www.mamboteam.com
 
Strona główna
sobota, 05 grudzień 2020
 
 
STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ROZBILI SZAJKĘ ZŁODZIEI SAMOCHODÓW Drukuj E-mail
wtorek, 17 październik 2017

Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=9WUbAfb1JdU

 

STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ROZBILI SZAJKĘ ZŁODZIEI SAMOCHODÓW

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego rozbili grupę przestępczą, która trudniła się kradzieżą samochodów z terenu Niemiec. Do policyjnego aresztu trafiło 3 mieszkańców powiatu starogardzkiego. Jeden z podejrzanych zatrzymany został na gorącym uczynku w pościgu, gdy uciekał skradzionym w Berlinie citroenem. Śledczy zlikwidowali również dziuplę samochodową, w której zabezpieczone zostały część ze skradzionych pojazdów.

Kilkumiesięczna, szeroko zakrojona praca operacyjna policjantów ze Starogardu Gdańskiego, która wymierzona były w złodziei samochodów oraz paserów przyniosła wymierne efekty. Kryminalni z tej jednostki od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą, która trudniła się kradzieżami aut zza zachodniej granicy. W rezultacie policjanci odzyskali 4 skradzione na terenie Niemiec auta oraz zlikwidowali dziuplę, w której zabezpieczono części od dwóch kolejnych skradzionych pojazdów. W wyniku przeprowadzonych czynności śledczy zatrzymali 3 mieszkańców powiatu starogardzkiego w wieku od 21 do 26 lat, którym przedstawione zostały zarzuty dotyczące kradzieży pojazdów oraz paserstwa.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn wpadł na gorącym uczynku, gdy próbował uciekać funkcjonariuszom skradzionym autem. Do zdarzenia doszło w czwartek 12 listopada br., gdy funkcjonariusze namierzyli osobowego citroena, który został skradziony kilka dni wcześniej w Berlinie. Kierujący tym pojazdem mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i gwałtownie przyspieszył. Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku. Podczas próby ucieczki 21-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię uliczną, a policjanci odcięli mu drogę ucieczki. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia, do policyjnego aresztu trafił również 26-letni mieszkaniec Kociewia. Podejrzany o kradzieże samochodów mężczyzna został zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu. W trakcie przeprowadzonego przeszukania śledczy zabezpieczyli tzw. łamaki. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 26-latek był również poszukiwany listem gończym. 

Zabezpieczony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów dotyczących kradzieży pojazdów oraz paserstwa. W minioną sobotę starogardzki sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch z zatrzymanych mężczyzn, a wobec osoby, która usłyszała zarzuty paserstwa prokuratura zastosowała dozór policyjny.

 
asp. sztab. Marcin Kunka  Oficer prasowy  KPP w Starogardzie Gdańskim  tel. 58 737 02 33   www.starogardgdanski.policja.gov.pl  BIP KPP Starogard Gd.


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!