www.mamboteam.com
 
Strona główna
czwartek, 09 lipiec 2020
 
 
Kobiety Kwiaty Kociewia z wizytą w Warszawie w Pałacu Prezydenckim Drukuj E-mail
poniedziałek, 16 maj 2016

Rok 2016 jest wyjątkowym okresem dla Kół Gospodyń Wiejskich z całego kraju. A wszystko to za sprawą jubileuszu 150-lecia ich istnienia. Z tej okazji w różnych regionach Polski odbywają się uroczystości promujące działalność wiejskich kobiet. Z tej także okazji w Pałacu Prezydenckim w dniu 13 maja 2016 odbyła się uroczystość z udziałem Pierwszej Damy RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy, szefowej kancelarii Prezydenta RP Pani Małgorzaty Sadurskiej oraz przedstawicielek stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich z całego kraju. „Społeczna aktywność kobiet wiejskich jest nie do przecenienia" - mówiła w piątek małżonka prezydenta. Podkreśliła, że dzięki aktywności kobiet, polska tradycja jest powodem do dumy. Zaznaczyła, że do tego potrzebna jest nie tylko energia i aktywność, ale przede wszystkim poczucie, że właśnie tradycja, z której wyrastamy, jest czymś ważnym, o co warto dbać i co warto pielęgnować.”

Delegacja Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia w składzie: Barbara Lisiewska, Anna Maleszyk, Anna Maria Zalewska, Maria Felska, Dorota Witakowska, Anna Cymanowska, Mirosława Mőller i Alina Jeleń miały niebywały zaszczyt świętować potęgę kół gospodyń wiejskich w Pałacu Prezydenckim. Po przemówieniu Pierwszej Damy i występach zespołów folklorystycznych odbyła się debata, w której uczestniczyła Prezes naszego Stowarzyszenia Alina Jeleń. Debatę prowadził dziennikarz TVP p. Siebieda i dotyczyła ona takich zagadnień jak: rola kół w XXI wieku - w dobie internetu i szybkiego rozwoju, społeczny odbiór i wizerunek KGW, kierunki aktywizacji kobiet na wsi, a także rola i ambicje współczesnych kobiet na wsi. Debata była bardzo żywiołowa, pełna emocji oraz wniosków i refleksji wynikających z doświadczeń rozmówczyń. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż nasza przedstawicielka rozpoczynając debatę najpierw podziękowała w imieniu wszystkich zaproszonych za udział w tej niezwykłej uroczystości, by następnie podkreślić, iż pierwsze koło gospodyń wiejskich powstało właśnie na Kociewiu, skąd my pochodzimy. W ten oto sposób KOCIEWIE mocno zostało zaakcentowane i zapewne nie zostanie zapomniane.

Po debacie Prezes Stowarzyszenia Alina Jeleń od Pani Prezydentowej i Pań z Kancelarii Prezydenta otrzymała wiele pochwał i komplementów za merytoryczny i pełen ekspresji udział w debacie oraz udzieliła wywiadu dla Polsat News. Po części oficjalnej była możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z Panią Prezydentową oraz z reprezentacjami innych regionów. Pobyt z Pałacu Prezydenckim zakończyliśmy obiadem i wspólnymi tańcami w ogrodach prezydenckim, przy dźwiękach góralskiej muzyki. Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Zarządu Powiatu Starogardzkiego za sfinansowanie dojazdu do Warszawy. Jesteśmy przekonane, że udział Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia przyczynił się do mega promocji Kociewia na rynku ogólnopolskim.

Prezes Stowarzyszenia KKK Alina Jeleń 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!