www.mamboteam.com
 
Strona główna
piątek, 15 grudzień 2017
 
 
Antoni Chyła
ANTONI CHYŁA. Pierwsze „szwedzkie” polowanie na „Długim”


Po mszy wszyscy udali się na zbiórkę przy leśniczówce Wdecki Młyn. Tam witam wszystkich na dzisiejszym polowaniu. Kolega Wojciech Furgalski ma sporządzoną listę myśliwych i naganiaczy. W sumie na dzisiejsze polowanie stawiła się dość duża grupa kolegów. Czuję się nadal fatalnie. Prawdopodobnie podana przeze mnie informacja o całkowitym zakazie fotografowania na dzisiejszym polowaniu miała dotyczyć tylko miejsc przebywania myśliwych na ambonach.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Za cel wybrałem „Długie”, czyli rzecz o lizawkach


Mój kontakt z łowiectwem zawdzięczam ojcu, który był leśniczym, więc z tej racji miałem możność spotykać się ze zwierzyną leśną, brać udział w dokarmianiu jej, jak również nie obce były mi polowania indywidualne, czy zbiorowe. Leśnictwo Lasek wchodziło w skład obwodu wydzielonego. Leśniczym ds. łowieckich w nadleśnictwie Lubichowo był Alfons Ossowski.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Hubertus 2016 w Kole Łowieckim „Łoś” Skórcz


W tym roku kolejny Hubertus w naszym kole przypadał w obwodzie nr 282 „Długie”. Jak zwykle miała się odbyć msza w kościele w Kasparusie, a biesiada myśliwska w sali OSP miejscowej jednostki. Z uwagi że w dniach 5 i 6 listopada sala była już wynajęta, trzeba było poszukać innego miejsca. Udałem się do księdza Mariusza Herolda w Wdzie, który wyraził zgodę na mszę hubertusowską w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. „Diana” zaprasza. M.in. o polowaniu na kuropatwy


Wyjazd do koła łowieckiego „Diana” w Pońcu był w pewnym stopniu dla mnie zaskoczeniem. Co prawda Zdzisław Kamieniecki wspominał mi, że nasza Komisja ds. Zwierzyny Drobnej przy OR PZŁ w Gdańsku otrzyma zaproszenie od OR PZŁ w Lesznie, gdzie będziemy mogli bezpośrednio zobaczyć efekty hodowli tego ptaka w łowisku.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Pierwsze zbiorowe polowanie na „Skórczu”


23 października 2016 zgodnie z grafikiem planowane jest pierwsze zbiorowe polowanie w obwodzie łowieckim nr 259 „Skórcz”. Ma je prowadzić kolega Zygmunt Kukliński z Czesławem Kroczem. 22 października byliśmy na mszy hubertusowskiej w bazylice oliwskiej i wracając z niej Waldek Kukliński pytał, czy będę na tym polowaniu. Stwierdziłem, że muszę jeszcze wykonać pewne czynności z polowaniem hubertusowskim, które prowadzę i nie będę brał udziału.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Rajkowy, 2 października 2016, „Szara kuropatwa”
Czy ptak może łączyć, czy dzielić? Trudno faktycznie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Uważam, że jeden z mieszkańców gminy Pelplin, konkretnie Zdzisław Kamieniecki z Rajków, chciał połączyć poprzez uroczyste obchody „Dnia kuropatwy” wszystkich tych, którym przyroda ojczysta jest bliska i są za utrzymaniem jej w poprzednim kształcie. Komisja Hodowlana ds. Zwierzyny Drobnej, Komisja Kultury Łowieckiej ORŁ w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Bioróżnorodności PERDIX Rajkowy rozesłały zaproszenia na ten piknik.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Poczciwy karaś


Zgodnie z przyjętym w Kole planem zawodów dziś, to jest 11 września 2016 roku, odbędą się Zawody Wędkarskie o Puchar Prezesa Koła Nr 74 PZW w Skórczu. Nastawiam budzik, aby nie zaspać. Umówiliśmy się z Grzesiem, że jest wyjazd o godzinie 6,30. Za oknem jest nieciekawa pogoda, chodnik jak i ulica są mokre. Wydaje się, że mży deszcz, ale to tylko opada mgła. Dochodząc do Grzesia zauważam, że nie ma Irka, który miał z nami jechać.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. Na cztery lata przynależności do PZŁ dwa razy w Sierakowicach


Zwyczajowo co roku jest organizowany Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja w Sierakowicach. W tym roku to już trzynasty. O tym festiwalu było wiadomo od dawna, gdyż wszystkie koła w okręgu otrzymały zaproszenie od wójta gminy Sierakowice Tadeusza Kobiela i Somonina Mariana Kryszewskiego.
Czytaj całość...
 
ANTONI CHYŁA. II Zawody o Puchar Skarbnika Koła PZW nr 74 w Skórczu na Jelonku


Czas płynie nieubłaganie i już mamy II Zawody o Puchar Skarbnika Koła PZW nr 74 w Skórczu na jeziorze Jelonek. W tym roku również biorę udział w tych zawodach, a to za sprawą mojego profesora w zakresie wędkarstwa Grzesia Glinieckiego. Co prawda profesor wstąpił do PZW później niż ja, lecz zdobyte doświadczenie na wodzie jak również wędkowanie z fachowcami, jak śp. Markiem Bońskim, dały odpowiednie rezultaty. Moje pytanie, czy mam zabrać wędki, Grześ skwitował, że mam zabrać tylko krzesełko - to wystarczy.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 14 - 26 z 93
 
Top! Top!