www.mamboteam.com
 
Strona główna arrow Młodzi - STG
czwartek, 23 luty 2017
 
 


AGATA NALBORSKA. Jak blogerzy dostają książki za darmo i dlaczego im się to nie podoba?
sobota, 21 styczeń 2017
Od dwóch lat jestem szczęśliwą posiadaczką bloga. Określenie "mól książkowy" wspaniale do mnie pasuje, więc od razu postanowiłam, że poświęcę tę część Internetu na swoje przemyślenia dotyczące książek. Na początku tylko wystukiwałam recenzje o książkach z biblioteki i domowego regału. Opisywane przeze mnie powieści miały często kilkadziesiąt lat i tysiące innych omówień. Przeglądałam różne witryny z pytaniem: jak to możliwe, że blogerzy wypowiadają się na temat książki, która jeszcze nie pojawiła się na rynku wydawniczym?
Czytaj całość...
 
KINGA FOJUT. To dziwne uczucie - być innym... [MŁODZI-STG]
sobota, 21 styczeń 2017

KINGA FOJUT. FantasY

Zaczęło się niepozornie, od kilku przeczytanych książek. Od razu zakochałam się w fantasy i science fiction. Okazjonalnie romans jako "lekka" lektura czy czysta ciekawość, co widzieli inni w tym bestselerze. Pochłaniałam książki od najnowszych takich jak "Klątwa tygrysa", po klasyki, jak "Hamlet" bądź "Romeo i Julia". Jednak przy każdej książce towarzyszyła frustracja co do postępowania głównych bohaterów. I wtedy pojawiło się pytanie: "Jak ja bym postąpiła"? I tak oto zaczęłam pisać. Zaczynało się niewinnie, od kilku opowiadań, potem przyszła fala poezji. Wiersze były ciekawą odmianą, ale to nie było to. Opowiadania były dużo ciekawsze. Stawały się coraz dłuższe, aż w końcu przyszła myśl o spróbowaniu z powieścią. Okazało się to ciekawą odmianą. Planowanie wątków, ukrywanie podpowiedzi w treści, wymyślanie postaci... To było to!

Czytaj całość...
 
DEBIUTY. Oskar Kamiński prowadzi spotkanie z Pawłem Pizuńskim [MŁODZI-STG]
poniedziałek, 28 listopad 2016


26 października w auli OPP miało miejsce bardzo interesujące spotkanie z autorem poczytnych książek o Krzyżakach i rycerstwie polskim Pawłem Pizuńskiem. W roli prowadzącego zadebiutował uczestnik zajęć dziennikarskich Oskar Kamiński, którego z bohaterem łączy pasja - poznawanie historii (dla przypomnienia - Oskar zajął V miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej).
Czytaj całość...
 
K. KRANICKA, D. TYBORCZYK rozmawiają z Pawłem Pizuńskim o pracy historyka pisarza [MŁODZI-STG]
poniedziałek, 28 listopad 2016
Paweł Pizuński, pisarz i historyk o niesamowitej wiedzy. Jego specjalność to historia Krzyżaków i polskich rycerzy. Pochodzi z Grudziądza, ale już bardzo długo mieszka w Skarszewach. Przez 12 lat zarażał swoich uczniów pasją do historii, był nauczycielem. Spod jego pióra wyszły takie książki, jak: „100 Gdańszczan znanych i godnych poznania”, „Krzyżacy od A do Z”, „Poczet wielkich mistrzów krzyżackich”, „Sekretne sprawy Krzyżaków”, „Tajemnice Grunwaldu”, „Pierwszy pitawal gdański”, „Wielki leksykon Rycerstwa polskiego”. Kolejna książka w drodze...
Czytaj całość...
 
SKARSZEWY. Dom z mieszkaniami na pozostałościach gotyckiej baszty
niedziela, 16 październik 2016
W Skarszewach możemy cieszyć się dużą ilością zabytków. Jednym z najpopularniejszych jest obwarowanie miejskie z XIV wieku. Przy ulicy Szkolnej stoją fragmenty baszty, część tego obwarowania. Zaskakujące jest to, że fragmenty baszty są częścią domu, w którym znajdują się dwa mieszkania prywatne.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 169
 
Top! Top!