www.mamboteam.com
 
Strona główna
niedziela, 04 październik 2015
 
 
Antoni Chyła
ANTONI CHYŁA. Ćwiczenie na kościele w Barłożnie
Trzeci grudnia 2014 roku. Jestem na targowisku miejskim w Skórczu. W dni powszednie jest głównie miejscem parkingowym dla samochodów osobowych, którymi mieszkańcy okolicznych miejscowości przyjeżdżają na zakupy. Również jest prowadzona sprzedaż używanej odzieży. W dniu dzisiejszym jest tylko jedno stoisko. Wydaje się, że panuje trochę senna atmosfera, ale pojawia się pierwszy wóz bojowy OSP Barłożno.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Jak różnie są upamiętniane zdarzenia historyczne na Pomorzu
Właściwie już bardzo dawno chciałem napisać o pomniku w Błędnie, ale zawsze wypadło coś innego. Do napisania zmusiła mnie refleksja, jak różnie są upamiętniane zdarzenia historyczne na Pomorzu. Kiedyś jadąc z Wandzią z Lęborka zauważyłem pomnik stojący obok drogi nr 214. Miał dziwny kształt. Niedawno miałem możność obejrzeć go dokładnie z mym przyjacielem Romanem Karwaszem. Znajduje się za miejscowością Bukowina, po przejechaniu mostu na rzece o tej samej nazwie.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Polowanie na Wdeckim
Czy można pisać o polowaniu? Wydawałoby się, że to jest temat oklepany. W oczach większości obywateli my, myśliwi, jesteśmy postrzegani jako mężczyźni biegający po lesie z bronią i strzelający do wszystkiego, co się rusza. Inni uważają nas za snobów, a jeszcze inni za małe dzieci, które lubią mieć jakąś zabawkę. Taki jest obraz polskiego myśliwego, jaki kształtują masowe środki przekazu niezależnie od formy, oraz my sami, jako myśliwi w społeczności, gdzie zamieszkujemy.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Barłożno. „Hubertus” Koła Łowieckiego „Łoś” ze Skórcza
Niedzielny poranek 9 listopada 2014 roku zapowiada niespecjalną pogodę. Patrzę przez okno z pokoju i widzę mgłę. Nie bardzo… Dziś w Barłożnie mamy naszego „Hubertusa”. Zwyczajowo zaczynamy mszą świętą.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. 11 Listopada 2014 roku w Skórczu – Narodowe Święto Niepodległości
Dzień ten dla wielu Polaków jest dniem ważnym. W naszym miasteczku też mamy obchody. W kościele jest msza święta za Ojczyznę. Pan burmistrz Janusz Kosecki pytał mnie kilka dni temu, czy będzie sztandar z Koła. Potwierdziłem. Już szybciej załatwiałem kolegów myśliwych do pocztu sztandarowego. Dzisiaj skład pocztu to koledzy: Krzysztof Walkowski , Daniel Dworakowski i Sławomir Kukliński. Są to koledzy, którzy najczęściej reprezentują Koło. Idąc do kościoła mijam starszych państwa, którzy komentują brak flak narodowych na budynkach mieszkalnych w Skórczu.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Przechodniu pochyl swoją głowę
Jak ten czas leci. Nie tak dawno była wiosna, lato i mamy jesień. W kalendarzu jest 1 listopad - dzień dla każdego z nas szczególny, gdyż odwiedzamy groby swych bliskich. W wielu przypadkach wiąże się to z wyjazdem na cmentarz poza miejsce zamieszkania.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Hubertus Pomorski 2014 rok
W sumie dzisiejsza sobota nie różni się od innych sobót poza tym, że dziś przedstawiciele kół łowieckich wraz ze swymi sztandarami mają uczestniczyć w mszy świętej hubertusowskiej w katedrze oliwskiej. Tak mówi komunikat na stronie ZO PZŁ w Gdańsku. Wydanie takiego komunikatu to tylko kłopot dla zarządów kół, gdyż nie ma chętnych do pocztów sztandarowych.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Dokumenty Jana Labona przechowywane w pudełku przez babcię P. Alfuta
Dzisiaj dla wielu z nas rodzinne dokumenty, przechowywane przez rodziców jak i krewnych niejednokrotnie, nie ujrzą światła dziennego, gdyż nikt nie chce ich wertować. Dla wielu to po prostu kupa śmieci, które najczęściej na wsi były zwalane na gromadkę i spalone na podwórku. O dokumentach, które przechowywała babcia pana Piotra Alfuta - pani Gertruda Markowska, dowiedziałem się podczas jednej z wizyt u pana Piotra.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Jubileusz X-lecia woilerowej hodowli kuropatwy szarej w Rajkowach [zdjęcia]


Niedziela 28 września 2014 roku dla wielu z nas, myśliwych, jest niezwykła, gdyż uczestniczymy w niecodziennej uroczystości, jaką są obchody jubileuszu dziesięciolecia wolierowej hodowli kuropatwy szarej w Rajkowach.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 14 - 26 z 64
 
Top! Top!