www.mamboteam.com
 
Strona główna
niedziela, 20 wrzesień 2020
 
 
Kociewskie Koła Gospodyń Wiejskich podczas Świąt Produktu Tradycyjnego w Gdańsku Drukuj E-mail
wtorek, 14 czerwiec 2016

W Gdańsku-Oliwie 12 czerwca odbyło się już po raz dziesiąty Pomorskie Święto Produktu Tradycyjnego. Ta cykliczna impreza, organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, cieszy się ogromną popularnością wśród wystawców oraz wśród mieszkańców Gdańska, licznie odwiedzających przygotowane stoiska z tradycyjną i lokalnie produkowaną żywnością.
W uliczce Biskupa Edmunda Nowickiego, biegnącej wzdłuż murów okalających Katedrę Oliwską i prowadzącej do parku, ustawionych zostało 20 domków ekspozycyjnych. Oferowano różne lokalne produkty - miód, wędliny, pieczywo, wyroby z aronii i żurawiny, ryby przetworzone na różne sposoby, a także nalewki i lokalne piwa. Były też stoiska z rękodziełem. Wśród wystawców nie zabrakło kociewskich Kół Gospodyń Wiejskich. Piszący te słowa odnotował koła gospodyń z Osówka, Szlachty i Pączewa. W trakcie pokazów występowała także kociewska kapela „Burczybas” z Gniewa.
Wystawcy uczestniczyli w konkursie kulinarnym o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie smaki”. Jury konkursu przewodniczył Prezes Wojewódzkiego Związku Kółek, Rolników i Organizacji Rolniczych – Piotr Hałuszczak. Odnotować należy, że wśród gości odwiedzających stoiska byli m.in. Prezydent Lech Wałęsa z żoną Danutą i wicemarszałek senatu RP Bogdan Borusewicz.

Krzysztof Kowalkowski
Stoiska z tradycyjną i lokalnie produkowaną żywnością przy katedrze.Stoiska wzdłuż uliczki Biskupa Emunda Nowickiego.Stoisko KGW z Osówka.Stoisko KGW ze Szlachty.Stoisko KGW z Pączewa.Stoiska rękodzieła.Kociewska kapela „Burczybas” z Gniewa.Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk (z lewej) w rozmowie z prowadzącym konkurs.Przewodniczący Jury Piotr Hałuszczak (z lewej).Prezydent Lech Wałęsa z żoną Danutą.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!