www.mamboteam.com
 
Strona główna
środa, 27 styczeń 2021
 
 
KRONIKA STRAŻACKA. Powiat starogardzki. Działania ratowniczo-gaśnicze 9.10 - 15.10.2017 Drukuj E-mail
poniedziałek, 16 październik 2017

Informacja o prowadzonych działaniach ratowniczo-gaśniczych

w dniach od 09.10.2017 r. do 15.10.2017 r.


11.10.2017 r., godz. 15:12-16:16; Kopytkowo, gmina Smętowo Graniczne – pożar w opuszczonym budynku

Na miejscu zdarzenia zastano tlącą się kanapę i śmieci w opuszczonym budynku. Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy przy użyciu prądu wody ugasili tlące się elementy i wynieśli je z budynku. Działania zakończono.


12.10.2017 r., godz. 14:04-15:00; Lubichowo, ul. Starogardzka – pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym

Na miejscu zdarzenia zastano pożar w kuchni budynku wielorodzinnego na poziomie I piętra. Budynek dwukondygnacyjny, murowany, kryty papą. Pożarem objęta była kuchenka gazowa oraz przyległa płyta pilśniowa, całe mieszkanie zadymione. Użytkownik mieszkania próbował sam gasić pożar przed przybyciem zastępów straży pożarnej. W wyniku podjętych działań mieszkaniec doznał poparzenia pierwszego i drugiego stopnia kończyny górnej prawej w okolicy dłoni i nadgarstka. Pozostali mieszkańcy znajdowali się poza budynkiem. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli prąd elektryczny. Następnie ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych podali prąd wody w natarciu wewnętrznym na źródło pożaru. Jednocześnie ewakuowano poszkodowanego mieszkańca z budynku, a następnie udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wyniesiono również butlę propan-butan. Po zlokalizowaniu pożaru nadpalone elementy wyniesiono na zewnątrz. Pomieszczenia w mieszkaniu przewietrzono przy użyciu agregatu oddymiającego. Po przewietrzeniu mieszkania pomieszczenia w budynku sprawdzono na obecność tlenku węgla - zagrożeń nie stwierdzono. Dodatkowo przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono nadpalone elementy ściany, podwyższonych temperatur nie stwierdzono. W chwili przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanego przekazano służbom medycznym.


14.10.2017 r., godz. 7:59-8:19; Starogard Gdański, Rynek – pożar motoroweru


Na miejscu zdarzenia zastano motocykl Benzer objęty pożarem w całości, najprawdopodobniej po rozszczelnieniu zbiornika z paliwem. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy przy użyciu prądu wody w natarciu ugasili palący się motocykl. Po ugaszeniu motoroweru za pomocą sorbentu usunięto zabrudzenia z jezdni. Działania zakończono.

kpt. Karina Stankowska 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!