www.mamboteam.com
 
Strona główna
niedziela, 17 styczeń 2021
 
 
Antoni Chyła
ANTONI CHYŁA. Na dzika chodzili nielegalnie, przy pomocy psów i bagnetu


W swym życiu miałem możność polować na dziki z broni gładkolufowej zaraz po wstąpieniu do PZŁ. Po trzech latach przynależności zdałem egzamin na selekcjonera, który w tym czasie umożliwiał posiadanie broni gwintowanej. Nabycie broni kulowej nie było takie proste. Broń była na zapisy i trzeba było czekać.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Zwózka drewna dawniej
Jak sięgam swą pamięcią do lat dzieciństwa, to wstęp do lasu był zawsze, z tym że poruszano się wtedy przy pomocy rowerów wszelkich marek. Dominowały głównie  rowery marek przedwojennych, które uratowały się przed naszymi wyzwolicielami,  którzy rekwirowali  wszelkie rowery jako „trofiejne”  -  zdobyczne.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Pierwsze „szwedzkie” polowanie na „Długim”


Po mszy wszyscy udali się na zbiórkę przy leśniczówce Wdecki Młyn. Tam witam wszystkich na dzisiejszym polowaniu. Kolega Wojciech Furgalski ma sporządzoną listę myśliwych i naganiaczy. W sumie na dzisiejsze polowanie stawiła się dość duża grupa kolegów. Czuję się nadal fatalnie. Prawdopodobnie podana przeze mnie informacja o całkowitym zakazie fotografowania na dzisiejszym polowaniu miała dotyczyć tylko miejsc przebywania myśliwych na ambonach.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Za cel wybrałem „Długie”, czyli rzecz o lizawkach


Mój kontakt z łowiectwem zawdzięczam ojcu, który był leśniczym, więc z tej racji miałem możność spotykać się ze zwierzyną leśną, brać udział w dokarmianiu jej, jak również nie obce były mi polowania indywidualne, czy zbiorowe. Leśnictwo Lasek wchodziło w skład obwodu wydzielonego. Leśniczym ds. łowieckich w nadleśnictwie Lubichowo był Alfons Ossowski.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Hubertus 2016 w Kole Łowieckim „Łoś” Skórcz


W tym roku kolejny Hubertus w naszym kole przypadał w obwodzie nr 282 „Długie”. Jak zwykle miała się odbyć msza w kościele w Kasparusie, a biesiada myśliwska w sali OSP miejscowej jednostki. Z uwagi że w dniach 5 i 6 listopada sala była już wynajęta, trzeba było poszukać innego miejsca. Udałem się do księdza Mariusza Herolda w Wdzie, który wyraził zgodę na mszę hubertusowską w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. „Diana” zaprasza. M.in. o polowaniu na kuropatwy


Wyjazd do koła łowieckiego „Diana” w Pońcu był w pewnym stopniu dla mnie zaskoczeniem. Co prawda Zdzisław Kamieniecki wspominał mi, że nasza Komisja ds. Zwierzyny Drobnej przy OR PZŁ w Gdańsku otrzyma zaproszenie od OR PZŁ w Lesznie, gdzie będziemy mogli bezpośrednio zobaczyć efekty hodowli tego ptaka w łowisku.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Pierwsze zbiorowe polowanie na „Skórczu”


23 października 2016 zgodnie z grafikiem planowane jest pierwsze zbiorowe polowanie w obwodzie łowieckim nr 259 „Skórcz”. Ma je prowadzić kolega Zygmunt Kukliński z Czesławem Kroczem. 22 października byliśmy na mszy hubertusowskiej w bazylice oliwskiej i wracając z niej Waldek Kukliński pytał, czy będę na tym polowaniu. Stwierdziłem, że muszę jeszcze wykonać pewne czynności z polowaniem hubertusowskim, które prowadzę i nie będę brał udziału.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Rajkowy, 2 października 2016, „Szara kuropatwa”
Czy ptak może łączyć, czy dzielić? Trudno faktycznie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Uważam, że jeden z mieszkańców gminy Pelplin, konkretnie Zdzisław Kamieniecki z Rajków, chciał połączyć poprzez uroczyste obchody „Dnia kuropatwy” wszystkich tych, którym przyroda ojczysta jest bliska i są za utrzymaniem jej w poprzednim kształcie. Komisja Hodowlana ds. Zwierzyny Drobnej, Komisja Kultury Łowieckiej ORŁ w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Bioróżnorodności PERDIX Rajkowy rozesłały zaproszenia na ten piknik.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Poczciwy karaś


Zgodnie z przyjętym w Kole planem zawodów dziś, to jest 11 września 2016 roku, odbędą się Zawody Wędkarskie o Puchar Prezesa Koła Nr 74 PZW w Skórczu. Nastawiam budzik, aby nie zaspać. Umówiliśmy się z Grzesiem, że jest wyjazd o godzinie 6,30. Za oknem jest nieciekawa pogoda, chodnik jak i ulica są mokre. Wydaje się, że mży deszcz, ale to tylko opada mgła. Dochodząc do Grzesia zauważam, że nie ma Irka, który miał z nami jechać.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 14 - 26 z 95
 
Top! Top!