www.mamboteam.com
 
Strona główna
wtorek, 19 styczeń 2021
 
 
Edmund Zieliński
EDMUND ZIELIŃSKI. Heniek – to był dobry człowiek Drukuj E-mail
sobota, 24 październik 2015
Zwykle na stronie Wirtualnego Kociewia zamieszczam felietony o sprawach ważnych, o osobach ciekawych, zasłużonych, o historii naszej wsi. Tym razem chciałbym zamieścić wspomnienie o człowieku bardzo przeciętnym, zwykłym, niczym niewyróżniającym się mieszkańcu Zblewa.

Czytaj całość...
 
EDMUND ZIELIŃSKI. Popatrzcie na akcesoria toaletowe XIX i XX wieku! Drukuj E-mail
poniedziałek, 07 wrzesień 2015

W trosce o czystość i urodę

Tak zatytułowana jest wystawa w Oddziale Etnografii (Spichlerz Opacki w Oliwie) Muzeum Narodowego w Gdańsku. Wśród zgromadzonych eksponatów znajdują się akcesoria toaletowe XIX i XX wieku. Czynna będzie do końca 2015 roku. To tyle tytułem wstępu.

Czytaj całość...
 
REGINA MATUSZEWSKA. Straszyli, że będą Niemcy ciąć nas na kawałki - XVI Drukuj E-mail
wtorek, 28 lipiec 2015

Ale drogi to macie do diabła!

Regina Matuszewska część XVI (opracowanie Edmund Zieliński)


Przed wojną włóczyło się po wsi dużo żebraków. Wchodził taki gość, mówił pochwalonkę, stojał w progu i mówił pacierz za duszę zmarłych. Ukroiło się mu wtedy pajdę chleba i się dziadowi czy babie dawało.
Czytaj całość...
 
EDMUND ZIELIŃSKI. To i owo z mojego Kociewia Drukuj E-mail
niedziela, 14 czerwiec 2015
Nie dalej, jak wczoraj byłem w Starogardzie, Bytoni, Zblewie i Białachowie. Najpierw zatrzymałem się na dworcu kolejowym w Starogardzie. Przyznam, że byłem w tym miejscu 20 lat temu i zapamiętany obraz tego miejsca kłoci się mocno dzisiejszą rzeczywistością.
Czytaj całość...
 
Całe życie jest pytaniem, czy to jest przypadek, czy... REGINA MATUSZEWSKA c.d. Drukuj E-mail
piątek, 01 maj 2015

Po dłuższej przerwie kieruję na stronę internetową „Wirtualnego Kociewia” kolejne odcinki wspomnień i refleksji Pani Reginy Matuszewskiej z Czarnegolasu. Nie dalej jak wczoraj w rozmowie telefonicznej z Panią Reginą. Dowiedziałem się, że poszczególne odcinki wspomnień czytają internauci we Włoszech, Anglii, Niemczech, a ja dodam, że moi znajomi w Perth i Sydney w Australii też czytają. Co więcej, pytają się, kiedy będą następne. No to do dzieła Panie Tadeuszu, bo tylko dzięki Panu wspomnienia Pani Reginy wędrują w daleki świat. E.Z.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 28 - 36 z 127
 
Top! Top!