność tutaj była wręcz absurdalna – na tej brzydkiej, wydeptanej trawie, w cieniu olch. Od czasu do czasu niepewnie podchodziły do nich dzieci z mamusiami, by ostrożniutko je pogłaskać, oczywiście nie patrząc w ich niepokojące bezkresem oczy, ze sceny obok dochodziły dźwięki rocka, a zewsząd drażniły słowa – szeleszczące, nieraz śliskie śśśśś.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 19 - 27 z 58
 
Top! Top!