www.mamboteam.com
 
Strona główna
środa, 23 maj 2018
 
 
KRONIKA STRAŻACKA. Powiat starogardzki. Wybrane zdarzenia od 13.03.2016 do 19.03.2017 Drukuj E-mail
poniedziałek, 20 marzec 2017

Informacja o prowadzonych działaniach ratowniczo-gaśniczych

w dniach od 13.03.2016 r. do 19.03.2017 r.

13.03.2017 r., godz. 0816-0903, Radziejewo, droga powiatowa 2704 – wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano pojazd Mercedes Sprinter po zderzeniu z drzewem. Pojazd znajdował się na poboczu jezdni, leżał na prawym boku. Pojazdem podróżowała jedna osoba. Osoba poszkodowana znajdowała się poza pojazdem, była przytomna. ZRM na miejscu zdarzenia. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli zasilanie akumulatorowe
w pojeździe. Jednocześnie przystąpiono do postawienia pojazdu na koła przy użyciu wyciągarki samochodowej. Po postawieniu pojazdu na kołach wyciek paliwa zatrzymano. Osobą poszkodowaną zajmowali się ratownicy ZRM, a ratownicy PSP pomogli w przetransportowaniu osoby poszkodowanej na desce ortopedycznej do karetki. Dalsze czynności na miejscu prowadziła Policja. Z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.

13.03.2017 r., godz. 1511-1637, Pinczyn, gmina Zblewo – zadymienie hali produkcyjnej

Na miejscu zdarzenia zastano zadymienie w obiekcie produkcyjno-magazynowym. Obiekt
o konstrukcji szkieletowej, ściany i dach wykonane z płyt warstwowych. Obiekt wyposażony
w instalację nawiewno-wywiewną, instalację wykrywania pożaru i klapy dymowe. Na miejscu zdarzenia znajdował się dyrektor produkcji, który poinformował kierującego działaniami ratowniczymi, że z obiektu ewakuowano przed przybyciem jednostek straży pożarnej 75 pracowników, nikt nie został wewnątrz obiektu. Dodatkowo otrzymano informacje, że zadymienie powstało wskutek rozszczelnienia instalacji olejowej przy sprężarce (wypłynęło ok. 5l oleju na nagrzane elementy sprężarki), sprężarka znajduje się w wydzielonym pomieszczeniu na hali o wymiarach 4x4x3. Odłączono prąd w obiekcie przez pracowników przed przybyciem straży pożarnej. Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych dotarli do pomieszczenia, w którym znajdowała się sprężarka. Przystąpiono do oddymienia hali przy użyciu dwóch agregatów oddymiających oraz instalacji nawiewno-wywiewnej. Po oddymieniu hali dokonano pomiaru na obecność tlenku węgla - zagrożeń nie stwierdzono. Poinformowano dyrektora o możliwości wprowadzenia pracowników do obiektu.

Ponadto zastępy straży pożarnej 8 razy wyjeżdżały do pożarów traw.

kpt. Karina Stankowska
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!