www.mamboteam.com
 
Strona główna
wtorek, 01 grudzień 2020
 
 
Bezpłatne badania mammograficzne: Smętowo Graniczne, Skórcz, Starogard Drukuj E-mail
czwartek, 21 wrzesień 2017Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

 

Niespełna  40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. 

Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia ( lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się:

Smętowo Graniczne – 10 października przy Urzędzie Gminy, ul. Dworcowa 10

Skórcz – 11 października w parku Miejskim, obok sceny estradowej

Starogard Gdański – 12 października przy Galerii Neptun, ul. Pomorska 7

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

 

LUX MED Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 21C, 02-676 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000265353, NIP 527-252-30-80 wysokość kapitału zakładowego: 546 728 500,00 zł. Więcej informacji o LUX MED Sp. z o.o. na stronie www.luxmed.pl

 

Zgodnie z art. 24 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926, z późniejszymi zmianami) informujemy, że Administratorem Danych Osobowych jest LUX MED Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Postępu 21C. Państwa dane osobowe przetwarzane są w zakresie określonym przepisami prawa lub dobrowolnie podanym w formularzach zgłoszeniowych, w celu realizacji usług medycznych i/lub ubezpieczeniowych oraz zarządzania tymi usługami. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych przysługuje Państwu prawo do wglądu, aktualizowania i poprawiania swoich danych.


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!