www.mamboteam.com
 
Strona główna
piątek, 05 czerwiec 2020
 
 
Bezpłatna mammografia w powiecie starogardzkim Drukuj E-mail
niedziela, 10 czerwiec 2012
Między 11 a 23 czerwca można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, który odwiedzi powiat starogardzki. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ.

 Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.
Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem zaświadczenia od lekarza dowolnej specjalizacji o braku przeciwwskazań do wykonania badania.

Badania w mammobusie można będzie wykonać w następujących lokalizacjach:
Skarszewy – 11 oraz 12 czerwca na parkingu przy Gminnym Ośrodku Zdrowia
Kaliska – 13 czerwca przy Ośrodku Zdrowia
Czarna Woda – 14 czerwca przy Ochotniczej Straży Pożarnej
Lubichowo – 15 oraz 18 czerwca przy Gminnym Ośrodku Zdrowia
Bobowo – 21 czerwca na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury
Smętowo Graniczne – 22 oraz 23 czerwca przy Urzędzie Gminy

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.
Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w Polsce świadczeniodawca, który do wykonywania badań wykorzystuje mammobusy. Każdego dnia aż 13 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce.

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także  przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!