www.mamboteam.com
 
Strona główna
piątek, 05 czerwiec 2020
 
 
GNIEWIANKI Z MUNDUREM - 719. URODZINY MIASTA. IMPREZA Drukuj E-mail
piątek, 23 wrzesień 2016

Sprzęt wojskowy, pokazy musztry, występy wojskowej orkiestry czy poszukiwanie skarbów pod okiem sapera to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na każdego, kto 25 września odwiedzi Gniew, biorąc udział w uroczystościach urodzinowych miasta. To druga impreza zorganizowana w żołnierskiej konwencji, której partnerem jest 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana. „Gniewinki z mundurem” uświetni też w tym roku występ popularnej grupy Bayer Full. Serdecznie zapraszamy!


Urodziny miasta w wojskowej oprawie


Obchody święta miasta rozpoczną się już w czwartek, 22 września, m.in. czytaniem legend gniewskich. Dzień później odbędą się obchody święta Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie. Na rynku Starego Miasta odbędzie się m.in. piknik historyczny pn. „Gniew – gród średniowieczny”. Tego samego dnia, tyle, że po południu, odbędzie się festyn gniewskiej podstawówki pn. „Historia piórem zapisana”. Sobota będzie miała sportowy charakter. Najpierw na starcie II Dziecięcego Biegu Gniewskiego staną najmłodsi, a po nich w samo południe na 10-kilometrową trasę wybiegną dorośli. Podczas III Biegu Gniewskiego z Zakładem Produkcji Kruszyw do wygrania będą m.in. vouchery do Hotelu Zamek Gniew.

Główne uroczystości obchodów 719 urodzin miasta będą miały miejsce w niedzielę. Najpierw w kościele św. Mikołaja w Gniewie odprawiona zostanie msza święta w intencji Żołnierzy Wojska Polskiego. Po nabożeństwie ulicami miasta przemaszeruje kompania honorowa, orkiestra wojskowa, rekonstruktorzy, mieszkańcy Gniewu i oczywiście wszyscy goście, którzy postanowią tego dnia odwiedzić Gniew. Już na zamku, około godz. 14.00 rozpoczną się uroczystości wojskowe i piknik. Nie zabraknie spektakli historycznych, pokazów sprzętu wojskowego, teatrzyków dla dzieci i prawdziwej wojskowej grochówki.

Wieczorem natomiast muzycznie czas umilać będą gniewianin Czelo, który wystąpi przed gwiazdą wieczoru, popularną grupą Bayer Full.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!