www.mamboteam.com
 
Strona główna
środa, 20 styczeń 2021
 
 
Wojciech Birna
WOJCIECH BIRNA - LINKI DO ARTYKUŁÓW Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 luty 2015
WOJCIECH BIRNA - LINKI DO ARTYKUŁÓW
Czytaj całość...
 
WOJCIECH BIRNA. Spotkanie Chóru pw. św. Cecylii w dniu święta patronki Drukuj E-mail
niedziela, 14 grudzień 2014
Zasadniczym dokumentem o życiu Cecylii jest pochodzący z V wieku opis jej męczeńskiej śmierci. Cecylia urodziła się na początku III wieku. Jako chrześcijanka złożyła ślub czystości i pomimo, że zmuszono ją do małżeństwa z ówczesnym poganinem Walerianem, nie tylko nie złamała ślubu, lecz jeszcze nawróciła swego męża i jego brata, Tyburcjusza. Wszyscy troje ponieśli śmierć męczeńską przez ścięcie. Ich śmierć jest datowana na okres panowania Aleksandra Sewera.
Czytaj całość...
 
WOJCIECH BIRNA. Rezygnując z czegoś mogę poczuć się wolnym Drukuj E-mail
sobota, 19 kwiecień 2014
Wielki Post jest więc okazją do podjęcia się pewnych praktyk pokutnych. Należą do nich modlitwa, post i jałmużna. Post nie jest rezygnacją z popełnienia jakiegoś zła. Tego powinniśmy się wyrzekać niezależnie od pory roku. Post dla chrześcijan jest dobrowolną rezygnacją z jakiegoś dobra na rzecz dobra większego. To odmówienie sobie czegoś ze względu na Pana Boga i dobro bliźniego. Post pozwala uwolnić miłość. Od wielu dóbr materialnych jesteśmy na co dzień uzależnieni.
Czytaj całość...
 
WOJCIECH BIRNA. CHÓRU ŚWIĘTOWANIE ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Drukuj E-mail
poniedziałek, 10 luty 2014


25 marzec 2013Zakończyliśmy liturgiczny czas, który nazywamy Wielkim Postem. Już sam początek był bardzo mocny, gdy kapłan posypał nam głowy popiołem. Jest to symbol naszego wewnętrznego poddania się Woli Boga. Rzeczywiście „wielki” to powinien być okres w życiu ludzi wierzących. Warto sobie postawić pytanie: czy był to post większy niż dotychczas, czy był to post Wielki?

Czytaj całość...
 
 
Top! Top!