www.mamboteam.com
 
Strona główna
wtorek, 19 styczeń 2021
 
 
Edmund Zieliński
EDMUND ZIELIŃSKI. Wśród nocnej ciszy… Drukuj E-mail
czwartek, 19 grudzień 2013
Już niebawem obchodzić będziemy kolejne Święta Bożego Narodzenia. Dla jednych radosne, pełne szczęścia, dobroci i miłości dla innych smutne - dla tych wśród nas, którzy czekać będą, by jak najszybciej minęły, bo puste portfele, głodne żołądki, smutne oczy dzieciaczków, z nadzieją wypatrujących Świętego Mikołaja, chociaż z najskromniejszym prezentem…
Czytaj całość...
 
EDMUND ZIELIŃSKI. „Laamb – Senegalskie zapasy” i „Gloria Artis” w starogardzkim muzeum Drukuj E-mail
wtorek, 10 grudzień 2013
6 grudnia 2013 w Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie miało miejsce otwarcie wystawy fotogramów Pana Ludwika Szakiela zatytułowanej „Laamb – Senegalskie zapasy”. Pan Ludwik Szakiel urodził się w 1969 roku w miejscowości Daugavpilis na Łotwie. W 2011 roku w Trójmiejskiej Szkole Fotografii w Sopocie obronił swoją pracę dyplomową pn. „Niezwykłość zwykłych rzeczy”. Na wystawie zgromadzone są ujęcia fotograficzne z mini-turnieju zapaśniczego zorganizowanego przez Senegalczyków na plaży Barceloneta w Barcelonie. Ta niewielka diaspora bardzo przywiązana do swojej kultury bardzo szybko zyskała aplauz autochtonów,  i jak widać na fotogramach, do turnieju przystąpili również plażowicze.
Czytaj całość...
 
EDMUND ZIELIŃSKI. Janek Stachowiak i jego ród - część III Drukuj E-mail
sobota, 07 grudzień 2013
Barbara Grzona, przyszła żona Stanisława Stachowiaka, będąc jeszcze panną przed 1909 rokiem kupiła w Zblewie dom przy ul. Chojnickiej 3. Przylegająca ziemia do tej posesji sięgała gruntów Pana Gustawa Kołodziejczyka, a od strony szkoły graniczyła ze starym boiskiem sportowym. Po przeciwnej stronie sąsiadami byli państwo Kuczkowscy i Szade.
Po powrocie z Niemiec do powoli odradzającej się Polski, a było to w środę 17 marca 1915 roku, Barbara wraz z mężem i synami, Franciszkiem i Janem, tutaj, przy ulicy Chojnickiej zamieszkali.
Czytaj całość...
 
EDMUND ZIELIŃSKI. Janek Stachowiak i jego ród część II Drukuj E-mail
sobota, 23 listopad 2013
Ojciec Janka – Franciszek Stachowiak, ma bardzo ciekawy życiorys. Jak niewiele dotąd wiedziałem o tym zacnym człowieku, mimo że znałem go osobiście i miałem zaszczyt brać z nim udział w przedstawieniu teatralno-estradowym. O tym w dalszej części opracowania.
Przypomnę, że pan Franciszek urodził się 22 września 1910 roku w Barmen, w Niemczech, z ojca Stanisława i matki Barbary z domu Grzona...
Czytaj całość...
 
EDMUND ZIELIŃSKI. Janek Stachowiak i jego ród – część I Drukuj E-mail
wtorek, 12 listopad 2013
Mój przyjaciel, Janek Stachowiak, mieszka z rodziną w Niemczech w miejscowości Breisach nad Renem. Pilnie śledzi wydarzenia związane ze Zblewem, miejscem swego urodzenia, czyta wszystko, co napiszę na stronę Wirtualnego Kociewia. Zagląda na strony Kuriera Zblewskiego, czyli chce wiedzieć jak najwięcej o swoich rodzinnych stronach. Zaczął dzielić się ze mną wiadomościami na temat swego rodu. Otrzymałem bardzo dużo zdjęć rodzinnych i fotokopii dokumentów.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 64 - 72 z 127
 
Top! Top!