www.mamboteam.com
 
Strona główna
wtorek, 31 marzec 2020
 
 
KRONIKA STRAŻACKA. Powiat starogardzki. Wybrane zdarzenia od 24.07 do 30.07.2017 r. Drukuj E-mail
wtorek, 01 sierpień 2017
Informacja o prowadzonych działaniach ratowniczo-gaśniczych w dniach od 24.07.2017 r. do 30.07.2017 r.


24/25.07.2017 r., godz. 22.41-00.21, Więckowy, droga wojewódzka 224, gmina Skarszewy – wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy marki Opel Vectra, który po uderzeniu
w drzewo po prawej stronie jezdni najprawdopodobniej obrócił się i uderzył w drzewo po lewej stronie jezdni. Samochód znajdował się na poboczu i leżał na boku, był kompletnie zniszczony. Kierowca znajdował się poza samochodem, był nieprzytomny z zachowanymi funkcjami życiowymi. Zabezpieczono teren działań. Ratownicy z OSP Skarszewy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Przybyły na miejsce ZRM przejął poszkodowanego, udzielił mu pomocy medycznej na miejscu zdarzenia, po czym przewiózł do szpitala
w Starogardzie Gdańskim. Ruch w obu kierunkach zablokowano. Teren wokół zdarzenia sprawdzono pod kątem ewentualnych innych uczestników wypadku o promieniu około 200 m. Używano także kamerę termowizyjną - żadnych osób nie stwierdzono. Z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.


25.07.2017 r., godz. 15.31-18.47, Kamionka, autostrada A1 – wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano dwa pojazdy osobowe po wypadku (VW Passat, Toyota Yaris). W wyniku zdarzenia 5 osób zostało poszkodowanych. Osoby te były przytomne, znajdowały się poza pojazdami. Ruch w kierunku Gdańska odbywał się jednym pasem. Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja i obsługa autostrady przybyły na miejsce wraz z pierwszym zastępem OSP Leśna Jania. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli zasilanie w pojazdach. Obsługa autostrady oznakowała teren akcji i zablokowała całkowicie autostradę w kierunku Gdańsk celem umożliwienia wylądowania śmigłowca LPR. Śmigłowiec LPR odleciał bez osób poszkodowanych, czwórka dzieci i osoba dorosła zostały zabrane do szpitala przez ZRM. Po czynnościach dochodzeniowych samochody zepchnięto na pas awaryjny, usunięto z jezdni zanieczyszczenia powypadkowe.

25.07.2017 r., godz. 19.01-19.18, Starogard Gd., ul. Pelplińska – wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zdarzeniu na skrzyżowaniu. Osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdami. Ruch odbywał się wahadłowo. Wraz
z zastępami straży pożarnej na miejsce przybył ZRM oraz Policja. Zabezpieczono teren działań, ratownicy odłączyli zasilanie w pojazdach. Osoby poszkodowane przebadane przez ZRM nie zostały zabrane do szpitala. Po czynnościach dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez Policję samochody zepchnięto na chodnik, usunięto zanieczyszczenia powypadkowe.

30.07.2017 r., godz.03.39-04.48, Frąca, autostrada A1, gmina Smętowo Gr. – pożar samochodu

Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy Renault Laguna objęty w całości pożarem (pojazd stał na pasie awaryjnym). Dwie osoby podróżujące przebywały poza pojazdem, nie odniosły obrażeń. Na miejscu służba autostrady, która zabezpieczyła jeden pas ruchu. Zabezpieczono teren działań. Ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych podjęli czynności gaśnicze w natarciu na palący się pojazd. Po zlokalizowaniu pożaru przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego dotarto do pozostałych zarzewi, które dogaszono. Ruch pojazdów odbywał się jednym pasem. Pojazd przekazano właścicielowi.

30.07.2017 r., godz. 04.00-04.24 oraz 05.15-05.50, Starogard Gd., ul. Traugutta – pożary w opuszczonym budynku mieszkalnym

1) Na miejscu zdarzenia zastano widoczny pożar w jednym z pomieszczeń na parterze opuszczonego budynku mieszkalnego. Budynek murowany, okna powybijane. Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do środka
i podali prąd gaśniczy w natarciu na palący się sprzęt AGD. Jednocześnie druga rota sprawdzała kolejne pomieszczenia w budynku. Nie stwierdzono żadnych osób wewnątrz oraz innych zagrożeń. Pożar ugaszono.

2) Na miejscu zdarzenia zastano pożar śmieci w jednym z pomieszczeń opuszczonego budynku na parterze (pomieszczenie sąsiadujące z pogorzeliskiem). Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy przy użyciu prądu wody ugasili palące się śmieci. Pożar ugaszono. Pozostałości śmieci przelano wodą. Budynek sprawdzono pod kątem obecności osób poszkodowanych i zagrożeń. Nie stwierdzono żadnych osób w obiekcie ani innych zagrożeń.
O zdarzeniu poinformowano Policję.

kpt. Karina Stankowska

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!