www.mamboteam.com
 
Strona główna
piątek, 19 grudzień 2014
 
 
Antoni Chyła
ANTONI CHYŁA. Spotkanie kynologiczne w Bukowcu. Psy rasowe a te z mezaliansu
Ta niedziela jest dla mnie niezwykła, gdyż z kolegą Krzysiem Bąkowskim udajemy się na spotkanie kynologiczne zorganizowane przez Zarząd Koła Łowieckiego „Szarak” Tczew, Komisję Kultury i Tradycji Łowieckiej i Komisję Kynologiczną ZO PZŁ w Gdańsku. Jadę sam, gdyż w chwili obecnej nie posiadam psa myśliwskiego. Co innego Krzysiu - ma psa i to z rodowodem. Jadąc martwimy się, że tak wysoka temperatura nie sprzyja psom. 
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Zawody spławikowe o „Tytuł Mistrza Koła’’ na jeziorze Jelonek

Dzień 8 czerwca 2014 roku to ważny dzień dla wędkarzy naszego koła nr 74 PZW w Skórczu. Czterdziestu czterech wędkarzy będzie walczyć o ,,Tytuł Mistrza Koła’’ na jeziorze Jelonek. Mnie wraz z innymi kolegami przypadł udział sędziowania.

Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Przerwany patrol

13 czerwca 2014 roku mamy zaplanowane wspólne działania na akwenach wodnych ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Lubichowo i Policją ze Skórcza. Społeczną Straż Rybacką Koła PZW nr 74 dziś reprezentują kolega Grzegorz Gliniecki, Piotr Laskowski i autor tego reportażu, Straż Leśną komendant Grzegorz Sławny i strażnik Stefan Bugajewski. Nie wiemy, kto będzie z policji.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Dziwne, że tak młodzi strażacy nie stali w szyku z flagą

Florian 31 maj 2014 rok. Dzień taki zwyczajny, z tym że to sobota i dla wielu dzień wypoczynku...

Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Uparta magnolia
O drzewach to pisałem w gawędzie „Ile tu rośnie różnych gatunków drzew”. O jednym nie napisałem - konkretnie o upartej magnolii. Cały czas chciałem posiadać magnolię, zazdrościłem memu koledze Kazimierzowi Dembkowi z Pączewa, który posiadał to piękne drzewo - jak kwitło, to było widoczne od drogi prowadzącej z Pączewa do Grabowa. Był to pierwszy wiosenny kwiat na drzewie w tej wsi.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Spadochron na Śmierduchu w 1945 roku
Kompleks łąk na terenie gminy Lubichowo przy drodze Wda - Smolniki nosi nazwę Śmierduch. Być może nazwa związana jest z okresem, gdy jezioro, które tam się miało  mieścić, zaczęło zarastać i na bagnie wydzielał się gaz błotny. Nie można wykluczyć, że mógł to być siarkowodór, który ma nieprzyjemny zapach i dlatego ta nazwa.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Co można zobaczyć po 69 latach od bitwy pancernej w Grabowie

To opowiadanie powstało dzięki znajomemu Markowi Landowskiemu, który kiedyś wspomniał mi, że jego teść Czesław Kurowski z Grabowa pamięta ten okres i coś ciekawego mógłby opowiedzieć. Do naszego wspólnego wyjazdu doszło dopiero dziś, to jest 11 marca 2013 roku. Jadąc samochodem ze Skórcza do Grabowa przez Wielbrandowo i Maksymilianowo rozmawiamy o tamtym czasie.

Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA.Pożegnaliśmy długoletniego myśliwego Władysława Pietrasa
W dniu 12 lutego 2014 roku pożegnaliśmy w Osieku naszego kolegę myśliwego, emerytowanego leśniczego Władysława Pietrasa. Żegnali go również leśnicy z nadleśnictwa Lubichowo. W kaplicy, kościele i w drodze na cmentarz towarzyszył mu sztandar naszego Koła Łowieckiego.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Szczupak wyglądał jak atomowy radziecki okręt podwodny
Taki sobie „Jelonek”


Jelonek - dla wielu z nas wyraz oznaczający zwierzę z rodziny jeleniowatych. Być może niewiele osób zdaję sobie sprawę, że w gminie Lubichowo znajduje się piękne jezioro przepływowe o tej nazwie. Tego jeziora nie umieszczono na tablicach informacyjnych o Kociewiu, a szkoda. Jezioro to mieści się przy drodze prowadzącej z Wdeckiego Młyna do Kasparusa.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 14 - 26 z 51
 
Top! Top!