www.mamboteam.com
 
Strona główna
poniedziałek, 23 kwiecień 2018
 
 
X Nadwiślańskie Spotkania Regionalne w Opaleniu Drukuj E-mail
sobota, 01 październik 2016
Już po raz X Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie oddział Kociewski w Tczewie wraz z grupą z Opalenia zorganizowało debatę pt. „Rola Źródeł internetowych i bibliotek cyfrowych w badaniach nad historią lokalną i regionalną”. Zgromadzeni uczestnicy z Kociewia m.in. z Tczewa, Piaseczna, Opalenia, Pelplina i Starogardu Gdańskiego pochylili się nad problemem źródeł historycznych dostępnych w przestrzeni internetowej i regionalnych portalach historycznych.
Dyskutanci przedstawili pozytywne strony jak i minusy wiadomości i informacji dostępnych w formie elektronicznej. Współczesny świat i technologia dostarczają nowych źródeł, które pozwalają pogłębić wiedzę historyczną, ale mają też swoje wady – powiedział dr Michał Kargul moderator debaty. Zwrócono uwagę na dostępność, powszechność źródeł internetowych. Wielkie walory edukacyjne i promocję regionu na portalach historycznych. Jednocześnie uwypuklono wybiórczość i brak pogłębionej analizy wielu dostępnych wiadomości w internecie. Współczesny świat i nowe technologie są powszechne dostępne i należy wykorzystywać je także w badaniach historycznych, ale jak z każdego narzędzia należy to czynić z rozwagą i umiarem – podsumowali debatę w Opaleniu wszyscy uczestnicy.
Spotkanie było jednym z wydarzeń w ramach X Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych organizowanych w ramach projektu „Biblioteczne Spotkania Regionalne”. Na kolejne zapraszamy już w październiku br. do Sztumu i Tczewa.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!