www.mamboteam.com
 
Strona główna
środa, 03 czerwiec 2020
 
 
Konie, jeźdźcy, rycerze, teatr i blues w ten weekend w Kwiekach! Drukuj E-mail
środa, 13 czerwiec 2012


16 i 17 czerwca w Kwiekach koło Czerska odbędą się konne zawody sportowe. Widzowie mogą liczyć na zobaczenie świetnych zawodników i zaciętej rywalizacji, ponieważ będą to eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i zawody na szczeblu krajowym.

Rzadko też jest możliwość obserwowania na Kaszubach widowiskowych zawodów WKKW (wszechstronny konkurs konia wierzchowego). Konkurencja ta składa się z trzech dyscyplin jeździeckich, czyli: z ujeżdżenia – wykonania programu do muzyki na czworoboku, crossu – czyli pokonanie trasy terenowej z licznymi malowniczymi przeszkodami (np. rowy z wodą, kłody), a także z konkursu skoków. Teren ośrodka w Kwiekach, jako jeden z nielicznych w kraju, oferuje tak przygotowane trasy crossu, że widzowie bez trudu z jednego miejsca mogą śledzić cały przejazd crossu każdego zawodnika.


Oprócz wrażeń sportowych na widzów małych i dużych czekają także inne, ciekawe punkty programu. W sobotę ok. 14.00 odbędzie się (świetnie przyjmowany przez trójmiejską najmłodszą publiczność) spektakl teatralny „Przygody Koziołka Matołka”, natomiast wieczorem dorośli mogą posłuchać prawdziwego bluesa na koncercie plenerowym „Wieczór z bluesem i piosenką”.

W niedzielę natomiast o 14.00 zagoszczą w Kwiekach rycerze. Ten punkt programu będzie trwał aż 2 godziny. Pierwsza godzina to pokaz walk rycerskich, druga to liczne zabawy dla dzieci i dorosłych, a także dla wszystkich chętnych – zawody łucznicze.

Na miejscu będą też liczne stoiska gastronomiczne i atrakcje dla najmłodszych. Można więc śmiało zaplanować całodzienny pobyt w Kwiekach, który pełen będzie niezapomnianych wrażeń.

Więcej informacji uzyskacie Państwo na stronie Kaszubskiego Stowarzyszenia Promowania Sportów Konnych www.sportykonne.pl

Współorganizatorami imprezy są:

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Urząd Marszałkowski w Gdańsku

Wojewódzka Federacja Sportu w Gdańsku

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!