www.mamboteam.com
 
Strona główna
poniedziałek, 11 grudzień 2017
 
 
Antoni Chyła
ANTONI CHYŁA. Msza hubertowska i polowanie


Zgodnie z planem w kościele w Barłożnie ma się odbyć msza hubertowska, któraś już z kolei w Kole, a po niej tradycyjnie polowanie zakończone biesiadą. Organizacji tego święta podjął się kolega łowczy Krzysztof Bąkowski, który w trzecim roku sprawowania tej funkcji czyni to po raz pierwszy. Do niego należy uzgodnienie mszy świętej z ks. proboszczem Jarosławem Skwierawskim z parafii św. Marcina w Barłożnie.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. To polowanie miało dać nam poprawę w odstrzale dzików


Pierwsze w tym roku polowanie zbiorowe w naszym Kole odbyło się 29 października 2017 w obwodzie nr 298. Prowadzącym był kolega skarbnik Paweł Szreder, pomocnikami Maciej Kasiarz i Paweł Manuszewski. Polowanie to tym się różniło od dotychczasowych, że po raz pierwszy zostały użyte specjalnie sprowadzone psy (sfora kilka psów myśliwskich). Byłem przekonany, że w pewnym stopniu da ono nam poprawę w odstrzale dzików, jaki nałożono na wszystkie koła w Polsce w związku z walką dotyczącą afrykańskiego pomoru świń.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Po raz V Dzień Kuropatwy w Rajkowach


23 września 2017 roku na zaproszenie Komisji Hodowlanej ds. Zwierzyny Drobnej, Komisji Kultury Łowieckiej ORŁ w Gdańsku oraz Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Bioróżnorodności Perdix odbył się kolejny piknik ekologiczny w Rajkowach. Na stronie internetowej ZO PZŁ w Gdańsku zamieszczono stosowną informację. Czyli na  ten piknik mógł przybyć każdy mieszkaniec powiatu tczewskiego, nie mówiąc o mieszkańcach samej wsi czy miasta i gminy Pelplin.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Czy nasze łowiectwo wybudowaliśmy na skale?Dla wielu myśliwych 15 lipca 2017 rok był dniem, bym powiedział, normalnym, kiedy można było się spotkać z rodziną na grillu lub innej uroczystości. Wielu zapomniało, że gdzieś tam w Sierakowicach jak co roku
organizują mszę świętą hubertowską. Chciałem napisać o tym wydarzeniu, lecz stwierdziłem -  po co i dla kogo? Ale po pewnym czasie uznałem, że należy napisać i tym samym podziękować organizatorom tego przedsięwzięcia.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Historia nadleśnictwa Drewniaczki - do uzupełnienia


Wydawałoby się, że historia nadleśnictwa Drewniaczki jest już w miarę odtworzona. Na dzień dzisiejszy mamy pewne ustalenia faktów, które zostały potwierdzone w oparciu o uzyskane dokumenty. Lecz dzięki wnuczkom Antoniego Tinza, paniom Agnieszce i Ewie Tinz, jesteśmy w posiadaniu historycznych zdjęć.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA - BLOG. Jak bobry poczęstowały sosną jelenie


Dziś wspólnie z Zygmuntem Kuklińskim postanowiliśmy uzupełnić sól w lizawkach w obwodzie nr 259 - Skórcz. Wykładanie soli przebiegało bez przeszkód. Idąc do lizawki przy Jonce (prawidłowa nazwa Janka), zobaczyliśmy leżącą potężną wierzbę. Po dojściu stwierdziliśmy, że twórcami tego mostu są bobry.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Józef Wałdoch z Zajączka zaczynał koszenie wypowiadając słowa „W imię boskie


Wielu z nas pamięta sianokosy z dzieciństwa. Przygotowanie dobrego siana na zimę jako karmy w gospodarstwach rolnych było ważnym zadaniem. Dotyczyło to wszystkich rolników, jak i robotników, którzy posiadali bydło mleczne, kozy, owce czy króliki. Z tym że ci pierwsi byli w lepszym położeniu, gdyż mieli czym i na czym zwieźć siano z łąk.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Byłe Nadleśnictwo Drewniaczki - historia i teraźniejszość


Dla wielu z nas, mieszkańców Skórcza oraz gmin Skórcz, Osiek i Lubichowo, nazwa Drewniaczki wiąże się nierozłącznie z byłym Nadleśnictwem Drewniaczki.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Ostatnie polowanie zbiorowe na „Długim”


Ten rok gospodarczy 2016/2017 w naszym kole dobiega powoli ku końcowi. Dotyczy to również wszystkich kół łowieckich w kraju. W okresie tym koła muszą pozyskać zwierzynę grubą zgodnie z rocznymi planami łowieckimi zatwierdzanymi, w naszym przypadku, przez nadleśniczych nadleśnictw Lubichowo i Starogard.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 13 z 93
 
Top! Top!