www.mamboteam.com
 
Strona główna
wtorek, 19 styczeń 2021
 
 
Edmund Zieliński
EDMUND ZIELIŃSKI. O zamorodowanym w Ostaszkowie policjancie Smektale i rodzinie Śliwów Drukuj E-mail
poniedziałek, 07 kwiecień 2014
Gdańscy zblewiacy z rodziny Śliwów

Na jednym z zebrań Trójmiejskiego Klubu Kociewiaków spotkałem Hannę Wielesiuk z rodziny Śliwów - tych ze Zblewa. Wspominaliśmy dawne dzieje, Hania mówiła o swojej mamie, że mimo sędziwych lat jeszcze dobrze się trzyma i też często wspomnieniami wraca do rodzinnych stron. Na kolejne spotkanie TKK Hania przyszła w żałobnym stroju i powiedziała nam, że mama zmarła.
Czytaj całość...
 
EDMUND ZIELIŃSKI. Janek Stachowiak i jego ród część IX Drukuj E-mail
sobota, 29 marzec 2014
W tej części przybliżę czytelnikom rodzeństwo Janka. Napiszę tylko to, na co rodzinka wyraziła zgodę.
Rodzeństwo składa się z dwóch sióstr i trzech braci. Że panie mają pierwszeństwo, kilka zdań o nich.
W grudniu 1943 urodziła się Gertruda. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Zblewie przystąpiła do pobierania nauki w renomowanej szkole, jaką było Państwowe Liceum Pedagogiczne w Tczewie.
Czytaj całość...
 
EDMUND ZIELIŃSKI. Janek Stachowiak i jego ród część VIII Drukuj E-mail
niedziela, 23 marzec 2014
Za naszych młodych lat ślub i przysięga małżeńska pieczętowały związek kobiety i mężczyzny na całe życie. Wzruszający był moment, kiedy młodzi przed ołtarzem wobec Boga Wszechmogącego składali sobie ślubowanie. Tak było w sobotę dnia 7 czerwca 1969 roku przed ołtarzem w zblewskim kościele, gdzie Janek Stachowiak i Hania Surówka złożyli sobie przysięgę małżeńską – ja Janek biorę sobie Ciebie Haniu za żonę i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Ojcze Wszechmogący i Wszyscy Święci.
Czytaj całość...
 
EDMUND ZIELIŃSKI. A tak niedawno… Drukuj E-mail
niedziela, 09 marzec 2014
Tak niedawno, bo jakby wczoraj spotykaliśmy się przy różnych okazjach, kiedy mieszkałem jeszcze w Zblewie. To były dawne lata, pierwsza połowa lat sześćdziesiątych. Młodzież naszego rocznika tworzyła dość zgraną paczkę. Działaliśmy na niwie upowszechniania kultury, opierając się na dobrych wzorcach przedwojennych działaczy zblewskiego Sokoła.
Czytaj całość...
 
EDMUND ZIELIŃSKI. Janek Stachowiak i jego ród - część VII Drukuj E-mail
piątek, 07 marzec 2014

Powoli zbliżamy się do końca pasjonującej sagi rodu Stachowiaków. Gdyby rozszerzyć pewne kwestie, byłaby z tego książka. Da Bóg, może taką napiszę.

W tej części chciałbym jeszcze wrócić do młodych lat pana Franciszka Stachowiaka. Uszło mojej uwadze, przepraszam rodzinkę Stachowiaków, że umiejętności kierowcy – mechanika pan Franciszek zdobył w Warsztacie Samochodowym Firmy Chmielecki w Tczewie.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 55 - 63 z 127
 
Top! Top!