www.mamboteam.com
 
Strona główna
poniedziałek, 26 czerwiec 2017
 
 
Gniew i okolice


CZEKAJĄC NA KSIĄŻKI. Bogdan Badziong - "Kociewie Nadwiślańskie w okresie wojen napoleońskich" Drukuj E-mail
środa, 24 maj 2017
Kociewie Nadwiślańskie w okresie wojen napoleońskich (1806 – 1815)

(przebieg, skutki, tradycja oraz turystyczne i edukacyjne wykorzystanie)

Zapewne to cenne opracowanie już wkrótce ukaże się na księgarskich półkach. Zobowiązuje do tego rocznica oraz ciekawość prędko rosnącej grupy osób zainteresowanych lokalną historią. Chodzi tu też o dyskurs nt. "epicentrum" Kociewia (m.in. o słynny meldunek "..ku Gociewiu").

Prezentujemy kilka fragmentów pracy Bogdana Badzionga (pomijając przypisy).
Czytaj całość...
 
Gniew wypięknieje do końca roku! Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji... Drukuj E-mail
środa, 24 maj 2017
Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z realizacją w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania pn. „Gniew - miasto z charakterem”, czyli rewitalizacji starego miasta. Prace wykona warszawska firma BUDIMEX. Wykonawca zaoferował wykonanie zadania w około 6 miesięcy, co oznacza, że jeszcze do końca tego roku Stare Miasto w Gniewie może zyskać nowe oblicze. Podpisanie umowy z wykonawcą odbędzie się 23 maja.
Czytaj całość...
 
X Nadwiślańskie Spotkania Regionalne w Opaleniu Drukuj E-mail
sobota, 01 październik 2016
Już po raz X Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie oddział Kociewski w Tczewie wraz z grupą z Opalenia zorganizowało debatę pt. „Rola Źródeł internetowych i bibliotek cyfrowych w badaniach nad historią lokalną i regionalną”. Zgromadzeni uczestnicy z Kociewia m.in. z Tczewa, Piaseczna, Opalenia, Pelplina i Starogardu Gdańskiego pochylili się nad problemem źródeł historycznych dostępnych w przestrzeni internetowej i regionalnych portalach historycznych.
Czytaj całość...
 
GNIEWIANKI Z MUNDUREM - 719. URODZINY MIASTA. IMPREZA Drukuj E-mail
piątek, 23 wrzesień 2016

Sprzęt wojskowy, pokazy musztry, występy wojskowej orkiestry czy poszukiwanie skarbów pod okiem sapera to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na każdego, kto 25 września odwiedzi Gniew, biorąc udział w uroczystościach urodzinowych miasta. To druga impreza zorganizowana w żołnierskiej konwencji, której partnerem jest 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana. „Gniewinki z mundurem” uświetni też w tym roku występ popularnej grupy Bayer Full. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 17
 
Top! Top!