www.mamboteam.com
 
Strona główna
sobota, 04 lipiec 2020
 
 
Miasto z przyszłości w centrum Gniewu – efekt konkursu firmy Weber Drukuj E-mail
piątek, 03 październik 2014
Samochody napędzane coca-colą, teleporty, stacja kosmiczna w Gniewie i żeglowanie po Wiśle – już wiemy, jak może wyglądać Gniew za 40 lat! Futurystyczne wizje wykonane przez młodzież z Gniewu i okolic pojawiły się na tablicach w mieście. Stało się to możliwe dzięki świętującemu 40-lecie istnienia Zakładowi Produkcji Keramzytu – organizatorowi i sponsorowi konkursu „Gniew 2054”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Urząd Miasta i Gminy Gniew, a patronat medialny redakcja Nowin Gniewskich. Wystawę konkursowych prac można oglądać do końca listopada.


Przy skrzyżowaniu ulicy Jana Sobieskiego i Placu Grunwaldzkiego stanęło sześć tablic. Na każdej z nich gniewianie mogą oglądać wyjątkowe prace. To materiały wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie, Szkoły Podstawowej im. J. III Sobieskiego w Gniewie, Gimnazjum w Gniewie, Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Gniewie oraz Liceum Ogólnokształcącego w Gniewie.

 

Na potrzeby konkursu „Gniew 2054” zainspirowanego 40-leciem istnienia Zakładu Produkcji Keramzytu młodzi i kreatywni przygotowali wizje Gniewu za 40 lat. – W tym roku obchodzimy szczególny jubileusz, 40-lecia istnienia zakładu w Gniewie, i uznaliśmy, że to dobry moment, aby spojrzeć w… przyszłość – mówi Marek Dziurdzia, dyrektor Produkcji i Logistyki z firmy Weber. – Promowanie perspektywicznego myślenia o najbliższym otoczeniu jest dla nas bardzo ważne. Dlatego zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy obrazującej, jak może wyglądać Gniew i jego okolice za kolejnych 40 lat.

 

Wszystkie prace reprezentowały poziom godny gniewskich artystów – było przecież o co walczyć! Na autorów najlepszych prac czekała wycieczka do Centrum Nauki „Experyment” w gdyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Tam młodzi twórcy dowiedzieli się m.in. jak będą wyglądać za 50 lat, jak samemu zrobić tornado, jak szybko bije serce dorosłego i dziecka, jak buduje sią tamy na rzekach i powstają morskie fale… Taka nauka była prawdziwą przyjemnością.

 Wystawę prac konkursowych „Gniew 2054” można oglądać w centrum miasta do listopada.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!