www.mamboteam.com
 
Strona główna
sobota, 05 wrzesień 2015
 
 
Antoni Chyła
ANTONI CHYŁA. Polowanie na Wdeckim
Czy można pisać o polowaniu? Wydawałoby się, że to jest temat oklepany. W oczach większości obywateli my, myśliwi, jesteśmy postrzegani jako mężczyźni biegający po lesie z bronią i strzelający do wszystkiego, co się rusza. Inni uważają nas za snobów, a jeszcze inni za małe dzieci, które lubią mieć jakąś zabawkę. Taki jest obraz polskiego myśliwego, jaki kształtują masowe środki przekazu niezależnie od formy, oraz my sami, jako myśliwi w społeczności, gdzie zamieszkujemy.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Barłożno. „Hubertus” Koła Łowieckiego „Łoś” ze Skórcza
Niedzielny poranek 9 listopada 2014 roku zapowiada niespecjalną pogodę. Patrzę przez okno z pokoju i widzę mgłę. Nie bardzo… Dziś w Barłożnie mamy naszego „Hubertusa”. Zwyczajowo zaczynamy mszą świętą.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. 11 Listopada 2014 roku w Skórczu – Narodowe Święto Niepodległości
Dzień ten dla wielu Polaków jest dniem ważnym. W naszym miasteczku też mamy obchody. W kościele jest msza święta za Ojczyznę. Pan burmistrz Janusz Kosecki pytał mnie kilka dni temu, czy będzie sztandar z Koła. Potwierdziłem. Już szybciej załatwiałem kolegów myśliwych do pocztu sztandarowego. Dzisiaj skład pocztu to koledzy: Krzysztof Walkowski , Daniel Dworakowski i Sławomir Kukliński. Są to koledzy, którzy najczęściej reprezentują Koło. Idąc do kościoła mijam starszych państwa, którzy komentują brak flak narodowych na budynkach mieszkalnych w Skórczu.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Przechodniu pochyl swoją głowę
Jak ten czas leci. Nie tak dawno była wiosna, lato i mamy jesień. W kalendarzu jest 1 listopad - dzień dla każdego z nas szczególny, gdyż odwiedzamy groby swych bliskich. W wielu przypadkach wiąże się to z wyjazdem na cmentarz poza miejsce zamieszkania.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Hubertus Pomorski 2014 rok
W sumie dzisiejsza sobota nie różni się od innych sobót poza tym, że dziś przedstawiciele kół łowieckich wraz ze swymi sztandarami mają uczestniczyć w mszy świętej hubertusowskiej w katedrze oliwskiej. Tak mówi komunikat na stronie ZO PZŁ w Gdańsku. Wydanie takiego komunikatu to tylko kłopot dla zarządów kół, gdyż nie ma chętnych do pocztów sztandarowych.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Dokumenty Jana Labona przechowywane w pudełku przez babcię P. Alfuta
Dzisiaj dla wielu z nas rodzinne dokumenty, przechowywane przez rodziców jak i krewnych niejednokrotnie, nie ujrzą światła dziennego, gdyż nikt nie chce ich wertować. Dla wielu to po prostu kupa śmieci, które najczęściej na wsi były zwalane na gromadkę i spalone na podwórku. O dokumentach, które przechowywała babcia pana Piotra Alfuta - pani Gertruda Markowska, dowiedziałem się podczas jednej z wizyt u pana Piotra.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Jubileusz X-lecia woilerowej hodowli kuropatwy szarej w Rajkowach [zdjęcia]


Niedziela 28 września 2014 roku dla wielu z nas, myśliwych, jest niezwykła, gdyż uczestniczymy w niecodziennej uroczystości, jaką są obchody jubileuszu dziesięciolecia wolierowej hodowli kuropatwy szarej w Rajkowach.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Zawody Wędkarskie o puchar Prezesa
Zawody Wędkarskie o puchar Prezesa to coroczne zawody w naszym kole wędkarskim, które odbywają się na naszych jeziorach. W tym roku przypadły na Jezioro Czarnoleskie w gminie Skórcz. Jest to akwen o powierzchni 45,9 ha. Czy można go zaliczyć do dużych? To zależy czy patrzymy na niego z możliwości wędkowania z brzegu, czy wędkowania z łodzi.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Marek Tymiński spotkał wilka na Osiedlu Leśnym w Skórczu
Udało mi się dziś, to jest 7 sierpnia 2014 roku, spotkać ze znajomym Markiem Tymińskim, który, jak wynikło z relacji kolegi Włodzimierza Szarafina, miał możność spotkać się bezpośrednio z wilkiem na Osiedlu Leśnym w Skórczu.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 14 - 26 z 62
 
Top! Top!