www.mamboteam.com
 
Strona główna
niedziela, 24 maj 2015
 
 
Antoni Chyła
ANTONI CHYŁA. Przechodniu pochyl swoją głowę
Jak ten czas leci. Nie tak dawno była wiosna, lato i mamy jesień. W kalendarzu jest 1 listopad - dzień dla każdego z nas szczególny, gdyż odwiedzamy groby swych bliskich. W wielu przypadkach wiąże się to z wyjazdem na cmentarz poza miejsce zamieszkania.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Hubertus Pomorski 2014 rok
W sumie dzisiejsza sobota nie różni się od innych sobót poza tym, że dziś przedstawiciele kół łowieckich wraz ze swymi sztandarami mają uczestniczyć w mszy świętej hubertusowskiej w katedrze oliwskiej. Tak mówi komunikat na stronie ZO PZŁ w Gdańsku. Wydanie takiego komunikatu to tylko kłopot dla zarządów kół, gdyż nie ma chętnych do pocztów sztandarowych.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Dokumenty Jana Labona przechowywane w pudełku przez babcię P. Alfuta
Dzisiaj dla wielu z nas rodzinne dokumenty, przechowywane przez rodziców jak i krewnych niejednokrotnie, nie ujrzą światła dziennego, gdyż nikt nie chce ich wertować. Dla wielu to po prostu kupa śmieci, które najczęściej na wsi były zwalane na gromadkę i spalone na podwórku. O dokumentach, które przechowywała babcia pana Piotra Alfuta - pani Gertruda Markowska, dowiedziałem się podczas jednej z wizyt u pana Piotra.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Jubileusz X-lecia woilerowej hodowli kuropatwy szarej w Rajkowach [zdjęcia]


Niedziela 28 września 2014 roku dla wielu z nas, myśliwych, jest niezwykła, gdyż uczestniczymy w niecodziennej uroczystości, jaką są obchody jubileuszu dziesięciolecia wolierowej hodowli kuropatwy szarej w Rajkowach.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Zawody Wędkarskie o puchar Prezesa
Zawody Wędkarskie o puchar Prezesa to coroczne zawody w naszym kole wędkarskim, które odbywają się na naszych jeziorach. W tym roku przypadły na Jezioro Czarnoleskie w gminie Skórcz. Jest to akwen o powierzchni 45,9 ha. Czy można go zaliczyć do dużych? To zależy czy patrzymy na niego z możliwości wędkowania z brzegu, czy wędkowania z łodzi.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Marek Tymiński spotkał wilka na Osiedlu Leśnym w Skórczu
Udało mi się dziś, to jest 7 sierpnia 2014 roku, spotkać ze znajomym Markiem Tymińskim, który, jak wynikło z relacji kolegi Włodzimierza Szarafina, miał możność spotkać się bezpośrednio z wilkiem na Osiedlu Leśnym w Skórczu.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Działania wojenne w Wielbrandowie w 1945 r. Ależ rekonstrukcja!
Zapada dziś decyzja, że muszę dotrzeć do znajomego Franciszka Żurawskiego z Wielbrandowa, z którym chcemy objechać te miejsca, gdzie w czasie działań wojennych zostały zniszczone radzieckie i niemieckie czołgi. Franek w tym czasie miał 6 lat i pamięta doskonale, gdzie one stały. Do tego spotkania miało dojść na początku maja br., lecz jakoś schodziło.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Sierakowice – 19 lipca 2014 roku
Tak szybko to wszystko leci, że się człowiek nie obejrzy, a tu już mamy XI Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja 2014 Sierakowice - Ostrzyce. Zwyczajowo jako koło łowieckie wystawiamy poczet sztandarowy. Jakie z tym są trudności, nie będę opisywał. W tym roku poprosiłem Krzysztofa Walkowskiego, Sławka Kuklińskiego, Daniela Dworakowskiego i Wiesia Jabłonkę - z tych osób miał być poczet, w rezerwie miałem być ja. Krzysiowi i Sławkowi coś wypadło i nie mogli być, z tym że Krzyś załatwił Andrzeja Liedtkie w swe miejsce, a Wiesiu sam zatelefonował, że jest do dyspozycji. Tym razem samochód użycza kolega Daniel. Ruszamy w drogę.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Spotkanie kynologiczne w Bukowcu. Psy rasowe a te z mezaliansu
Ta niedziela jest dla mnie niezwykła, gdyż z kolegą Krzysiem Bąkowskim udajemy się na spotkanie kynologiczne zorganizowane przez Zarząd Koła Łowieckiego „Szarak” Tczew, Komisję Kultury i Tradycji Łowieckiej i Komisję Kynologiczną ZO PZŁ w Gdańsku. Jadę sam, gdyż w chwili obecnej nie posiadam psa myśliwskiego. Co innego Krzysiu - ma psa i to z rodowodem. Jadąc martwimy się, że tak wysoka temperatura nie sprzyja psom. 
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 14 - 26 z 59
 
Top! Top!