www.mamboteam.com
 
Strona główna
piątek, 18 wrzesień 2020
 
 
Tadeusz Majewski


I o co ten cały wrzask?!!! Odesłać, przecież to imigranci! Drukuj E-mail
czwartek, 13 kwiecień 2017


Nie rozumiem. Przecież płacę podatki i ZUS, więc mam określone prawa, np. fotografować. Godzinę temu zatrzymałem się w Paździe, miejscu właściwie świętym, bo tutaj kiedyś zatrzymał się na spływie kajak
Czytaj całość...
 
TADEUSZ MAJEWSKI. Nieznośna pewność, że jak coś zamkniemy w muzeach... Drukuj E-mail
piątek, 16 grudzień 2016


Tak sobie w listopadzie szedłem w British Museum przez Egipt i czułem się nieswojo, nie jak w Grecji czy Asyrii, gdzie wszystko jest zrozumiałe, po ludzku rozpoznawalne - lew to lew, jak w zoo w Oliwie, naga kobieta, chociaż Afrodyta, śmiało mogłaby po odchudzających fitnessach wskoczyć na okładkę Playboya, koń, chociaż grecki, jaki jest, każdy widzi, jakby zapisał w swojej encyklopedii ks. Benedykt Chmielowski.
Czytaj całość...
 
O Józefie Pukale w jutrzejszych "Rejsach". Zapraszam do lektury Drukuj E-mail
czwartek, 01 grudzień 2016


Zapraszam do "Rejsów", piątkowego magazynu "Dziennika Bałtyckiego", na obszerną relację z pięciu moich spotkań z Józefem Pukałą, mieszkańcem Jezierc, gm. Zblewo, repatriantem z Orzechowca nad rzeką Zbrucz na Wołyniu. Tym razem jest to relacja całościowa. Józef Pukała mówi o mordach w Orzechowcu, o podróży w bydlęcym wagonie mieszkańców wołyńskiej wsi na Pomorze i o życiu w Jeziercach.

Przy okazji - będzie to mój 25 reportaż w tym poczytnym magazynie (od czasu do czasu wysyłam do "Rejsów", o ile materiały tematycznie wybiegają poza nasze regionalne sprawy). 

Tadeusza Majewski

 


 
Tadeusz Majewski. Czasami zabierał się ze mną w rejs Drukuj E-mail
niedziela, 20 listopad 2016Mylą mi się czasy moich bardzo licznych rejsów i również katalogi z materiałami z tych rejsów na dyskach komputera, ale dzielnie porządkuję i nie będzie takiej sytuacji, jak w opowiadaniu Jorge Luisa Borgesa, którego bohater zapętlił się i zamknął swoje życie na indeksowaniu własnych wspomnień. Co do czasów - z biegiem nomen omen mojego osobistego czasu stoją się one coraz bardziej względne i coraz mniej wiadomo, co to jest dziś, wczoraj, niedawno, dawno i dawno, dawno temu.
Czytaj całość...
 
W moim ogrodzie w zapachu kwiatów trampiąc niechcąco winniczka. Przepraszam! Drukuj E-mail
środa, 08 czerwiec 2016


Już późny wieczór. Po raz kolejny rozwiązuję sprawę zagrożenia mojego portalu ze strony Facebooka, tworząc którąś tam już pajęczynę linków pomiędzy moimi stronkami na Fb (Tadeusz Majewski i Kociewiacy.pl) a moim portalem. Właśnie łączę materiał o Kasi Cysewskiej, która prowadzi bloga Kociewianka.blogspot.com.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 10 - 18 z 58
 
Top! Top!