www.mamboteam.com
 
Strona główna arrow Młodzi - STG arrow Karolina Półtoraczyk: Chcę ukazywać piękno jakie by ono nie było
środa, 03 czerwiec 2020
 
 
Karolina Półtoraczyk: Chcę ukazywać piękno jakie by ono nie było Drukuj E-mail
środa, 23 sierpień 2017


Autoportret

Starogardzianka Karolina Półtoraczyk pomimo młodziutkiego wieku (16 l.) już zwróciła uwagę na portalach społecznościowych swoimi zdjęciami portretowymi. Chętnie zgodziła się opowiedzieć o sobie w magazynie "Kociewiacy.pl" i pokazać kilka prac


Chcę ukazywać piękno jakie by ono nie było

Karolina Półtoraczyk: Zdjęcia robię od blisko 4 lat. W 2013 roku kupiłam swój pierwszy aparat i właśnie w tym momencie zaczęłam moją przygodę z fotografią. Początkowo fotografowałam głównie zwierzęta. Z czasem postanowiłam spróbować czegoś nowego. Wyciągałam na pierwsze sesje znajomych oraz członków rodziny. Zaczęłam coraz bardziej "wkręcać" się w świat obrazu. Starałam się, by moje zdjęcia stawały się coraz lepsze i bardziej przemyślane. Kilka lat temu założyłam też funpage na Facebooku, żeby nie chować swoich zdjęć przed światem, ale móc podzielić się swoimi fotografiami z większym gronem odbiorców.

Od około roku spełniam się także jako modelka, co bardzo pomogło mi w dalszym rozwijaniu umiejętności. Miałam okazje pracować z profesjonalnymi fotografami. Przyglądałam się ich pracy od podstaw, obserwowałam, jak współpracują z modelem. Sprawiło to, że moje prace stawały się lepsze. Zawarłam też wiele znajomości, które, mam nadzieję, pomogą mi w dalszym rozwoju umiejętności.

Inspiracji szukam w pracach profesjonalnych fotografów z Polski, ale także z poza granicą kraju, jak na przykład Agata Serge, Sonia Szóstak, Cole Sprouse czy Marta Bevacqua. Pomysły znajduję też obserwując ludzi przy różnych czynnościach i w sytuacjach, z jakimi spotykają się każdego dnia, w obrazach czy innych formach sztuki.

Fotografia jest dla mnie sposobem opowiedzenia pewnych historii oraz wyrażania siebie. To wyjątkowa forma ukazywania świata, ludzi i wszystkiego, co nas otacza przez pryzmat swoich uczuć. Ważne jest dla mnie ukazywanie emocji i charakteru. Nie chcę, aby moje prace były tylko pustymi fotografiami, chcę nieść nimi jakiś przekaz, ukazywać piękno jakie by ono nie było.

Chciałabym, aby w przyszłości moje zdjęcia nie tylko cieszyły ludzkie oko, ale poruszały serca oraz budziły wrażliwość w odbiorcach. Fotografia daje mi poczucie spełnienia i mnóstwo staysfakcji, gdy widzę postępy, jakie czynię. Mam ogromną nadzieję, że w przyszłości nie zabraknie miejsca na pasję i zawsze znajdę czas na fotografię.

Moje zdjęcia można obejrzeć na Facebooku: :Karolina Półtoraczyk Fotografia" oraz na flickr.com: „karolinapoltoraczyk”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
dalej »
 
Top! Top!