www.mamboteam.com
 
Strona główna arrow Młodzi - STG
piątek, 29 maj 2020
 
 


OLIWIA NOWAK. Do naszego studia radia „KŁOPOTY” przyszła Maura [MŁODZI-STG]
piątek, 01 luty 2013
Dziś do naszego studia radia „KŁOPOTY” przyszła Maura wraz ze swoimi rodzicami, która opowie nam niestety nieradosną historię, lecz z happy endem.
Czytaj całość...
 
OLIWIA NOWAK. "Jestem zdziwiony, że to kogoś zainteresowało". [młodzi-STG]
niedziela, 20 styczeń 2013

- Z pewnych źródeł wiem, że urodził się Pan w Niemczech...

- Tak, ale niewiele pamiętam, bo byłem małym dzieckiem. Opowiem pani to, co opowiadali mi rodzice... Nazywam się Edward Nowak. Urodziłem się 27 lutego 1943 roku w Kagendorf...

Czytaj całość...
 
ANNA ELAS. Rachunek [młodzi-STG]
poniedziałek, 07 styczeń 2013
Kobieta samotnie siedziała w fotelu. Jej twarz oświetlał włączony pulpit. Choć Hermanowo dawno było okryte czernią nocy i dzielnica już spała, jej nie było do snu. Była nie wiedzieć dlaczego odświętnie ubrana. Wygodnie rozłożyła się w fotelu. Oparła zgrabne nogi na oparciach do ramion, a głowę, na której miała założone słuchawki, miękko opuściła. Słuchała muzyki. Nie pierwszej lepszej, nie przypadkowej. Kobieta miała swą określoną hierarchię utworów. Wybierała melodie według określonego klucza.
Czytaj całość...
 
KLAUDIA ŁANIEWSKA. Wolę pisać na blogu niż na papierze [młodzi-STG]
sobota, 05 styczeń 2013
Klaudia Łaniewska - gimnazjum w Bobowie.
Czytaj całość...
 
MATEUSZ PLICHTA. Mój druhu, to może być nasza ostatnia bójka [MŁODZI-STG]
niedziela, 30 grudzień 2012
Żywe dialogi, oryginalny, "subkulturowy" język, dynamiczna akcja - to między innymi cechy twórczości Mateusza Plichty. Trudno powiedzieć, w jakim stopniu świat, który tworzy w opowiadaniach, opiera się na rzeczywistych przeżyciach. Jeżeli w całości, to mamy do czynienia bardziej z pamiętnikiem niż z literaturą (chociaż i pamiętnik może przecież być literacki). Często rozmawiamy z Mateuszem o tym, żeby jego wędrujący bohater otworzył szerzej oczy, zaczął dostrzegać innych, mówiąc w przenośni - wyszedł z siebie. Wówczas świat tych jego opowiadań byłby o wiele bogatszy. Łatwiej też wtedy zmieniać to, co się przeżyło, w pełną zaskoczeń literacką fikcję. Niżej - opowiadanie Mateusza. bez zakończenia, gdyż - tak uważam, można było z niego o wiele więcej "wyciągnąć" i może tak się jeszcze stanie. (tm)
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 46 - 54 z 171
 
Top! Top!