www.mamboteam.com
 
Strona główna
czwartek, 16 lipiec 2020
 
 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY
Zenon Usarkiewicz


Zenon Usarkiewicz, ur. 24.07.1954 r. w Kutnie (obecnie w woj. łódzkim). Znak zodiaku Lew. Twórczy w działaniu.

 

<FONT&NBSP;&NBSP;SIZE=2>Nauka . Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Kutnie.

<FONT&NBSP;&NBSP;SIZE=2>Bardzo lubił historię i chemię. Profesor chemii Z. Bugaj zaszczepił w nim bakcyla do doświadczeń, co zaowocowało 17 lat później wynalezieniem i wprowadzeniem na rynek pierwszego w Polsce kitu budowlanego do drewna na bazie pyłu drzewnego.

<FONT&NBSP;&NBSP;SIZE=2>Praca. Zakłady Maszyn Rolniczych „Kraj" w Kutnie - kontroler jakości wyrobów. Kutnowskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Terenowego w Kutnie - kontroler jakości wyrobów, dyspozytor zaopatrzeniowiec. Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Łaniętach koło Kutna - mechanizator.

<FONT&NBSP;&NBSP;SIZE=2>Praca w tych firmach dała mu spojrzenie na gospodarkę socjalistyczną. Wszędzie niegospodarność, buta, pycha i prywata kierownictwa. Nie mógł się z tym pogodzić.

<FONT&NBSP;&NBSP;SIZE=2>W 1976 r. wspólnie z kolegą zakłada firmę technicznego wyposażania wnętrz. Od kwietnia 1978 r. własny zakład wyposażania wnętrz „DOMOS", od 1990 r. dodatkowo produkcja materiałów budowlanych. W 1993 r. rozszerzenie produkcji i zaniechanie usług. Obecnie rodzinna firma (żona, synowie, szwagier) produkuje 3 grupy wyrobów budowlanych (gładzie tynkowe, kity budowlane do drewna, specjalistyczne kleje do drewna). Zatrudnia od 10 do 15 pracowników i firm kopertujących.

<FONT&NBSP;&NBSP;SIZE=2>W 2002 r. w budynku byłej szkoły w Wycinkach, gm. Osiek utworzył Kociewską Izbę Twórczości Ludowej. Został jej przewodniczącym.

<FONT&NBSP;&NBSP;SIZE=2>Poglądy. Centroprawicowe. Bezpartyjny, członek Stowarzyszenia Więźniów Represjonowanych w Stanie Wojennym przez Reżim PRL "GODNOŚĆ".

<FONT&NBSP;&NBSP;SIZE=2>Rodzina. Żona Aleksandra-współwłaściciel firmy, hobby -ogrodnictwo.

<FONT&NBSP;&NBSP;SIZE=2>Syn Arkadiusz - lat 23, student IV roku WSAiB w Gdyni. Syn Tomasz lat 21 - wyuczony stolarz, obecnie szef produkcji w firmie, uczeń wieczorowego LO.

<FONT&NBSP;&NBSP;SIZE=2>Zainteresowania. Rajdy samochodów terenowych - ostatni sukces II miejsce w BMG TROPMY 9-10.11.02 r. w Sulęczynie (klasa samochodów Jepp Chrysler i Mercedes), kibic żużla i piłki nożnej. Lubi czytać książki z dziedziny literatury faktu (W. Suworow, B. Wołoszański).

<FONT&NBSP;&NBSP;SIZE=2>Przewodniczący Rady Gminy Osiek IV kadencji.

Zenon Usarkiwicz jako artysta - patrz

INNE DANE
DATA PUBLIKACJI: 2006-02-06 18:46:00
SERWIS: kociewiacy.pl
UPIEA v. 0.7
© Piotr Madanecki 2006
 
 
Top! Top!