www.mamboteam.com
 
Strona główna
środa, 27 styczeń 2021
 
 
Piotr Madanecki
PIOTR MADANECKI. Przyrodnicze (i nie tylko) wrażenia z Londynu Drukuj E-mail
środa, 05 październik 2016
Pierwszy raz w życiu wyruszyliśmy do Londynu (podziękowania dla Łukasza i Pauliny za zaproszenie i oprowadzenie). Oto kilka przyrodniczych spostrzeżeń:
- Londyn to nie miejsce dla entomologa – jest zadziwiająco wręcz ubogi pod tym względem – nawet Bartuś wydawał się zniechęcony – niemal żadnych owadów nie tylko na murach kamienic ale nawet w parkach na spękanej korze ogromnych platanów i kasztanów jadalnych – z miękkiej parkowej trawy nie wyskakują koniki polne mimo, że warunki wydają się doskonałe.
Czytaj całość...
 
PIOTR MADANECKI. Kronika hodowcy motyli - cz. 2 Drukuj E-mail
czwartek, 25 sierpień 2016

Tropikalne rośliny, kwiaty i latające pomiędzy nimi wielkie, kolorowe, egzotyczne motyle, które można podziwiać, są tak blisko, że można je niemal dotknąć. Niektóre siadają na ubraniach zauroczonych ludzi... Oto mój cel, mój projekt, moje marzenie, mój cud...


Motyle opanowały moje życie bez reszty.. Fot. Anna Madanecka
Czytaj całość...
 
PIOTR MADANECKI. Wiktoria królewska w mieszkaniu... (niezwykły filmik autora) Drukuj E-mail
poniedziałek, 17 grudzień 2012
Wiktoria królewska jest fascynująca rośliną wodną. Niestety w warunkach mieszkaniowych nie może osiągnąć pełnych rozmiarów. Największe wytwarzane liście w mojej hodowli liście mają 40 cm średnicy i trudno je porównywać z liśćmi wytwarzanymi w środowisku naturalnym (do 400 cm średnicy). W ogrzewanych basenach hodowana tam wiktoria osiąga średnicę liści około 200 cm. Nawet niewielka wiktoria królewska stanowi jednak fascynujący obiekt do fotografowania. Szczególnie ciekawe są kształty młodych, rozwijających się liści. Jeszcze większe możliwości daje technika zdjęć poklatkowych. Oto film poklatkowy obrazujący życie roślin w moim zbiorniku. Wiktoria może być uważana za królową roślin wodnych a jej poruszające się na filmie liście wydają się tańczyć - stąd też tytuł - "Taniec królowej".

Piotr Madanecki
Czytaj całość...
 
Piotr Madanecki - lista artykułów Drukuj E-mail
piątek, 08 lipiec 2011


 
 
Top! Top!