www.mamboteam.com
 
Strona główna
środa, 26 luty 2020
 
 
Tadeusz Majewski


Od samego rana mnie wkurzają! - felieton, który wywołał burzliwą dyskusję na Fb Drukuj E-mail
niedziela, 28 wrzesień 2014Zdenerwowany piszę pozew do Ministra Czasu i Sędziego Najwyższego w Ministerstwie Zmian Powszechnych w sprawie odszkodowania, jakie mi się słusznie należy z tytułu strat materialnych, moralnych oraz z powodu uszczerbków psychicznych wynikających z faktu, że większość mojego życia toczyło się w Obozie KDL, na ogół w Bloku i Klatce. Nie pisałbym, bo nie jestem proceśnikiem, ale mnie dziś rano wkurzyła pani X, młoda, wykształcona i całkiem dobrze zarabiająca, która stwierdziła, że jest wierna Partii Y, kontynuatorki tradycji Obozu.
Czytaj całość...
 
Wójt Sylwester Patrzykąt powinien prowadzić targ Drukuj E-mail
niedziela, 28 wrzesień 2014


Prawie każdy Polak średniego i starszego pokolenia jest ekspertem w sprawach bazarowego i obwoźnego handlu. Sporo na ten temat wie np. pan Marian, rozwożący lody po trzech województwach, a nawet po wymierających wioskach Borów Tucholskich. Dziś zajechał dziarsko do Ocypla w dźwiękach symfonii Family Frost i stwierdził, że "dzieci tu i w ogóle wszędzie jakby posprzedawali", co mi się bardzo spodobało, gdyż świetnie obrazuje demograficzną sytuację w naszym kraju.
Czytaj całość...
 
Być może on był najsilniejszy w historii Starogardu i Kociewia! Drukuj E-mail
niedziela, 28 wrzesień 2014


Oto moje zdjęcia najsilniejszych (również w pięści, w bokserskiej walce) na Kociewiu - mistrzów Polski, a nawet świata. Do nich należy także ten dzieciak o czujnym i chłodnym spojrzeniu, z wyciągniętą rękawicą bokserską - to już mistrz Polski w boksie. Widziałem, jak ganiał po ringu przeciwników.
Czytaj całość...
 
Bronek kamikadze - reportaż [archiwalne, z "Przeplotni"] Drukuj E-mail
piątek, 12 wrzesień 2014
Jezioro niedaleko miasta. Temperatura dodatnia, słońce próbuje się przedrzeć przez chmury, ale niespecjalnie mu się udaje. Lód jeziora pokrywa warstwa śniegu, który w zależności od miejsca ma różne odcienie bieli. Z daleka wędkarze wyglądają na tej bieli jak czarne kleksy. Z bliższej odległości, z brzegu od strony lasu widać, że każdy ma swoją ulubioną pozę.
Czytaj całość...
 
Na pchlim targu w Olszynach przestałem lubić stare przedmioty Drukuj E-mail
środa, 27 sierpień 2014
W zeszłym roku jechałem z Podkarpacia tak zwaną Ścianą Wschodnią, po drodze poznając zupełnie mi nieznane lub zapomniane miejscowości. Wyjeżdżając z Myszyńca na Szczytno poczułem się już jak u siebie w domu. Każdy, kto wraca z dalekiej podróży, zna to uczucie, ten powiew swojskości, tę niecierpliwość, że już blisko progu. Był upał, święty dzień, niedziela. Na Kurpiach ze zdziwieniem zauważyłem pchle targi, ale jakoś nie chciało mi się zatrzymać.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 46 - 54 z 58
 
Top! Top!