www.mamboteam.com
 
Strona główna
wtorek, 01 grudzień 2020
 
 
Kacper Machowski
Tomik wierszy pt. "Ballada dla Małego Księcia" Kacpra Machowskiego w PDF!


Wszystko toczyło się niesamowicie prędko i niezwykle. Zaczęło się od maila, w którym Kacper zaproponował mi współpracę.  Zaprosiłem go na zajęcia dziennikarsko-twórcze, jakie prowadzę w ramach zajęć OPP, do internatu w Bolesławowie.
Czytaj całość...
 
KACPER MACHOWSKI. Księżniczka do wynajęcia, Skarbie, Ballada dla Małego Księcia
TRZY WIERSZE NA DOBRANOC:

Księżniczka do wynajęcia
Skarbie
Ballada dla Małego Księcia
Czytaj całość...
 
KACPER MACHOWSKI - NOTKA. Był piątek i padał straszny śnieg
Urodził się 22 listopada 1996 w starogardzkim szpitalu. Był piątek i padał straszny śnieg. Rodzice dali mu na imię Kacper. Przyszedł na świat jako ostatnie dziecko i zarazem jedyny syn Danuty z domu Rynkowskiej i Lecha od Machowskich. Wychował się w Bączku, małej wsi położonej między Skarszewami a Starogardem. W Bączku mieszkał przez 17 lat. Teraz od połowy roku mieszka w Skarszewach. Jako dziecko był bardzo żywiołowy i nietypowy, nie interesowało go bieganie za piłką, tylko obserwowanie koni na polanie. Po ukończeniu 3 klasy w szkole w Bączku, do której uczęszczało wtenczas około 25 dzieci, poszedł do szkoły, w której uczyło się ponad 700 dzieci - wtedy jeszcze Publicznej Szkoły Podstawowej, dzisiejszej im. Jana Pawła II. Tam jego ulubionym przedmiotem była plastyka i język polski. Po kolejnych 3 latach nauki przyszedł czas na Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika również w Skarszewach. W tamtym czasie odkrył w sobie nie tylko zamiłowanie do pisania, ale też zakochał się w wycieczkach po lesie, gdzie godzinami przebywał sam ze sobą. Las jest dla niego morzem myśli, które uciekły i płyną między drzewami. Kacper twierdzi, że las wysyłał mu sygnały. Zaczął pisać w drugiej klasie, po czym pochwalił się polonistce. Stwierdziła, że to dobre teksty, ale jakoś tak wyszło, że Kacper pisał tylko do szuflady. Nie licząc kilku pauz od tamtego czasu pisze bezustannie. Poezja nie jest jedyną miłością Kacpra. Poza nią jest jeszcze muzyka, moda i natura. Interesują go też zjawiska społeczne. Na dzień dzisiejszy Kacper w swoim zbiorze ma 110 wierszy. Jest miłośnikiem wszystkiego, co zwraca uwagę, wszystkiego, co niekonwencjonalne, dziwne i nietuzinkowe. Zwolennik eksperymentów na włosach. Uczy się w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie na profilu technik weterynarii. Brat Adrianny i Dagmary, szwagier Zbyszka i Wojtka, wujek Amelii, Tomka, Gracjana, Filipa, Oskara i Piotra, przyjaciel Agnieszki, Marty, Miłosza, Dominiki, Danieli i Magdy.

 
KACPER MACHOWSKI. Wkraczam w twe zamki z dziurą w moich jeansach


KILKA WIERSZY NA DOBRANOC...
Czytaj całość...
 
KACEPR MACHOWSKI. Historia / którą opowiem / będzie zimna
Jest już środek nocy (hm, właściwie o której jest środek nocy?). Wybieram wiersze Kacpra Machowskiego i wrzucam do właśnie otwartego bloga przy moim portalu. I już wiem - wrzuciłem za dużo. Powinienem wstawiać je pojedynczo, raz na wieczór/noc. Bo wiersze te są jak dobre wino, które należy sączyć słowo za słowem, wyłapując sensy i wczuwając się w klimat. Myślę, że gdyby ktoś te utwory zaśpiewał przy odpowiedniej muzyce, mogłyby wprawić w trans. Ciekawa to poezja - na swój sposób zimna i twarda, ale niebywale naładowana emocjami, z niebanalną refleksją, rytmiczna, z ascetyczną lecz zaskakującą metaforą, z licznymi powtórzeniami, inna od tego, co spotykam w na ogół ciepłym światku liryki. Poezja, a może piosenki? Kilka dni temu pytałem Kacpra, czy zna teksty Morrisona z grupy The Doors. Nie zna. No tak. Przecież młodzi ludzie (Kacper ma 18 lat) słuchają innej muzyki. Niemniej poleciłem mu film o tym zespole. Coś te wiersze Kacpra mają wspólnego z tekstami Doorsów. Zapraszam do lektury.
Tadeusz Majewski
Czytaj całość...
 
 
Top! Top!