www.mamboteam.com
 
Strona główna
piątek, 05 czerwiec 2020
 
 
BARDZO CIEKAWA IMPREZA! „GNIEWSKIE LEBY – BAZAR RÓŻNOŚCI” Drukuj E-mail
wtorek, 10 maj 2016
Antyki, starocie, biżuteria, domowe wypieki i przetwory, słodycze, zabawki, kwiaty, sadzonki, ach, czegóż to nie było podczas festynu inaugurującego otwarcie targowiska miejskiego. Jeszcze nie przebrzmiały echa muzyki, która towarzyszyła nam w niedzielę, a już przygotowujemy się do kolejnej edycji targowiska. Aby gniewski rynek stał się miejscem, gdzie tętni życie, pragniemy ponownie zaprosić do współpracy wszystkich producentów żywności, artystów, rękodzielników, rzemieślników oraz wytwórców produktów lokalnych do sprzedaży swoich produktów podczas sobotnich bazarów. Najbliższy z nich z nich już w sobotę, 14 maja.  
Jeszcze przed oficjalnym otwarciem imprezy rynek starego miasta zaczął zapełniać się mieszkańcami, którzy przyszli na pierwsze zakupy.

W niedzielę, 8 maja 2016 roku na placu Grunwaldzkim w Gniewie, królowała dobra zabawa. Od godziny 10, kiedy to burmistrz Maria Tarszkiewicz-Gurzyńska unikatowym dzwoneczkiem, pożyczonym od jednego z wystawców, dokonała oficjalnego otwarcia, aż do godziny 16 starówka pełna była ludzi.

Przy dźwiękach muzyki na żywo w wykonaniu Trio The Janerio i Quatro Ragazzo robiono zakupy, degustowano, tańczono i śpiewano. Gniewskie Leby stały się też okazją do zainaugurowania wystawy plenerowej "25 lat turniejów rycerskich w Gniewie i Scholi Cantorum Gymevensis". Ekspozycja ta, przygotowana została przez Agnieszkę Piecuch i Marcina Lipińskiego ze Studia A. Wystawa przypominać ma wszystko to, co przez ostatnie ćwierć wieku wydarzyło się wokół Międzynarodowych Turniejów Rycerskich w Gniewie oraz ważne momenty działalności gniewskiego chóru gregoriańskiego. Podziwiać ją można we wschodniej pierzei gniewskiego rynku, tuż obok ratusza miejskiego.

Na najmłodszych czekały natomiast słodycze rozdawane przez Misia Maciusia i panie na szczudłach. Był dmuchany zamek, zabawy integracyjne przygotowane przez Fabrykę Imprezy i mydlane bańki. Gniewskie cheerleaderki z Teenagedance zadbały o to, aby rozruszać gości targowiska i zaprosiły wszystkich do wspólnego tańca. Punktualnie o godzinie 12 z balkonu Urzędu Miasta i Gminy Gniew zrobione zostało też pamiątkowe zdjęcie wszystkich gniewian.

Niedzielny festyn zainaugurował cotygodniowy cykl spotkań nawiązujących do historycznych tradycji targowych miasta. Gniewskie Leby mają też ożywić i uatrakcyjnić turystycznie centrum miasta. Dlatego też podczas imprezy przeprowadzono ankietę, w której wzięły udział 42 osoby. Jej uczestnikom zadano pytania odnoszące się do proponowanej formy, dnia tygodnia oraz godzin, które byłyby najbardziej odpowiednie na organizację targowiska.

Zgodnie z tym, co zostało określone na podstawie ankiet, kolejne edycje Gniewskich Leb odbywać się będą w każdą sobotę od godz. 8 do 14.

Organizatorzy wydarzenia: Urząd Miasta i Gmina Gniew, Spółka Inwest-Kom w Gniewie

Kontakt:

Referat Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew
tel. 58 535 40 21
e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!