www.mamboteam.com
 
Strona główna
poniedziałek, 18 styczeń 2021
 
 
KONCERT PATRIOTYCZNY W STAROGARDZIE GD. Drukuj E-mail
wtorek, 16 listopad 2010

W niedzielne popołudnie 15 listopada hala sportowa "Agro-Kociewia" wypełniła się mieszkańcami Starogardu Gdańskiego, którzy tłumnie przyszli wysłuchać koncertu pieśni patriotycznej w wykonaniu zaprzyjaźnionego z Kociewiem zespołu Lolek Orkiestra z Zamościa.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest jedną z najważniejszych dat w kalendarzu świąt obchodzonych przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Ludowcy od początku brali udział w przywracaniu polskiej państwowości, a następnie spłacili daninę krwi w walkach o jej utrzymanie. Bo jak mawiał Wincenty Witos: Polska jest najważniejsza.

Przy tej okazji swoim wyborcom zaprezentowali się kandydaci na radnych list PSL w powiecie starogardzkim. Przybyłych powitał Krzysztof Trawicki - Prezes WK PSL, wójt gminy Zblewo wybitny samorządowiec, niedawno odznaczony za zasługi na tym polu Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Podzielił się z zebranymi swoimi refleksjami związanymi z tą rocznicą. Już u zarania niepodległości główne siły polityczne rozpoczęły bezkompromisową, wyniszczającą walkę o władzę. Tylko Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze kierowało się i nadal się kieruje polską racją stanu.

ZDJĘCIA


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!