www.mamboteam.com
 
Strona główna
niedziela, 05 lipiec 2020
 
 
Kociewskie akcenty w kościerskich Targach Książki Kaszubsko-Pomorskiej Costerina 2010 Drukuj E-mail
czwartek, 26 sierpień 2010
    13 sierpnia 2010r.  już po raz jedenasty spotkali się w Kościerzynie miłośnicy książek i ich autorzy, za sprawą organizowanych tam Targów Książki Kaszubskiej i Pomorskiej Costerina. Organizatorem Targów jest burmistrz miasta Kościerzyna, Rada Miasta oraz Biblioteka Miejska im. Konstantego Damrota w Kościerzynie.
    W Targach wzięło udział prawie trzydziestu wystawców a do konkursu zgłoszono dziewięćdziesiąt dziewięć książek. Biorąc pod uwagę fakt, że w pierwszych edycjach targów brało udział zaledwie 5-6 wydawnictw a liczba zgłaszanych do konkursu książek była niekiedy trzykrotnie mniejsza, można z całą pewnością stwierdzić, że Targi te cieszą się  coraz większym zainteresowaniem.
    Tegoroczne Targi, z uwagi na trwające na kościerskim rynku prace remontowe,  odbyły się w znajdującym się nieopodal Ogródku Jordanowskim.
W trakcie Targów można było nie tylko zakupić książki i pogratulować zwycięzcom konkursu, ale również z dłużej z nimi porozmawiać, co dla czytelnika jest bezcenne. Przeprowadzano także liczne wywiady z autorami prezentowanych na Targach książek, m.in. z Lucyną Legut, Barbarą Kosmowską, Wiolettą Piasecką i Eugeniuszem Pryczkowskim.

Wśród autorów nagrodzonych w XI edycji Targów nie zabrakło także Kociewiaków; Andrzej Grzyb zdobył I nagrodę w kategorii książki pomorskiej za publikację: „Myśliwska książka kucharska. Literacko okraszona”, z kolei Krzysztof Kowalkowski,  zdobył III nagrodę w kategorii książki pomorskiej (monografie) za publikację:  „Z dziejów gminy Kaliska i wsi do niej należących”. Poza tym wyróżnienia otrzymali: Józef Ziółkowski za album „Wzdłuż doliny Wisły” i Konrad Kazimierz Czapliński za album „Cystersi. Dziedzictwo kulturowe”.
Ponadto, na tle innych wydawnictw wyróżniało się także wydawnictwo Bernardinum, które otrzymało szereg wyróżnień za książki napisane z myślą o najmłodszych.

ZDJĘCIA   
   
   
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!