www.mamboteam.com
 
Strona główna
niedziela, 01 luty 2015
 
 
Antoni Chyła
ANTONI CHYŁA. Marek Tymiński spotkał wilka na Osiedlu Leśnym w Skórczu
Udało mi się dziś, to jest 7 sierpnia 2014 roku, spotkać ze znajomym Markiem Tymińskim, który, jak wynikło z relacji kolegi Włodzimierza Szarafina, miał możność spotkać się bezpośrednio z wilkiem na Osiedlu Leśnym w Skórczu.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Działania wojenne w Wielbrandowie w 1945 r. Ależ rekonstrukcja!
Zapada dziś decyzja, że muszę dotrzeć do znajomego Franciszka Żurawskiego z Wielbrandowa, z którym chcemy objechać te miejsca, gdzie w czasie działań wojennych zostały zniszczone radzieckie i niemieckie czołgi. Franek w tym czasie miał 6 lat i pamięta doskonale, gdzie one stały. Do tego spotkania miało dojść na początku maja br., lecz jakoś schodziło.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Sierakowice – 19 lipca 2014 roku
Tak szybko to wszystko leci, że się człowiek nie obejrzy, a tu już mamy XI Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja 2014 Sierakowice - Ostrzyce. Zwyczajowo jako koło łowieckie wystawiamy poczet sztandarowy. Jakie z tym są trudności, nie będę opisywał. W tym roku poprosiłem Krzysztofa Walkowskiego, Sławka Kuklińskiego, Daniela Dworakowskiego i Wiesia Jabłonkę - z tych osób miał być poczet, w rezerwie miałem być ja. Krzysiowi i Sławkowi coś wypadło i nie mogli być, z tym że Krzyś załatwił Andrzeja Liedtkie w swe miejsce, a Wiesiu sam zatelefonował, że jest do dyspozycji. Tym razem samochód użycza kolega Daniel. Ruszamy w drogę.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Spotkanie kynologiczne w Bukowcu. Psy rasowe a te z mezaliansu
Ta niedziela jest dla mnie niezwykła, gdyż z kolegą Krzysiem Bąkowskim udajemy się na spotkanie kynologiczne zorganizowane przez Zarząd Koła Łowieckiego „Szarak” Tczew, Komisję Kultury i Tradycji Łowieckiej i Komisję Kynologiczną ZO PZŁ w Gdańsku. Jadę sam, gdyż w chwili obecnej nie posiadam psa myśliwskiego. Co innego Krzysiu - ma psa i to z rodowodem. Jadąc martwimy się, że tak wysoka temperatura nie sprzyja psom. 
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Zawody spławikowe o „Tytuł Mistrza Koła’’ na jeziorze Jelonek

Dzień 8 czerwca 2014 roku to ważny dzień dla wędkarzy naszego koła nr 74 PZW w Skórczu. Czterdziestu czterech wędkarzy będzie walczyć o ,,Tytuł Mistrza Koła’’ na jeziorze Jelonek. Mnie wraz z innymi kolegami przypadł udział sędziowania.

Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Przerwany patrol

13 czerwca 2014 roku mamy zaplanowane wspólne działania na akwenach wodnych ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Lubichowo i Policją ze Skórcza. Społeczną Straż Rybacką Koła PZW nr 74 dziś reprezentują kolega Grzegorz Gliniecki, Piotr Laskowski i autor tego reportażu, Straż Leśną komendant Grzegorz Sławny i strażnik Stefan Bugajewski. Nie wiemy, kto będzie z policji.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Dziwne, że tak młodzi strażacy nie stali w szyku z flagą

Florian 31 maj 2014 rok. Dzień taki zwyczajny, z tym że to sobota i dla wielu dzień wypoczynku...

Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Uparta magnolia
O drzewach to pisałem w gawędzie „Ile tu rośnie różnych gatunków drzew”. O jednym nie napisałem - konkretnie o upartej magnolii. Cały czas chciałem posiadać magnolię, zazdrościłem memu koledze Kazimierzowi Dembkowi z Pączewa, który posiadał to piękne drzewo - jak kwitło, to było widoczne od drogi prowadzącej z Pączewa do Grabowa. Był to pierwszy wiosenny kwiat na drzewie w tej wsi.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Spadochron na Śmierduchu w 1945 roku
Kompleks łąk na terenie gminy Lubichowo przy drodze Wda - Smolniki nosi nazwę Śmierduch. Być może nazwa związana jest z okresem, gdy jezioro, które tam się miało  mieścić, zaczęło zarastać i na bagnie wydzielał się gaz błotny. Nie można wykluczyć, że mógł to być siarkowodór, który ma nieprzyjemny zapach i dlatego ta nazwa.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 14 - 26 z 54
 
Top! Top!