www.mamboteam.com
 
Strona główna
poniedziałek, 25 styczeń 2021
 
 
Kronika strażacka - 28.06 - 4.07.2010 r. Drukuj E-mail
poniedziałek, 05 lipiec 2010


Starogard Gdański, 2010-07-05Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 28.06.2010 – 04.07.2010r.


  1. 29.06.2010 r., Linowiec, droga powiatowa 2707G – wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano autobus i samochód osobowy uczestniczące w wypadku drogowym. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 2 osoby podróżujące samochodem osobowym Audi. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Pomocy przedmedycznej
2 poszkodowanym udzielili ratownicy z karetki Pogotowia Ratunkowego. Osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. W trakcie działań ratowniczych u jednej z uczestniczek zdarzenia (kierująca Audi) wystąpiły silne bóle głowy. Zadysponowano na miejsce zdarzenia kolejną karetkę Pogotowia Ratunkowego.

W trakcie prowadzenia działań do ratowników zgłosiła się osoba przewożąca do szpitala poszkodowanego mężczyznę z urazem goleni. Uraz był spowodowany piłą motorową. Ratownicy udzielili poszkodowanemu pomocy przedmedycznej. Mężczyznę z urazem goleni oraz kierującą Audi przekazano obsłudze drugiej karetki pogotowia. Ruchem drogowym kierowano wahadłowo. Po czynnościach dochodzeniowych Policji z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.


  1. 01.07.2010 r., Godziszewo, droga wojewódzka nr 222 – wypadek drogowy

O godzinie 17.04 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do wypadku drogowego w Godziszewie na drodze wojewódzkiej nr 222. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym (Honda Civic i VW Golf). Osoby jadące pojazdami znajdowały się poza nimi. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Ratownicy OSP udzielili medycznej pomocy przedlekarskiej kierowcy samochodu VW Golf, którego następnie przekazano obsadzie karetki Pogotowia Ratunkowego. Odłączono akumulatory w pojazdach. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych jezdnię posprzątano z pozostałości powypadkowych oraz za pomocą sorbentu i neutralizatora usunięto rozlane płyny eksploatacyjne pojazdów. Uszkodzone pojazdy załadowano na lawety pomocy drogowej.


  1. 03.07.2010 r., Łążek, gmina Zblewo – pożar sterty chrustu

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali palący się chrust na powierzchni ok. 60 m2. Właściciel chrustu starał się samodzielnie ugasić płomienie i doznał oparzeń przedramienia i czoła. Ratownicy OSP podjęli czynności gaśnicze i jednocześnie udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej osobie poszkodowanej stosując opatrunki żelowe. Po przybyciu na miejsce zdarzenia karetki Pogotowia Ratunkowego osobę poszkodowaną przekazano służbie medycznej.


  1. 04.07.2010 r., Zblewo, droga krajowa nr 22 – wypadek drogowy

O godzinie 19.00 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do wypadku drogowego w Zblewie na drodze krajowej nr 22. Na miejscu zdarzenia zastano ranną kobietę, która wywróciła się na jezdnię jadąc motorem ocierając się o samochód VW Caddy. Ratownicy zabezpieczyli teren działań oraz udzielili medycznej pomocy przedlekarskiej poszkodowanej kobiecie. Kobietę przekazano obsadzie Pogotowia Ratunkowego. Z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.


W ubiegłym tygodniu jednostki straży pożarnej gasiły 3-krotnie pożary poszycia leśnego (Frank, Kamienna Karczma, Czarna Woda) oraz wyjeżdżały 13 razy do usuwania agresywnie zachowujących się owadów.Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!